Jaká je nejlepší náhrada za končící Google Reader?

Freemaily, internetové služby a jiná témata

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod cermak.daniel 14. 3. 2013 15:45

Docela nadějná by mohla být služba http://www.skimr.co/ jenže zatím nejde použít (pokud by někdo nechtěl vkládat sledované weby v Readeru ručně), protože Google zrušil možnost exportu do OPML a ten jejich zip nejde použít.
cermak.daniel
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod oblina 14. 3. 2013 16:19

Ako som sa dozvedel, že rušia Google reader začal som zháňať niečo podobné. Momentálne skúšam doplnok do Chrome Slick rss. Zatiaľ som spokojný. Ale mám ho nainštalovaný pár hodín, to je ešte málo na závery.
oblina
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vasek7 14. 3. 2013 16:30

Uživatelům Windows 8 by se mohla zalíbit moje aplikace Feed Viewer. Má vlastní backend, který je na Google Readeru nezávislý. Feed Viewer je vhodný pro přehledné čtení několika zdrojů. Na rozdíl od Google Readeru však není vhodný pro odběr enormního množství kanálů, protože se výpočetní výkon mého serveru samozřejmě nemůže rovnat se servery Googlu. Feed Viewer na druhou stranu umožňuje vizuální prohlížení obsahu zpráv a čtení celého článku v režimu offline.
vasek7
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gyoja 14. 3. 2013 16:40

Testuji, co mi bude nejvíc vyhovovat.
Feedly vyžaduje rozšíření pro prohlížeče a např. sekce "Featured" mi dost zavazí.
Netvibes nezvládají češtinu v odběrech a místo aplikace pro android mají webovou stránku.
Výše autory inzerovaný Skimr je pro větší množství odběrů značně nepohodlný, nepřehledný.
Takže se jdu pomazlit s Google Readerem dokud to jde a doufám, že do června bude k mání něco, co mi bude zcela vyhovovat.
Naposledy upravil gyoja dne 14. 3. 2013 16:48, celkově upraveno 1
gyoja
Junior

Odeslat příspěvekod Franz Ferdinand 14. 3. 2013 16:42

No to je právě ono odebírám několik desítek kanálů (denně tak 300 událostí), navíc to potřebuju filtrovat což mě u Greadru šlapalo s tím skriptem docela obstojně a hlavně to nezatěžovalo komp ani připojení a mohl jsem se k tomu dostat třeba i z tabletu.
Franz Ferdinand
Junior

Odeslat příspěvekod R3nn3K 14. 3. 2013 16:56

program FeedDemon sice neběží v prohlížeči ale ... pro mě zatím nej alternativa
Naposledy upravil R3nn3K dne 14. 3. 2013 17:00, celkově upraveno 1
R3nn3K
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod svatas007 14. 3. 2013 17:00

Osobně mám dobré zkušenosti s projektem Taptu - DJ your News (ve verzi pro Android či pro iPhone) a také v online verzi.

Jako doplněk ve Firefoxu pak používám doplněk Brief.
svatas007
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod gyoja 14. 3. 2013 17:03

cermak.daniel píše:...protože Google zrušil možnost exportu do OPML a ten jejich zip nejde použít.

Když si ten ZIP rozbalíš, tak v něm je soubor XML který je naprosto normální OPML.
gyoja
Junior

Odeslat příspěvekod zivan 14. 3. 2013 17:20

R3nn3K píše:program FeedDemon sice neběží v prohlížeči ale ... pro mě zatím nej alternativa

A precetl sis i blog? FeedDemon zavisi na Google Readeru a s jeho koncem konci i FeedDemon
Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Junior

Odeslat příspěvekod R3nn3K 14. 3. 2013 17:27

If you're using FeedDemon without Google Reader synchronization, it will continue to work beyond July 1. You can keep using it to read your feeds for years to come. If you're synching FeedDemon with Google Reader, you can disable synching by selecting Tools > Options > Synchronization Options, then switching to the "Accounts" tab and removing your Google account.
R3nn3K
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pino... 14. 3. 2013 17:39

Zatim bohužel nemam žádnou dobrou alternativu.
Prosím podepište všichni petici, třeba to pomůže.
Za necelý den 57,104 podpisů:
https://www.change.org/petitions/google ... er-running
Dopoledne tam bylo kolem 25 tisíc podpisů.
Pino...
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 14. 3. 2013 18:24

brief. rozsirenie firefoxu. pouzivam ho od oznamenia zru
senia.
anonymni

Odeslat příspěvekod Filip Kůžel 14. 3. 2013 20:46

I tady se zabývají alternativami pro Reader. Nestudoval jsem, ale primárně jde o iOS aplikace. http://appadvice.com/appnn/2013/03/goog ... ternatives
Filip Kůžel
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xsoft 14. 3. 2013 20:56

.: Xsoft :.
xsoft
Junior

Odeslat příspěvekod Franz Ferdinand 14. 3. 2013 21:09

NewsBlur je shareware zkoušel sem a verze zdarma umožňuje jenom 12 kanálů = nepoužitelné, nedoporučuji

NetVibes je na tom už podstatně líp, umí importovat opml z GR ale rozhraní mne připadá dost neintuitivní například sem nepřišel na to jak se dají vymazat ty přednastavený kanály.

Stejně tak věci jako Brief nebo feedly se nedaj považovat za alternativu k greaderu protože to jsou normální softwarové rss čtečky
Franz Ferdinand
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků