monitorování změn stránky

Freemaily, internetové služby a jiná témata

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod gepardic 2. 9. 2011 14:36

Ahoj...

Hledám nějakou online aplikaci, která by uměla hlídat změny na stránkách. Z technického hlediska to není nic složitého, tak se divím, že nic nemohu najít.

Něco kde by si uživatel zadal nějaké stránky, které chce hlídat a pokud by na stránce došlo ke změně, tak by přišlo upozornění (mail / RSS / twitter). Nějakou inteligenci by to samozřejmě muselo mít, když si dá například někdo na stánky hodiny, tak aby upozornění na změny nechodily co minutu.

Google reader umí vytvářet RSS ze stránek, ale to rozhodně nestačí, protože tohle umí jen nad minimem stránek. U většiny tahle jeho bonusová funkce selže.

Znal jsem jednu podobnou českou službu, která sice fungovala žalostně, ale když není z čeho vybírat uživatel si vystačí s málem... problém je že už nevím jakou měla adresu.

Neznáte nějakou jakoukoliv podobnou službu?
@iiic
gepardic
Junior

Odeslat příspěvekod KinDo 5. 9. 2011 13:48

wget + diff ?
ale asi bude potrebny nejaky skript na analyzu zmien ( spomenute minuty )
KinDo
Junior

Odeslat příspěvekod gepardic 5. 9. 2011 16:10

Desktopové aplikace existují, ale chtěl bych online nástroj, který upozorní také online, abych mohl využívat více zařízení s více platformami.
@iiic
gepardic
Junior

Odeslat příspěvekod Petr_S 5. 9. 2011 18:08

Petr_S
Pokročilý

Odeslat příspěvekod myšpulín 7. 9. 2011 08:36

Tak jsem odzkoušel tu službu woko a musím říct, že je k ničemu. Změny hlásí až po více než 12 hodinách, resp. to nejspíš hlásí jen jednou denně po šesté ranní. Zkoušel jsem to na stránce http://outlet.t-mobile.cz/outlet/pages/ ... ype=DEVICE kde T-Mobile občas nabídne vrácené telefony za dobrou cenu, ale ty opravdu výhodné nabídky jsou během pár minut pryč.
myšpulín
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod gepardic 8. 9. 2011 13:38

Pěkná věc to woko.cz ... kupodivu to není ta, kterou jsem měl na myslí... asi je takových (Českých) služeb více. Dokonce je od internet infa, i když se zdá, že posledních 5 let na tom nikdo žádnou změnu nedělal.

I ty další služby z wikipedie jsou taky takové zastaralé, že by už o podobné služby nebyl mezi lidmi zájem?

Každopádně žádná z podobných služeb, co jsem zkusil se neumí vypořádat s nějakými drobnými změnami na stránce (datum a čas, počet návštěv). To je velká škoda.

Nechal jsem na tom teda woko.cz ale pokud byste věděli o dalších sem s nimi prosím.
@iiic
gepardic
Junior

Odeslat příspěvekod gepardic 10. 9. 2011 16:57

Ještě jsem našel zajímavý plugin... umí monitorovat jen části stránky, lze nastavit i interval v jakém se provádí kontrola a zasílat umí i maily: Alert Box pro FF ( https://addons.mozilla.org/cs/firefox/addon/alertbox/ )
@iiic
gepardic
Junior