4 reklamace - odstoupení od smlouvy?

Freemaily, internetové služby a jiná témata

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Simon P40 27. 12. 2013 03:55

Zdravím,
koupil jsem si u CZC notebook a mám ještě rok a kus záruku. Budu ho teď po 4 reklamovat s tím, že jsem to už 3x dělal a reklamace byly uznány-komponenty byly vyměněny. Mám možnost odstoupit od smlouvy? Jaký je další postup? Děkuji
Znáte Google ? :)
Simon P40
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod loobick 27. 12. 2013 04:27

Záleží na závadách. Odstoupení od smlouvy je možné při 3 totožných chybách.
Arogantní admin. Ale co byste chtěli, když je tolik lidí, kteří se snaží vrtat ve věcech, které vůbec neznají. Když neumím opravit auto, také se nebudu snažit z opravářů tahat rozumy. Prostě si nějakého najdu, ať jej opraví za mě.
loobick
Junior

Odeslat příspěvekod Majsner 27. 12. 2013 05:30

Co kdyby ses s námi podělil o informaci, co je to za stroj a co se na něm v minulosti i teď porouchalo? 4 reklamace, to je solidní reference pro potenciální budoucí majitele stejného modelu. Jestli ho máš půl roku, tak to musel strávit většinu času v servisu...

Co se týče dotazu, tak bych nastudoval nový občanský zákoník a související předpisy. Tuším, že se tam mimo jiné mění i otázka reklamací zboží, i když si nejsem jist, jestli to bude platit i pro Tebe, když kupní smlouva vznikla za stávající právní úpravy.
Majsner
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 27. 12. 2013 06:42

Jeden člověk neni žadná reference - řika se tomu statistika.
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý

Odeslat příspěvekod vanamond 27. 12. 2013 08:41

myslím, že 3xstejná závada není zmíněna v žádném zákoně. Pokud to je už po čtvrté vadné, tak jim to tam doneste ( pochopitelně zcela kompletní, včetně balení apod. ) a žádejte odstoupení od smlouvy pro nepřijatelnou nespolehlivost zařízení.
Trust in God and keep your powder dry !
vanamond
Junior

Odeslat příspěvekod cabman 27. 12. 2013 09:42

"nepřijatelnou nespolehlivost zařízení" ... já bych to kekomplikoval a řekl prostě čtvrtá závada, chci prachy a konec.
cabman
Junior

Odeslat příspěvekod Simon P40 27. 12. 2013 16:22

ok, díky všem.
Jinak se jedná o Dell 3350, 3 letá NBD záruka. Poprvý se mi vypínalo podsvícení displeje, pak se rozbila cd mechanika (to se mi stalo asi u každého nb), pak přehřívání a prý i chybný disk (vyměnili větrák i disk), teď se mi libovolně odpojuje a zapojuje nabíjení, přecvakává mezi charging/not charging, asi špatný kontakt někde.
Simon P40
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod karlos00x 27. 12. 2013 17:23

3x stejna zavada nebo 4 jakekoliv zavady tusim. podivej se na http://www.vasestiznosti.cz/ nekdo tam taky resil u CZC pocet reklamaci a pravnik to tam popisoval.

-- 27. 12. 2013 16:24 --

Mimochodem, jen diky vasestiznosti.cz jsem uspel s reklamaci u tyhle firmy.
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Simon P40 27. 12. 2013 18:53

aha, to je pěkný. Díky
Simon P40
Kolemjdoucí