Nejlepší online disky pro zálohování podle čtenářů Živě.cz.

Freemaily, internetové služby a jiná témata

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod tomulinek 31. 7. 2012 21:56

Můj výběr (subjektivní, ale osvědčený měsíci a lety používání). ;)
  • Nej' cloud pro pracovní data: Wuala (šifruje ještě před odesláním; multiplatformní, mnoho GB zdarma přes promo akce).
  • Nej' cloud pro synchronizaci daných složek: SugarSync (s mnoha možnostmi navíc, výborný na synchronizaci klíčových dat v různých umístěních z PC na tablet, telefon a zpět).
  • Nej' cloud z pohledu jednoduchosti: Dropbox (má spoustu nedostatků, ale současně je max. jednoduchý, výborný třeba na automatickou zálohu fotek z mobilu; pro majitele SGS3 s 50 GB zdarma povinnost ;) ).
tomulinek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mazuji007 31. 7. 2012 23:23

Skydrive !!! :-) ,protože jsem se pře 3 lety zaregistroval u hotmailu.jinak pro mě super 25Gb dat, a doteť jsem ho nenaplnil..
mazuji007
Junior

Odeslat příspěvekod secondbass 31. 7. 2012 23:27

orangesunny: Mohu taky poprosit o pozvánku? Můj mail je secondbass.cz[zavinac]gmail.com
secondbass
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Reno.Raines 1. 8. 2012 02:19

orangesunny: můžeš kdyžtak taky poskytnout pozvánku ? díky ale nevim jestli to budu využívat maximálně, v čem se to liší od dropbox
Reno.Raines
Poslední varování

Odeslat příspěvekod MadMarw 1. 8. 2012 05:59

Tak jsem to četl (snad jsem nic neminul) tak tu budu mluvit asi jako jediný za Jablíčkáře.
Jakožto uživatel Iphone,Ipad a MacBooku používám na zálohy strojů (kompletního disku) iCloud, rychlost a synchro mezi stroji je pro mne primár. Mám tam cca 200Gb za slušných 45 dolarů takže tam v klidu zálohuju celý disk svého MacBooku (myšlen system s jeho apliakcemi, bez dat jako huba, filmy atd.)
Pro důležité dokumenty pak ještě používám DropBox kde mám 5GB free jako druhou zálohu a taky pro zdílení mezi mým strojem s Widlemi.
MadMarw
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod deadman_kt 1. 8. 2012 07:55

SkyDrive cokoliv tam mám tak mám i v telefonu WM7.5 a naopak z telefonu automaticky na disku doma/v práci
deadman_kt
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod qaseqase 1. 8. 2012 08:05

Já používám box.com (zdarma 50GB) a k tomu doplněk GPDesktopBackup - automaticky se mi uploadují (nesynchronizují) soubory z libovolných složek v počítači, takže jako záloha fotek super.

Pro běžné předávání souborů mezi počítači jednoduchý DropBox.
qaseqase
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod marek.robek 1. 8. 2012 08:52

Nejvyšší důvěru u mě má SkyDrive. Jenomže na svém DropBoxu mám nyní 58,4GB - takže dávám přednost kapacitě...
marek.robek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod spiderxxl 1. 8. 2012 09:58

Kapacita je samozřejmě důležitá ,ale co třeba otázka zabezpečení a jistoty ,že když tam ty data nahraju tak o ně nepříjdu ,nebo je nebude někdo stahovat ?
Existuje takový uložný prostor ,kde jsou data šifrována a je jistota ,popřípadě je to přímo psané v smlouvě o užívaní tohoto záložního prostoru ?
Mám pracovní data ,kde jsem Vázaný mlčenlivostí tzn. adresy,tel. čísla ,rodné čísla atd.
Potřebuji je ale i zálohovat nejlépe mimo noteboook a proto bych volil službu,ale chci jistotu ,že je to bezpečné.
Díky
Michal
Iphone 3GS,Blackberry Bold 9900 bude...
spiderxxl
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod psmolin 1. 8. 2012 11:13

Zdravím.
Co kombinace TrueCrypt a Dropboxu. Tak to používám já a úroveň zabezpečení si nastavím jakou chci.
Petr
psmolin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Baki 1. 8. 2012 11:54

spiderxxl:
co já vím, tak na tohle je opravdu nejlepší crashplan: http://www.crashplan.com/consumer/security.html
Baki
Junior

Odeslat příspěvekod asasek 1. 8. 2012 11:57

spiderxxl: CrashPlan.com tvrdí, že posílá data na server šifrovaně (a já jim věřím). Šifrovací klíč si člověk může zvolit jakýkoli, od nějakého hesla/fráze až po 384 bitů dlouhý "řetězec" jedniček a nul. Šifrovací klíč se neukládá na jejich server, takže je taky nutné ho nějak zálohovat - v případě hesla/fráze se lze spoléhat na paměť, v případě binárního klíče to chce někam nějak nenápadně zazálohovat (např. pomocí steganografie ukrýt do nějakého vtipného obrázku, co jich po netu kolují tisíce, a uchovávat v mailboxu - akorát pozor na to, aby v případě potřeby byl ještě k dispozici nástroj, který ten klíč umí vytáhnout zpátky).

Jinak CrashPlan má u mě extra body za výborného klienta: jednoduchý, přehledný, srozumitelný a přitom toho umí strašně moc. Ve výchozím nastavení zálohuje celý disk s výjimkou tempů (cache prohlížeče atd.) - v tomhle směru odvedli výbornou práci.
A kdo chce, může si s nastavením zálohování vyhrát do aleluja (jinak zálohuju systém, jinak muziku, jinak filmy, jinak fotky, jinak ostatní data - pro různé účely mi vyhovuje různá délka historie a frekvence zálohování).
Míchej bahno sem, míchej ho tam, přece zůstane bahnem. Zhřešil, nezhřešil, co mají z toho v nebi? Za tu dobu, co o tom hloubám, mohu přece navlékat perly, nebi pro radost.
[vyčítání a odpouštění (si); Martin Buber, Cesta člověka podle chasidského učení]
asasek
Junior

Odeslat příspěvekod DevAstor 1. 8. 2012 13:52

SkyFile od tvůrců skvělých prohlížečů Maxthon, v základu nabízí 6 GB a je na všech důležitých platformách.
Toto je můj osobní názor.

(\_/)
    (°.°)           <=(čert s dvouma půllitrama)
   c(”)(”)
DevAstor
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Dr. Petr 1. 8. 2012 19:23

Pro soukromé data preferuji SkyDrive, pro sdílení mezi přáteli se Dropboxu nic nevyrovná.
Dr. Petr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jendabek 4. 8. 2012 22:48

Hoj, mám dotaz na uživatele CrashPlanu. Přijde mi celkově super v kombinaci s jinou službou na synchronizaci, jen mi vadí jedna věc - pokud přejmenuju adresář / soubor, tak v záloze bude 2x - pod novým i starým názvem ... tedy pokud ho přejmenuju 10x a mezitím vždy provedu zálohu, tak bude v záloze 10x ten samý adresář / soubor.
Jde mi o to, že pokud pak zálohu stáhnu, budu mít úplně jinou strukturu, než jakou jsem zálohoval, což například u mých projektů (programování) bude dělat paseku a musel bych to ručně procházet a mazat, co tam nepatří.
Podle mě by se soubory a adresáře se starými názvy měly řadit do smazaných, které bych si následně mohl vybrat tím zatržítkem "show deleted".
Máte někdo podobný problém? Nevíte, co s tím?
Díky.
jendabek
Junior

Předchozí stránka