doména ... soudní tahanice

Freemaily, internetové služby a jiná témata

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod herma 19. 12. 2012 13:33

Ahoj, řeším dneska jednu nemilou věc. Vlastním doménu herma.org . Dnes mi z německa došel doporučený dopis od firmy herma.de, že svéh stránky používám komerčně, a že požadují do dnešního dne převedení domény pod jejich firmu. Jinak hrozí soudem.
Vytýkají, že tam mám forum (phpBB) kde se řeší počítačové technologie (ve skutečnosti je to uzavřená komunita kamarádů kde se před lety kecalo o hobby PC .. prostě co můžou 18letí kluci probírat...)

Nikde nic komerčního, nic nenabízím, neprodávám ...

Momentálně, protože nemám čas více řešit, běhat po právnících, nebo něco časově náročnějšího, jsem stránky pro jistotu odstranil.

No a teď ta věc ... je mi uradená jejich firma, nikdy sem jim nic neposílal, nevydíral je. Nemá někdo páru co mi případně může hrozit, či jestli mají vůbec právo po mě vymáhat převod vlastnictví domény?
herma
Junior

Odeslat příspěvekod Neo177 19. 12. 2012 13:44

mam taky tichy pocit ze domena je pravne nevymozitelna (teda aspon v CR/SR). pockaj vsak co ti povie clovek znalejsi veci
Neo177
Junior

Odeslat příspěvekod Mike.M 19. 12. 2012 13:48

Rekni jim, ze jim prodas domenu za par penez esi ji chcou, a pokud ne tak sis ji zaregistroval u nas v cesku a zadna taka firma tady neni a ze si na ni muzes provozovat co chces.
Zivot je kurevsky tezky.
Mike.M
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ageran 19. 12. 2012 14:19

Je to nějaká blbost... I kdybys tam cokoliv dělal komerčně, tak je ta doména tvoje, tudíž si s ní můžeš dělat co jen chceš...
Na základě čeho konkrétního ti vyhrožují?
Ageran
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Vebloud 19. 12. 2012 14:54

Dokud neparazituješ na jejich ochrané známce, tak ti nemůžou vůbec nic. Museli by dokazovat apod. Buď naprosto v klidu.
Žít a nechat žít, ty máš svůj názor, já mám svůj názor, já ti nebudu nutit svůj, nemusím souhlasit s tvým, ale udělám vše, abys ho mohl svobodně vyjádřit.
Vebloud
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod herma 19. 12. 2012 15:05

nene, nic mě s tou firmou nepojí. Ani jsem o ní nevěděl. jméno domény je jen část máho jména (mj přezdívka), takže asi tak.

pokusím se naskenovat dokument co mi poslali
herma
Junior

Odeslat příspěvekod Bari007 19. 12. 2012 15:07

Oni nejspíš jen chtějí získat tvoji doménu v rámci expanze firmy na český trh třeba. Tak se snaží vyhrožovat a doufají, že jim ji zdarma necháš.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 19. 12. 2012 15:08

Existují stránky www.mkcr.cz a donedávna i www.mkcr.eu (ty jsou teď alespoň přesměrovány jinam).

Byly i stejně graficky provedené a vořežpruti z těch .eu byli dokonale v klidu...
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Junior

Odeslat příspěvekod chatumbabub 19. 12. 2012 15:21

herma: vubec nic neres. Pokud domenu chces, tak si nechej. Pripadne se muzes pokusit ji prodat.
chatumbabub
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 19. 12. 2012 15:26

Grázlíci se najdou všude, i v Německu.
Přece se z nich nepo...
herma píše: jsem stránky pro jistotu odstranil

Nebo jo? :-D
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod herma 19. 12. 2012 15:37

pokakat se nechci, jen nemám čas to v práci řešit
herma
Junior

Odeslat příspěvekod logout128 19. 12. 2012 15:44

Ono to až tak snadné není. Praxe je taková, že každý může v podstatě každého obvinit u ICANNu že využívá doménu, která nějak těží z jeho dobrého jména. ICANN může v takovém případě doménu dokonce odebrat a dát ji tomu, kdo si stěžuje. Musí ale platit, že:

- jméno domény se kryje s registrovanou známkou, kterou "žalobce" vlastní
- majitel domény nemá žádná zákonná práva k doméně (třeba není to jeho jméno, jméno firmy nebo produktu)
- majitel domény doménu používá ve "zlé víře", tj. koupil ji proto aby se přiživil na něčím jménu

Musí být prokázány všechny tři body zároveň. (http://www.icann.org/en/help/dndr/udrp/policy, bod 4a)

Otázkou je, jak by se případný spor posuzoval a co vše (ne)můžeš ty a zejména oni dokázat. Když jsme to na VŠE v počítačovém právu probírali jednalo se v praxi zejména o stížnosti třeba ze strany google na nějaký bulharský vyhledávač, který se jmenoval mp3googler.bg; doména mu byla odebrána a přiřknuta googlu.
Jsem Technomorous.