Nejlepší online disky pro zálohování podle čtenářů Živě.cz.

Freemaily, internetové služby a jiná témata

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Josef Kraus 31. 7. 2012 14:29

Pro potřeby nedělního článku na Živě.cz se vám ptáme, jaký je podle vás ten nejlepší webový úložný disk, na který lze zálohovat potřebná data? Je to Dropbox? SkyDrive? Google Drive? Nebo něco jiného?
Vaše tipy a zejména argumenty poslouží k sestavení nabídky pro ostatní čtenáře, kterým budou představeny vaše pohledy na pozitiva a negativa jednotlivých služeb.
Josef Kraus
Redaktor Živě.cz

Odeslat příspěvekod Miroslav Pragl 31. 7. 2012 14:45

Ahoj,
pro Windows prostredi preferuji SkyDrive. Omezeni Windows klienta (jediny adresar pro synchronizaci) resim symlinky.

Zaroven pouzivam LiveMesh (snad jeste nejaky rok vydrzi jeho funkcnost) - pro synchronizaci adresaru na vice pocitacich s pripadnou zalohou na vyhrazene casti skydrive, pripadne pro sdileni/synchronizovani lokalnich adresart / souboru mezi vice uzivateli (synchronizace je bleskova)

Jen ten nativni webdav pristup kyby jeste byl...

MP

P.S. s terminem "zalohovani" bych v kontextu cloudovych ulozist operoval opatrne.
Miroslav Pragl
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod D3VL3R 31. 7. 2012 14:47

Od začátku používám SkyDrive, sice to nebylo nic moc, ale poslední dobou se to zlepšuje. Můžu to používat jako síťovou jednotku, zůstalo mi 25 GB a také sdílení je jednoduché. Hodí se nejlépe pro zálohování fotek, místa je dostatek.

Pracovně používám Google Drive, jelikož od nás má každý účet právě u Google, takže si můžeme okamžitě navzájem sdílet data nebo je upravovat v reálném čase. Používám ho tedy na dokumenty a multimediální obsah.

Negativum je omezená kapacita a také pomalý upload providera - UPC. O data na SkyDrive se nebojím, pokud by si někdo prohlídl mé fotky, nic by se nestalo. Ale nikdy bych nedal na online úložiště nějaké dokumenty s osobními údaji, či hesly apod., i-kyž je možné nastavit práva. Zas tak důvěřivý těmto nadnárodním korporacím nejsem
Case: NZXT S340 Black | MB: Asus M4A89TD PRO​/USB3 | CPU: AMD Phenom II X6 3.9GHz | GPU: Gigabyte GTX1060 OC 6GB | RAM: Hyper X 16GB DDR3 | HDD: SSD EVO 850 256 GB, WD 1 TB | Power: Corsair RM550x | OS: Windows 10 64b
D3VL3R
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 31. 7. 2012 14:49

Za mne jednoznacne SygarSync:
- 5 GB zdarma (ja pouzivam 30 GB/1 Year subscription za 50 $)
- Automaticka online synchronizace pro ruzne zvolene slozky, muze jich byt vice
- Web Archive - vyborna vec, co nechi mit na lokale, jednoduse uploadnu do cloudu a mam to jen tam, to mi nejvice chybi u konkurence
- Vyborny mobilni klient, osobne pouzivam na Galaxy S
- Moznost sdilet adresare mezi ucty, cili muj kamarad si napr. uklada do meho Web archivu data, takze platime pouze jeden subscription, pro online synchronizaci mu staci zdarma 5 GB

Pouzivam i Skydrive, kde mam 25 GB volneho, ale zde mi jednoznacne chybi Web Archive.
anonymni

Odeslat příspěvekod PalmTungsten 31. 7. 2012 15:06

Používám 25GB SkyDrive, vesměs si tam zálohuju rodinné fotky v plném rozlišení a PDF verze především odborných knih. GoogleDrive pro změnu používám pro tvorbu rychlých dokumentů, které potřebuju mít na více počítačích současně - Office Web Apps se zkrátka ještě Google Docs ve funkcích nevyrovnají. Pohodlné sdílení je devizou obou řešení. Jistou nadějí může být připravovaný webový LibreOffice v kombinací s vlastním hostingem. Dále jsem zkoušel Dropbox a Ubuntu One, ale ani jeden z těchto produktů mi nevyhovoval.
Naposledy upravil PalmTungsten dne 31. 7. 2012 15:11, celkově upraveno 1
Nikon / Fuji.
PalmTungsten
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BigT 31. 7. 2012 15:08

