ISP blokuje venkovní SMTP servery

Freemaily, internetové služby a jiná témata

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod lukaskryske 4. 6. 2010 14:57

Dobrý den,
řeším u svého ISP následující problém: jsem nucen využívat pouze jeho SMTP k odesílání pošty, ostatní SMTP servery (např. Gmailu nebo Seznamu) ISP blokuje - prý z důvodů zabránění odesílání SPAMu z naší městské sítě (blokování je na úrovni portů). Stále by to pro mne bylo přijatelné řešení kdyby ale:

1. nemusel pokaždé měnit na notebooku v e-mailovém klientu SMTP server pokaždé, když vyrazím "do terénu"
2. SMTP server mého ISP nepodporuje šifrovaní TLS >:-( (mou poštu může kdokoliv na trase číst)

Chci se proto zeptat, jestli existuje jiná možnost zabezpečení mé pošty kromě:

1. šifrování e-mailů, např. pomocí GPG?
2. nalezení nějakého veřejného SMTP serveru, který funguje na jiném portu než 25?

Díky
lukaskryske

Odeslat příspěvekod pocitujlasku 4. 6. 2010 16:12

2.) to, ze mas zabezpecene spojenie k providerovi, neznamena ze je sifrovane aj medzi servrami.
pocitujlasku
Junior

Odeslat příspěvekod lukaskryske 4. 6. 2010 16:43

To je zřejmé, předtím jsem fungoval tak, že jsem využíval šifrované spojení až k serverům Googlu, teď to ale takhle udělat nemůžu.
lukaskryske

Odeslat příspěvekod Ejcej 4. 6. 2010 16:52

Nemusíš SMTP přepisovat. Podle toho co používáš za emailového klienta si nastav druhý profil a máš to. Pokud budeš odesílat poštu z domu nebo zvenku použiješ jiný profil pro odesílání pošty.
Ejcej
Junior

Odeslat příspěvekod tomas17 1. 6. 2011 12:52

Blokuje len port 25? Pretože na odosielanie emailu sa dajú použiť aj 465 alebo 587.
tomas17
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Milanr1 1. 6. 2011 15:42

Na cestách přece můžeš používat k odesílání zpráv nějaký free poštovní server pomocí https. Pak nemusíš nic měnit v nastavení smtp svého kmenového poštovního klienta.
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod glux 1. 6. 2011 16:34

Pokud mas napriklad svoji vlastni domenu, zeptej se sveho webhostera jestli nema SMTP dostupne i na jinych portech. Viz napr. http://www.hosting90.cz/cz/napoveda-obe ... il-klientu
glux
Kolemjdoucí