Jaká je nejlepší náhrada za končící Google Reader?

Freemaily, internetové služby a jiná témata

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod David P. 14. 3. 2013 09:57

Google se rozhodl ukončit službu Google Reader, od 1. července přestane fungovat. Po vzpomínkách na trápení s nabubřelými RSS čtečkami, které však pokulhávaly v synchronizaci zdrojů a rychlosti, se děsím toho, zda vůbec existuje nějaká adekvátně funkční náhrada.

Máte nějaké tipy či osobní zkušenosti, čím se dá Google Reader nahradit?

Nejde přitom jen o samotnou čtečku, služba by měla ideálně umět i plnou synchronizaci RSS zdrojů (včetně označování, přečtených zpráv atp.) mezi počítačem, mobilem, tabletem a ideálně být dostupná i přes webové rozhraní.
David P.
Šéfredaktor Živě.cz
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nitrram 14. 3. 2013 11:02

Jsem si téměř jist, že o Feedly jste slyšeli, možná ho i používali a tak nejspíš spadá do kategorie "pokulhávajících".

Přesto ho zmiňuji, protože já asobně jsem s jeho užíváním spokojen. Mám ho portovaný do telefonu i do Nightly.

-- 14. 3. 2013 11:20 --

Ah, beru zpět. Netušil jsem, že pod Feedly tříme Google Reader coby backend..
Nitrram
Kolemjdoucí


Odeslat příspěvekod David P. 14. 3. 2013 13:25

Nejčastěji je zmiňované Feedly. Zkusil jsem a je tu několik překážek:
- strašně dlouho trvá načtení úvodní stránky, což je ale snad jen dočasná situace způsobená přetížením
- nefunguje v IE a Opeře (to sice nevadí mně, ale leckomu by mohlo)
- nelze individuálně řadit zdroje
David P.
Šéfredaktor Živě.cz
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod FuzzyOndřej 14. 3. 2013 13:32

http://www.feedafever.com

Jeho největší výhodou je, že ho už teď podporuje Reeder z iOS. Ale je placený.
FuzzyOndřej
Junior

Odeslat příspěvekod Adrai 14. 3. 2013 13:38

Taky používám feedly - na webu i v tabletu. A pokud jsem dobře pochopil dva poslední příspěvky na jejich blogu, chystají (nebo možná už provádějí) migraci na svůj vlastní klon Google Reader - Normandy. Tím by se měly vyřešit problémy po ukončení samotného readeru ...

Viz:
Kód: Vybrat vše
http://blog.feedly.com/2013/03/14/google-reader/
http://blog.feedly.com/2013/03/14/tips-for-google-reader-users-migrating-to-feedly/
Adrai
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod baculakp 14. 3. 2013 13:43

Jeste jsem nezkousel, ale co toto .... http://lifehacker.com/google/
baculakp
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod petrkral 14. 3. 2013 14:03

Nejlepsi nahrada Google Readeru je Skimr. Udelali ho lidi, kteri Google Reader pouzivali od zacatku. Je to webova appka, ktera bezi jak na desktopu, tak na tabletu a nebo smartphonu. A chysta se i nativni aplikace. http://www.skimr.co
petrkral
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod gepardic 14. 3. 2013 14:05

Zatím jsem podepsal petici… a doufám, že tuhle otázku nebudu muset řešit. Každopádně několik měsíců má reader ještě fungovat, tak do té doby se mohou objevit ještě úplně nové služby… teď, když je tu ta mezera na trhu.
@iiic
gepardic
Junior


Odeslat příspěvekod jirkaf 14. 3. 2013 14:34

Za mě jedině Opera, Greader jsem zkoušel jen chvíli a nezaujal.
jirkaf
Junior

Odeslat příspěvekod lord_jajator 14. 3. 2013 14:58

ja ted zase zkousim odebirat rss primo do opery,ale neni to tak pohodlne jako Greader :-| jenom cekam,az mi to na disku udela zase pul milionu kilobajtovych souboru a rozsype se to :pozor
lord_jajator
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod X-Lorrien 14. 3. 2013 14:59

NetVibes.com je to náhrada nejen za Google Reader ale i samotný iGoogle, který má tento rok taktéž končit. Vypadá to lépe a funkčně taky není co namítat. Propojení s e-mailem, kalendářem od Google není problém.

Info na netvibes: "If you're experiencing slowdowns or feed latency, please bear with us as we work hard to handle a huge amount of new users. Thank you for your patience" :-)
Naposledy upravil X-Lorrien dne 14. 3. 2013 18:31, celkově upraveno 1
X-Lorrien
Junior

Odeslat příspěvekod Mr.Gentleman 14. 3. 2013 15:16

Osobně si myslím, že adekvátní náhrada není. Mohu použít jiné webové služby, nebo desktopovou čtečku, či čtečku přímo v prohlížeči, nicméně to mi nenahradí onen "navázaný ekosystém" na Google Reader. Člověk má zakoupené aplikace na mobilu, které s GReader pracují, takže buď to bude muset nějak řešit tvůrce oněch aplikací, nebo bude zakoupená aplikace k ničemu.

Google tímto v podstatě zabíjí i mnoho na něm závislých vývojářů nezávislých aplikací, což jasně dokazuje, jak onen systém cloudu a využívání API nějakých služeb stojí a padá na dobré vůli provozovatele. Uživatelé se s tím nějak smíří a přejdou jinam, ale vývojáři, kteří založí své podnikání na vývoji aplikace pro nějakou službu jsou v moment jejího ukončení nahraní.

Nebude to sice o nic lepší, ale osobně budu doufat, že Microsoft využije tuto příležitost jako hozenou rukavici a přijde sám s agregační službou podobnou GR. Nejen, že by mu to mohlo pomoci v přetahování "oveček" od Googlu, ale současně pokud tu bude někdo velký, budou se na něj moci přeorientovat vývojáři aplikací.
...slušnost a morálka nejsou jen slova...
Mr.Gentleman
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Čáslava Lubomír 14. 3. 2013 15:34

Proč by měl Google dál věnovat úsilí a peníze na vývoj Google readeru nebo třeba iGoogle když z toho nic nemá ?! Projděte si Google reader page. Ani jedna reklama. Projděte si iGoogle page s Vámi nastavenými widgety. Ani jedna reklama. Budete sedět na readeru nebo koukat celý den na homepage iGoogle a neuvidíte jedinou reklamu. Tak to tedy ne. Na co udržovat něco co nesype? Na co do toho sypat investice? Že Vám Google nenabídne alternativu? Ale nabídne. Máte třeba Flipboardovskou alternativu přímo od Google zvanou Aktuality Google. Máte Google plus. Chybí Vám odkazy na články vybraných webů? No tak si ty weby hoďte do sledovaného Circle (pokud tedy ty weby na G+ jsou) a uvidíte článek oblíbeného webu na svém streamu. Že nemůžete sledovat jiné zdroje dle RSS? A koho to trápí ? No Google ne. On z toho nic nemá. Takže alternativy jsou a má je sám Google. Jen se naučte využívat ty nosné služby Google, kde je i ta reklama a vlk se nažere. Uvidíme co ta koza .. :)
Čáslava Lubomír
Kolemjdoucí

Další stránka