Jaký český e-shop používáte k nákupu hardwaru?

Freemaily, internetové služby a jiná témata

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod redhawk 21. 7. 2013 13:43

alza
Hlúposť užívateľa je priamo úmerná jeho právam.
redhawk
Junior

Odeslat příspěvekod PerseusCZ 21. 7. 2013 14:43

Já osobně používám nejvíce TSbohemia.cz a pak alfacomp.cz
Jsem s nimi naprosto spokojen ať co se týče přístupu nebo reklamace. Zboží vždy v pořádku.
U TS bohemia bych vyzdvihl přehlednost stránek a jako jeden z mála nabízí opravdu slušné hledání dle parametrů a vše je přehledné a pro normálního člověka dostačující. Skvělá je i doprava zdarma, kterou jsem zatím nevyužil, raději jsem si pro zboží zašel osobně. Ostatně při občasném nákupu drobností se mi nelíbí zneužívání této služby, kdy si člověk nechá zaslat zdarma káblík za pár kaček.

Zatím nikdo nezmínil tiphardware.cz
V tomto e-schpu jsem nakupoval PC skříně a nějaké doplňky a také maximální spokojenost. Konkrétně mnou kupované skříně se dovážely z Německa a vše bez problémů ať komunikace nebo rychlá dodací lhůta. E-shop je přehledný a nabízí vše co je potřeba, hlavně pro lidi, co si chtějí PC vylepšit. Jediné co mě trošku vadí, tak je slabší obrázková dokumentace.

Ještě bych se chtěl vyjádřit k alza.cz, kde jsou kupoval 2× a už nikdy více, krom nepříliš ochotného personálu mi hodně vadí poplatek za dovoz zboží na pobočku. Ale co mě hlavně vytáčí je ten mimozemšťan, který mě od dalšího nákupu bezpečně odradil.

Jen mé názory.
Pořadí pro mě:
1. TS bohemia
2. alfacomop
3. tiphardware
...
czc
mall
...
a někde na konci... alza
PerseusCZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod majkom 21. 7. 2013 16:40

Alza: uz niekolkomrat mi predali pouzite zbozi ako nove, pri jednom mali blbe reci pri vrateni, takze tam nakupujem len ked nik iny nema skladom
majkom
Junior

Odeslat příspěvekod uzivatel_cz 21. 7. 2013 18:38

Hlavne CZC, coz je dano i pro mne dobrou dostupnosti pobocky.
moje konzole >> ostatní konzole
uzivatel_cz
Junior

Odeslat příspěvekod Broken007 21. 7. 2013 18:48

Jen by mě tak zajímalo, pokud by například velké e-shopy zavedly bezplatnou dopravu od 1.000,- chodili byste i tak dále na pobočku?
Broken007
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bummer 21. 7. 2013 18:51

Pokud by to bylo rychlejší, tak ano.
Breaking a part of my heart to find release
Taking you out of my blood to bring me peace
Bummer
Junior

Odeslat příspěvekod BLIzZard--cz 21. 7. 2013 19:21

Zrovna TSBohemia má poštovné zdarma i na zboží za pár korun a při objednání do 19:00 je to druhý den ráno doma. V tomhle případě nevidím důvod chodit na pobočku.
i9-9900KS @ 5Ghz + FD S24 | MSI Z370 KRAIT | GIGABYTE RTX 2080 Ti AORUS 11GB @ 2115/16600Mhz | G.Skill Trident Z 32GB @ 3600Mhz, CL16 | SAMSUNG 970 EVO PLUS | Corsair HX1000 | 240 Hz IPS QHD Alienware AW2721D
A6 3.0 BiTDI, 313 koní, 650 Nm, 0-100 za 5,1s
BLIzZard--cz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Betty Blue 22. 7. 2013 21:03

Alza.cz
+ Spolehlivost
+ Bezproblémové reklamace
+ Velká síť poboček
+ Přehledný obchod, dobré možnosti třídění
- Oproti konkurenci dražší (ne o moc)

Alfa.cz
+ Levnější přibližně jako CZC
- 1 Budova navíc ještě v Brně. (Má pobočkovou síť od jiných poskytovatelů) problém s reklamacemi
- Z vlastní zkušenosti po reklamaci jsem zjistil že se mi někdo snažil nabourat do šifrovaného Disku odděleného od OS.

