Kedy je v IE8 varianta Google.sk a kedy .com ??

Freemaily, internetové služby a jiná témata

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod qwero 3. 9. 2009 11:10

Ako defaultný vyhľadávač mám nastavený google. Niekedy je .com, niekedy .sk, neporadíte ako nastaviť, aby to bola stále nastavená iba mňou želaná varianta Google v add-on IE8? Aby si to nenastavoval IE8 svojvoľne.
Dík
qwero
Junior

Odeslat příspěvekod anaxagoras 3. 9. 2009 11:15

Podle mě záleží na Jazyku IE8, na jazyku OS a na umístění IP adresy. Když jsem byl v Turecku, skákal mi google sám od sebe do turečtiny :-) Když jsem v čechách s tím samým NTB, tak mi skáče vždy cz. Máte to nainstalované jako vyhledávací modul a nebo jako vyhledávací panel od Google ?
anaxagoras
Junior

Odeslat příspěvekod qwero 3. 9. 2009 11:42

Pravdu povediac, neviem, či je to modul alebo panel. Mám google nastavený ako defaultny vyhľadávač v pravom hornom rohu IE8. Doteraz to behalo v pohode po zmene z prednastaveného Bing na Google a to google.sk Potreboval som čosi na google.com a sám IE mi hneď zmenil vyhľadávač na .com a neviem to späť vrátiť na .sk Dosť to otravuje, keď musím stále vyťukávať vyhľadávač na .sk Kdesi sa to musí dať nastaviť, len neviem kde.
qwero
Junior

Odeslat příspěvekod anaxagoras 3. 9. 2009 11:46

co zkusit vymazat cache v IE8, nebo popř odstranit současný google vyhledávač, vymazat cache, restartnout IE8 a přidat google znovu.
anaxagoras
Junior

Odeslat příspěvekod qwero 3. 9. 2009 11:53

asi to urobím, ale aby som to nemusel tak "pitomo" robiť, hľadám radu, či sa to dá nastaviť kapánek systemovejšie. nejde o nič vážneho, ale kdesi bude ten pes zakopaný.
qwero
Junior

Odeslat příspěvekod anaxagoras 3. 9. 2009 11:57

noooo, nechci Vám do toho kecat, během téhle celé diskuze, už jste to mohl dávno mít vyzkoušené ;-)
anaxagoras
Junior

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 3. 9. 2009 12:25

stačí do url vyhledávače přidat parametr hl=en

popřípadě k přechodu na google použít http://www.google.com/webhp
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008

Odeslat příspěvekod qwero 4. 9. 2009 09:09

nepomáha ani to odobratie, vymazanie cache a nové pridanie googlu ako defaultného vyhľadávaču. Nechce sa mi tam v IE8 opätovne objaviť želaný Google.sk Skutočne neporadí ktosi, ako prinútiť ten bastl IE8 správať sa ako si želám??

p.s. samozrejme, že do url si môžem zadať adresu akú chcem, ale ide mi o prednastavený vyhľadávač (pravé, horné okno v IE)
qwero
Junior

Odeslat příspěvekod Dedomil 4. 9. 2009 09:30

Google vždy ti nasmeruje stránku podla jazyka prehliadača (tipujem ze mas v prehliadaci prve en-US a potom sk-SK) samozrejme riesi to aj podla IP ale pochybujem ze mas ip ktora je aktualne registrovana v nejake EN krajine.

PS: Kolko Googlov tam mas nastavenych? Nemas ich tam viac? Ja tam ma jeden a vzdy mi to ide v poriadku. To skor tipujem ze mas ich tam viac. Same od seba sa to neprepisuje na en/cz/de/fr/es/pt aj ked zmenis jazyk prehliadaca. Ono len vo vysledkoch uz bude pisane v danom jazyku aky ma prioritne ten prehliadac, ale stale bude hladat na domene ktoru mas nastavenu t.j. umna hlada stale na www.google.cz i ked dam nemcinu ako prioritu. No vysledky su miestami na nemecke stranky ci len nemecke texty na cz stranach.
Dedomil
Junior

Odeslat příspěvekod anaxagoras 4. 9. 2009 09:49

qwero píše:nepomáha ani to odobratie, vymazanie cache a nové pridanie googlu ako defaultného vyhľadávaču. Nechce sa mi tam v IE8 opätovne objaviť želaný Google.sk Skutočne neporadí ktosi, ako prinútiť ten bastl IE8 správať sa ako si želám??

p.s. samozrejme, že do url si môžem zadať adresu akú chcem, ale ide mi o prednastavený vyhľadávač (pravé, horné okno v IE)

tak jinak odstraň všechny google vyhledávače, který máš v IE8, restartuj IE8. Jdi na http://www.ieaddons.com/cs/createsearch.aspx a vytvoř si svůj vlastní slovenský vyhledávač, podle návodu ;-)
anaxagoras
Junior

Odeslat příspěvekod Gadelat 8. 9. 2009 20:20

Nastav si požadovaný jazyk tu: http://www.google.com/preferences?hl=en
E6850, GF8800GT, 3GB RAM (1x OCZ 1GB, 2x Kingston 1GB), Asus Maximus Formula, WD 250GB, Seasonic 400W, 19" Asus VW198
Gadelat
Junior