Jaký český e-shop používáte k nákupu hardwaru?

Freemaily, internetové služby a jiná témata

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod píďalín 20. 7. 2013 13:09

Používam Alzu jako katalog na výběr a porovnávání zboží a pak nakupuju většinou v CZC.cz. Maj tam prakticky všechno levnější a výběr je větší. I když Alza má výhodu v tom ultra rychlym jednání, když tam pro něco jdu tak to mam hned a když si něco večer objednam tak je to druhej den doma. To zase v CZC se kolikrát čeká na vyřízení objednávky docela dlouho, protože nemaj velkej sklad přímo na prodejně. Ale jako při nákupu kdy to objednávam poštou určitě CZC.

Ještě bych dodal že alza kašle na dlouhodobý zákazníky. Mam tam utracený spolu s tátou a několika lidma co ten účet používaj od roku 2005 statisíce a žádná sleva, žádný výhody, prostě nic. Ty jejich slevy kdy člověk musí utratit 2 000 aby využil 100 Kč slevovej kupon nepočítam, to je výsměch.
píďalín
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bummer 20. 7. 2013 13:20

Musím se přidat k těm, kteří na Alze nenakupují hlavně kvůli tomu praštěnýmu mimozemšťanovi. Neskutečně mě vytáčí. A to s dodacími dobami na CZC je pravda. Na druhou stranu když jsem právě dodání řešil s člověkem v Plzni na prodejně, tak mi vyšel maximálně vstříc a i mi pak osobně volal, přestože oznámení dodání pomocí SMS normálně funguje.
Breaking a part of my heart to find release
Taking you out of my blood to bring me peace
Bummer
Junior

Odeslat příspěvekod Mirek1606 20. 7. 2013 13:24

Alfa.cz maximální spokojenost, nikdy žádný problém, reklamace vždy vyřešeny bez problémů a perfektní komunikace s obchodem.
Alza.cz velká spokojenost, bezproblémové reklamace, vyšší ceny.
Mirek1606
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Prome-theusCZ 20. 7. 2013 15:18

ExaSoft.cz
Prome-theusCZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vladan500 20. 7. 2013 17:55

Ts bohemia - kvalita, doprava zdarma a nízké ceny!
vladan500
Junior

Odeslat příspěvekod peuk 20. 7. 2013 18:35

Já si zboží vyberu na Alze. Tam zjistím všechny možné parametry a recenze.
Pak dám zboží do googlu a jedu podle ceny+poštovné a nejlevnější beru. Protože o nic jiného nejde stejně to přepravý česká pošta nebo ppl a reklamace je pro mne všude stejně problémová, jelikož v mém okolí není žádná pobočka větší firmy.
peuk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bigboban 20. 7. 2013 18:57

Obchody jako CZC, Alza znám od dob kdy začínaly "v garáži", Alza v prodejně elektra a CZC v patře rodinného domku na Kačerově. Tedy málokdo asi zná "vývoj" těch firem tak dobře jak já. Moje postřehy:

CZC:
  • Jednoznačně nejlepší shop
  • Vyšší ceny,
  • Dobrý web (diskuse, recenze, uživatelské fotky)
  • Za mě vždy bezproblémové reklamace i výměny do 14 dnů. Dokonce jsem párkrát v případě HDD nebo vypalovačky dostal bez jakéhokoliv testu nový kus ihned.

Alza:
  • Historicky vždy problémové reklamace
  • Kdysi i děsný průběh obchodu, pamatuji hodinové fronty v Holešovicích, dnes už asi OK
  • Většinou nižší ceny, zde kupuji spíš drobnosti
  • Informace na webu nic moc, člověk se o zboží moc nedozví

Mironet:
  • Vcelku amatérský přístup k obchodu, na profi si spíše hrají, stále takové "studentské"
  • Web asi skoro nejhorší ze všech
  • Po vánoční podvodné akci se slevou za pozdní dodání a následném sprostém chování jejich ředitele když jsem je na jejich podvod upozornil jsem s nimi nadobro skončil, tam už nevlezu

Softcom:
  • Asi nejnižší ceny
  • Obchod dost z ruky, nedá se tam parkovat
  • Web taky vcelku nic moc, taky se zasekl min. pár let vzadu
  • Na profi si ani nehrají, i po těch letech stále jejich obchod dělá dojem party studentíků, před 10 lety na VŠ mi to nevadilo ale dnes už mi to přijde dost odpudivé, prostě stále taková "garáž firma"
bigboban
Junior

Odeslat příspěvekod w.i.n.k.i 20. 7. 2013 21:02

Alfacomp kvůli blízké pobočce. Jinak také Exasoft, ale tam mě většinou stává, že co chci to nemají :-D. Příštím nákupem budu volit Bohemia (Chci vyzkoušet a taky s dobrou cenou). Jinak preferuji českou poštu (u nás bezproblémový)
w.i.n.k.i
Junior

Odeslat příspěvekod pohorelda 20. 7. 2013 21:28

90% Alfa, pokud nemají vybrané zboží tak CZC.cz u alzy jsem nakupoval 2x a pokaždé nepříjemné potíže s reklamací. Hlavní problém byl u reklamace poštou vyřízeno až po 2 měsících u obou případů. U Alfy mám reklamace cca do 5-ti dnů takže chválím(celkem reklamace asi 3-4x nikdy žádný problém).
pohorelda
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Matěj Čičák 21. 7. 2013 10:35

Děkuji za postřehy! ;-) Budu rád i za další.

Osobně bych přidal i Impact Computers, kde jsem si kdysi nechával dělat počítač, který slouží dosud.

Používám také Alfu, Alzu, Mironet a CZC.
Matěj Čičák
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Petr_S 21. 7. 2013 12:06

Petr_S
Pokročilý

Odeslat příspěvekod KineCZek 21. 7. 2013 12:12

K tomu UZASNEMU vyhledavani na CZC napriklad: viewtopic.php?p=9616760#p9616760
(+ dalsich par postu pod nim)

A rozhodne nejde o jediny pripad. Davam to sem jen protoze jde o jeden den mladou vec.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod Bari007 21. 7. 2013 12:30

Já vyhledávání a hlavně filtrování na CZC považuji za to nejlepší, na co jsem v českých eshopech narazil. Proto taky když někomu něco radím, z drtivé většiny případů odkazuji na CZC, jelikož jejich obchod mi přijde nejpřehlednější.

Naopak třeba Alfa mi přijde jako nejhorší... To je tak pro další názor, že ne všichni to musí vidět stejně :)
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod KineCZek 21. 7. 2013 12:46

Tady jde jen o to, jestli clovek vi, co presne chce. Kdyz ano, je Alfa NEJLEPSI, protoze vypsanim parametru do vyhledavani to mam najite na jeden enter. A nemusim na deset kliknuti mysi omezovat kategorie jak na CZC.

Kdo ale NEVI, co presne chce, pro nej muze byt CZC vazne lepsi, o tom se nepru. Vyhledavani u nich NEFUNGUJE, ale pres deset kliknuti se nakonec k jakesi skupine produktu doklikat asi i da ... a z nich si neco vybrat. Sice je to skrabani za pravym uchem ne levou rukou, ale hned levou nohou, ale nekomu, kdyz neco hleda 5x do roka a ma na to hodinu, ten zpusob vyhovovat muze.

Kdo naopak hleda nekolik desitek produktu denne, na CZC by zesedivel.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod r34ktor 21. 7. 2013 13:39

Vyhledávání na CZC funguje bez problémů. U příkladu se skříní to najde všechny kombinace, které mě běžně napadnou.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka