iGoogle končí - Seznam alternativ

Freemaily, internetové služby a jiná témata

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Yojimbo 5. 7. 2012 11:45

Zdravím, jak už z názvu topicu vyplývá, k napsání tohoto seznamu mě vedla skutečnost, že Google bude, ač za delší čas, rušit celkem oblíbenou službu iGoogle. Proto bych vás chtěl poprosit, abyste sem psali tipy na alternativní řešení této služby nejlépe se stručným popisem a pokud používáte, tak se zkušenostmi. Já zatím našel toto:

Netvibes
Tohle byl asi největší konkurent iGooglu a pravděpodobně se z něj teď stane jednička, co se domovských upravitelných obrazovek týče a snad mu to pomůže i v rychlejším rozvoji. Aktuálně ho teď používám a oproti iGoogle nabízí trochu lepší nastavení vzhledu, na druhou stranu po stránce widgetů je velice chudý a nabízí jen to základní. Nenašel jsem žádné aktuální přepočty kurzů a kalendářový widget dokáže sosat data pouze s veřejných kalendářů, co jsem tak pochopil. Na druhou stranu je dostupný widget, kam vložíte html kód, takže jednoduché věci by měli jít řešit tímto způsobem. Dalším neduhem této služby je, že nedokáže podporovat české znaky v některých rss feedech, které zřejmě používají né úplně standardní jazykové kódování. Na druhou stranu je služba z velké části počeštěná a v mnoha ohledech mi přijde trochu sympatičtější, než iGoogle. Například RSS feed zde funguje opravdu jako rss čtečka, to znamená, že vám i ukazuje co už jste četli a co ještě ne. To mě vždy na iGoogle fascinovalo, proč tuto službu nedokázal Google propojit se svým Readerem.

Feedly
Nejedná se přímo o stránky, ale o plugin, který funguje jako hezká RSS čtečka. Bohužel pravděpodobně bez widgetů. Zatím jsem nezkoušel. Je dostupná nejen pro některé velké prohlížeče: Safari, Firefox, Chrome. Ale také pro iOS a Android jako aplikace, takže pokud rádi používáte jednu službu napříč platformami, tohle je asi ideální řešení.

Protopage
Nezkoušel jsem, ale pravděpodobně to samé, jako Netvibes. Pokud někdo máte zkušenosti, tak napište

Favoor
Jednoduchá zeď z německa.

Internet Buttons
Služba spíše pro starší lidi, či lidi, kteří nejsou zrovna největší kámoši s moderní technikou. Pravděpodobně pro nikoho, kdo se pohybuje na tomto fóru, ale třeba to můžete nastavit vašim prarodičům / rodičům / manželkám :P

Spaaze
Taková virtuální nástěnka, co sem tak pochopil
Yojimbo
Junior

Odeslat příspěvekod jirulinka744 10. 8. 2012 18:45

domovska.cz
Co to tam mám za twitter ??? :D
Nokia N97 - HTC Wildfire S - Xperia Go
jirulinka744
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mulder77 1. 4. 2013 23:04

Mulder77