Czc.cz
Podobný jako alza, ovšem je spíše internetový a je levnější.
+ ceny

Mironet.cz
+ ceny
+ Zaměřený pouze na PC
- 1 Budova v Praze
- Z vlastní zkušenosti, reklamace jsou problém.
- Docela arogantní prodejci :-)
Betty Blue
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 23. 7. 2013 15:15

Jeden dalsi priklad "perfektniho" vyhledavani na CZC:

http://www.czc.cz/search?q-fulltext=gtx ... rder=PRICE

Proc mam ve vyberu 760, 770 ... kdyz chci hledat neco jineho? Co je PROBOHA k nepochopeni na jednoslovnim, sestiznakovem dotazu

GTX780

- - -

Hledani na Alfe: http://www.alfacomp.cz/php/index.php?ei ... chSubmit=1

Tak si myslim, ze by melo vyhledavani fungovat. Kdyz hledam pracku, nehledam mixer. A kdyz mixer nehledam, tak ho NECHCI ve vysledcich vyhledavani ani zobrazovat.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod paulaner 23. 7. 2013 17:02

Jo CzC je super - pře nedávnem jsem se zalogoval a čuměl jsem jak puk na svoje vyluxovaný konto bonus bodů :tleskani
.
15 000 bodů mi CzC vynuloval z důvodu ročního stop stavu kdy jsem nepřidal recenzi, nic nekoupil a nic s body nedělal - já lama jsem samozřejmě podrobně při převádění bodů ze starého czechcomputeru na nový cool czc dostatečně neprostudoval podmínky bonus klubu, že po roce mrtvýho bodovýho stavu body odevzdávám do kanálu
.
škoda, šetřil jsem to na nákup, měl rezervu na poštovný zdarma a další body k zůstatku připsat
.
kdybych věděl, jakýho betla se dočkám, tak objednám 20 propisek s logem czc s poštovným zdarma o<:)
.
takhle to na další nákup u czc moc nevypadá - odebrání 15000 bodů mě ranilo v hloubi srdce :-!
paulaner
Junior

Odeslat příspěvekod Bummer 23. 7. 2013 17:13

To se teďka diví nějak dost lidí kolem mě. :) Já o tom naštěstí vím a dávám si na to pozor.
Breaking a part of my heart to find release
Taking you out of my blood to bring me peace
Bummer
Junior

Odeslat příspěvekod testicko 23. 7. 2013 17:50

Zbozi objednavam z Alfacompu. Maji dobre ceny, prehledne stranky, vetsina zbozi je skladem nebo jej ihned naskladni, rychle dodani zbozi prepravni sluzbou - druhy den uz mam zbozi u sebe, vyborne reklamace.
Intel Core i5 750 - 3.4Ghz ~ CM Hyper 212 ~ Asus P7P55D ~ 8Gb ram DDRIII Kingston ~ Asus GTX650Ti DC2T ~ Asus Xonar DG ~ SSD Vertex 3 60GB ~ HDD 500GB Seagate ~ Fractal define R3 ~ Noctua ~ Corsair CX430 ~ LG IPS235P

CS:Global offensive ' SteelSeries
testicko
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bari007 23. 7. 2013 19:49

KineCZek:
To je tím, že na CZC to nevyhledává jen v názvu, ale i v popisku (což je imho správně). No a nVidia si do popisku GTX 760 dává nějaký marketingový kecy s GTX 780. No a když to seřadíš od nejlevnějších, máš samozřejmě 760 levnější. Ve výchozím řazení podle relevance to je to správně, na prvních místech je 780.

Pro mě je prostě CZC nejlepší eshop :) Alfa je až jako poslední alternativa před Alzou, když není už jiná možnost...
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod The Shitman 23. 7. 2013 20:01

Bari - To ale imho správně není. Nemám zájem o kecy, chci vyhledávat podle názvu, výcucu pod názvem a maximálně ještě parametrů v tabulce (což ale nejde na CZC ani Alfě).

Ne že bych ti chtěl CZC nějak vymlouvat, prostě jen další názor. ;)
The Shitman
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod Bari007 23. 7. 2013 20:28

Já vím, že ty to takhle chceš, ale běžný uživatel (často i já :) ) to takhle chtít nemusí. A takových může být klidně většina (nevím, nemám statistiky hledaných výrazů a jejich prokliky). Tohle už jenom tak střílím...

Ale když to tam mají, tak to asi nějaký důvod má. Přece jen to už není nějaký garážový obchod s nějakým volně dostupným redakčákem, který by si admin nezvládl upravit...

Mě prostě přijde CZC jako nejpřehlednější a hlavně ty jejich filtry mi přijdou jako nejlepší... Jsem na to už zvyknutý, utratil jsem tam už možná statisíce a celkově mi to prostě vyhovuje.

PS: O body jsem taky přišel, ale to beru jako vlastní blbost -> neznalost neomlouvá.
Bari007
VIP uživatel

Předchozí stránkaDalší stránka