PayPal

Freemaily, internetové služby a jiná témata

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Marcellito1 10. 10. 2011 11:42

Zdravim,

potrebujem nieco zaplatit na nete cez tuto sluzbu, tak som bol nuteny vytvorit si ucet, vsetko islo viac menej lahko, stiahlo mi 1,5€ pripocitalo na paypal ... lenze teraz ked chcem platit, zadam svoje meno heslo tak mi vybehne volba kde mam zadat udaje o svojej karte (to iste ako v paypale ked som zadaval novu kartu) lenze v paypale uz je zadana ... dal som "make a primary" lenze to vraj nemozem urobit tuto chvilu ale potom kedy? moze byt s tym problem? vedeli by ste mi poradit?
Marcellito1
Junior

Odeslat příspěvekod Ansam 10. 10. 2011 12:24

My Account - Profil - Credit card - Action
over či v poslednom stlpci (Action) máš napísané "Accepts PayPal withdrawals"
Ansam
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Marcellito1 10. 10. 2011 12:47

Áno mám ... viď: Obrázek

btw. môže byť chyba v tom, že máme € a chcem platiť $?
Marcellito1
Junior

Odeslat příspěvekod Wikan 10. 10. 2011 12:49

A nemusíš tu kartu ještě potvrdit? Někam se tam zadává kód, který najdeš ve výpisu z účtu, ze kterýho ti to strhlo 1,5 €.
Teprv potom ji můžeš udělat Primary.
Wikan
Moderátor

Odeslat příspěvekod Ansam 10. 10. 2011 13:14

Tak ti zostáva už iba jediné a to, doplniť si peňažné prostriedky na svoj účet PayPal.

Zarazila ma táto informácia:
Obrázek

- takže si ai budeš musieť zohnať niekoho, kto ti na tvoj PayPal zo svojho PayPal účtu potrebnú sumu zašle a ty sa s ním potom (predtým?) vyrovnáš cez bankový účet.

Z toho mi vyplýva, že z kreditnej karty, alebo z účtu v kamennej banke nedostaneš peniaze na svoj PayPal účet.
Avšak opačne - peniaze zo svojho PayPal účtu na svoju kreditnú kartu, alebo na svoj účet v kamennej banke dostaneš bez problemov.
Ansam
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Marcellito1 10. 10. 2011 13:18

Ja mám Slovenskú sporitelnu a napríklad to euro 50 mi zobralo z účtu a mám to na paypal účte, myslel som si, že keď niečo kúpim a urobím prevod cez paypal tak mi to strhne z účtu, teraz sa to potom tvári ako druhý účet teda celá služba stojí za h***o ... btw. Wikan, kartu som potvrdil ...
Marcellito1
Junior

Odeslat příspěvekod Bari007 10. 10. 2011 13:22

Ale tak by to skutečně mělo fungovat - přes PayPal něco zaplatíš a pokud nemáš dostatečný zůstatek na PayPal účtu, automaticky se ti stáhnout peníze z tvého účtu pomocí kreditní karty. U té přidané karty ale musíš mít povolené internetové transakce.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Ansam 10. 10. 2011 13:27

Marcellito1 píše:... to 1,50 € mi zobralo z účtu a mám to na paypal účte...

To bola iba overovacia platba - overenie bankovej karty a čísla účtu v kamennej banke. Preto tam maš teraz zostatok 1.5 €.
Je to asi jediný prevod peňazí z bankového účtu na tvoj účet PayPal, ktorý ti PayPal v súčasnosti povolí.
Kontrolný prevod je vykonávaný preto, aby nedochádzalo k praniu špinavých peňazí cez PayPal účet.
Ansam
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Marcellito1 10. 10. 2011 13:49

Ešte ma napadla jedna vec, keď dám Make primary na kartu tak mi vypíše:
"We are unable to process your request at this time. Please try again later." to znamená, že momentálne ju nemôžem nastaviť ako primárnu, môžu tam mať nejaké hodiny od kedy do kedy sa môže meniť nastavenia v paypale?

Napísal som im, tak som zvedavý na ich odpoveď.
Marcellito1
Junior

Odeslat příspěvekod Marcellito1 12. 10. 2011 11:34

... doplnenie ...

písal som im, dotazoval som sa ale stále sa nechápeme, takže jedine východisko je zrušiť kartu v administrácií a pridať ju znova :(
Marcellito1
Junior