D3VL3R: na práci google drive? To bych neriskoval, zvlášť když jsem četl, že Google může používat soubory uložené na Google Drive (je to v podmínkách)
PC: PC: Intel i5 8400, Asus ROG Strix B360‑G , 16GB Kingston HyperX, SSD Adata SP920+WD Blue 1TB, GIGABYTE GTX 1050 OC 2G, be quiet! Pure Power 10, CM Elite 333, LG IPS235P 1920x1080

NTB: HP 430 G5

Mobil: Samsung A52s 5G
BigT
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zabijak008 31. 7. 2012 15:14

Na svém osobním PC používám současně jak Dropbox tak SkyDrive, ale po příchodu nových Officů nabízející dokonalou synchronizaci se SkyDrive nejspíš zůstanu u něho. Navíc mi ze všech cloudů na trhu nabízí největší plochu zdarma.
zabijak008
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bigboban 31. 7. 2012 15:20

Mě zadarmo zdaleka nic nestačilo. Prvně jsem měl za 5 doláčů měsíčně i-drive ale 150GB nestačilo. Tak jsem přešel na CrashPlan kde mám za stejných 5 doláčů neomezený traffic a navíc ten klient umí ještě o trochu víc. Např. backup na další vlastní pc apod. :-)
bigboban
Junior

Odeslat příspěvekod strekill 31. 7. 2012 15:21

Také používám SkyDrive, sice mám k dispozici 7 GB, ale cena rozšíření není velká. Používám ná zálohu a sdílení dokumentů a souborů souvisejících se studiem, také záloha fotek, které mám pro jistotu také na Google Drive (ať se klidně Google podívá... :-* ).
Nová autom. syncho. s Officem se mi taky zamlouvá...
strekill
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vit.spinka 31. 7. 2012 15:29

Taky CrashPlan. Neomezený plán (takže objem v TB), neomezená historie, soubory na jednom počítači se mi necpou automaticky do ostatních (jako to dělá Dropbox apod.), umí zálohovat po celém disku (ne jen jeden synchronizovaný adresář), klient i pro některé NASy.

Dropbox je dobrý (sám mám teď kapacitu 2.4TB v Team), ale je to prostě aplikace na jiné použití - přirovnal bych to k letitému pravidlu, že "RAID není záloha" => "Synchronizace s cloudem není záloha".
vit.spinka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Spaidy96 31. 7. 2012 15:37

Ja pouzivma Box protoze jsem kdisi v akci dostal 50gb zdarma a naporad.Jeste mam drobbox,ale jen protoze ma lepsi synchronizaci s pc,ale jen 2gb zdarma.Platit si zato se mi nevyplati kvuli pomalemu internetu,az bude lepsi net tak mozna jo.
Spaidy96
Junior

Odeslat příspěvekod orangesunny 31. 7. 2012 15:44

Za sebe můžu doporučit dnes již klasický Dropbox, který používám z důvodu volných 25GB, které jsem dostal ke svému HTC a Google Drive ve firemním prostředí. Obojí má výhodu velkého rozšíření mezi uživateli. Dalším krásným řešením zaměřeným především na jednoduchost sdílení je CloudApp, omezený bohužel pouze na OS X. S CrashPlanem mám také dobré zkušenosti, ale tam jde především o zálohování, milé jsou i jeho offline služby. Box je zajímavý především svými 50GB zdarma, ale při této kapacitě určitě nejen mě trochu brzdí limit 25MB na soubor.

Jednoznačným favoritem je pro mne však Cubby od LogMeIn. Sice je zatím v provozu jako polouzavřená beta, ale funguje skvěle, je multiplatformní a má skvělý design, UI a následně i UX. Možnost synchronizace jen mezi počítači mimo cloud je také zajímavá, množství prostoru zdarma je příjemné a možnosti sdílení jsou úžasné. V případě, že by někdo chtěl pozvánku k vyzkoušení, ještě mi nějaké zbyly, rád je poskytnu.
orangesunny
Junior

Odeslat příspěvekod Miroslav Pragl 31. 7. 2012 15:54

vit.spinka píše:přirovnal bych to k letitému pravidlu, že "RAID není záloha" => "Synchronizace s cloudem není záloha".


Do kamene vytesat
MP
Miroslav Pragl
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ares952 31. 7. 2012 16:08

Na zálohování používám Wuala, protože nabízí multiplatformního klienta a neomezenou (myslím) velikost souboru. Zálohuju i několikrát denně.
Nabízí šifrování dat (ale tomu stejně nevěřím a šifruju si ještě sám).
Naděje je motorem duše
Ares952
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mejty 31. 7. 2012 16:11

Neopomenul bych ubuntu one. Ubuntu na něj defaultně zálohuje a zároveň má i klienty pro jiné systémy včetně mobilních. Nabízí zdarma tak nějak standardních 5GB ve free programu a za peníze pak i streamování hudby a podobně.
mejty
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků