Nejlepší sdílená online úložiště

Freemaily, internetové služby a jiná témata

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod vrrrrr 13. 5. 2014 21:39

Multishare.cz
Nemají vlastní uložiště ale stahují z ostatních serverů a dá se na nich i vyhledávat na všech naráz.
Kredit je jednotný, nepropadne jen z některých serverů je rychlejí stháván (uložto x4) ale i tak je levný. K učtu si připojujete Jdownloader a nebo si necháte vygenerovat stahovací linky multishare na webu a ty pak dáte do jakéhokoliv download manageru. Rychlost často není uplně extrémní někdy to jede i pod kapacitu linky (16Mbps) ale to už se nedá nic dělat protože to stahují a teprve vám odesílají. Jinak jednoduše nekupuju už kredit nikde jinde ani free nejsem nucený nikde používat. Jednoznačně doporučuji.
vrrrrr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod GeBu 13. 5. 2014 21:50

Co se týká synchronizace tak delší dobu porovnávám GDisk a Dropbox - oba ve free verzi.
Dropbox je jiná level než GDisk, co se týká použití:
1) Zaindexuje okamžitě - GDisk se někdy musí probrat nebo počkat až nahraje soubory, které už se synchronizují.
2) Ukazuje čas, který zbývá do konce synchronizace.
3) Synchronizuje spolehlivě. GDisk se občas sekne.
4) Má LAN mód.
5) Má verzi pro linux včetně serverové ovládané přes příkazovou řádku.
6) Subjektivně se mi jeví, že synchronizace je rychlejší.
Celkově mám z GDisku tak nějak horší pocit.
GeBu
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod heroeskiller 13. 5. 2014 21:55

Multishare.cz také mohu doporučit, a to v případě, že často stahujete menší soubory ze zahraničních serverů typu Rapidgator, Letitbit, Uploaded.to apod... :))
heroeskiller
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod postilion 14. 5. 2014 06:45

Jednoznačne Google Drive, určite aj on má svoje muchy ako všetky podobné služby, ale: Google Drive funguje dobre, spoľahlivo, mne napríklad vyhovuje, že rozpísané veci si v prípade potreby viem nájsť v jednotlivých verziách vrátane drobných zmien, viem sa k nim vrátiť, všetko je zosynchronizované, v zložkách sa veľmi dobre vyhľadáva. Súbory (u mňa predovšetkým textové veci a prezentácie) sa dajú ľahko publikovať, vytlačiť, archívovať, zdieľať so spolupracovníkmi, dajú sa stiahnuť a uložiť v množstve rôznych formátov atď. Nepoznám nič lepšie, hoci som vyskúšal už mnoho služieb.
postilion
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PredatorVcz 14. 5. 2014 07:54

Nemůžu než souhlasit s Heroeskiller.

CZShare alias Sdilej je to nejhorší na našem trhu. Byl jsem u nich roky na premium. Nemá to smysl. Free stahování má být 300 kbit, ale obvykle se přes 20kb nedostanete. Na premium, které má být neomezené jste ale nastejno.
Na jejich fóru si stěžují stovky lidí, ale nikdo na to ani neodpovídá a neřeší to. Program je nekvalitní a padá...
Také jim velice často chcípají servery. Když něco chcete stáhnout, musíte čekat několik dnů, protože je zrovna server mimo. A ještě musíte doufat, že daný soubor zachrání.
V neposlední řadě - kredit má časový termín. Zaplatíte si kredit, a když ho neprotáhnete do určité doby, tak vám prostě propadne.
Mysleli, že když změní název, že na to lidé zapomenou?

HellShare je pak to samé. Nejdražší, bez Free apod.

Začal jsem pak využívat zmíněnou Leteckou poštu.
Nakonec jsem i kvůli svým webovkám přešel na Uložto, a nemohu si ho vynachválit.
Jsou drazí, ale služby jsou skutečně rovné 21. století.
Všechno funguje jak má, s ničím není nejmenší problém.
Výhodou navíc je, že free stahování lze znásobit, např. pomocí jdownloaderu lze stahovat 20x naráz :) Tím většina lidí bez problémů zabije celou linku naplno jako by měli premium.
Free rychlost valí stabilně na svoji plnou rychlost. Jen někdy mírně kolísne, ale prostě valí. Premium je na plnou linku.
PredatorVcz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Breby 14. 5. 2014 08:37

pro soukromé věci používám tyto servery:

- dropbox.com mám propojený s telefonem, zálohuji si fotky a videa z telefonu, synchronizace funguje dobre

- box.com, jsem dostal 50GB volného prostoru, sem si zálohuji fotografie z fotoaparátu, pro rodinu aby se mrkla na nove fotky, rozešlu link. Jediný omezení je u free usera je max 250MB soubor
Pocitadlo: i5-4690K, 16GB, SSD 256GB, MSI GTX 970, NZXT H440, AOC i2360Phu
Audio/Video: Panasonic TX-L42ET5E, Yamaha YHT-398, Yamaha BD-S473, Dune HD Smart B1, Panasonic SA-PMX7, Fiio X1
Sluchatka: Beyer COP
Mobil/tablet: Samsung S8+/Samsung Note 10.1
Breby
Junior

Odeslat příspěvekod chicken1 14. 5. 2014 09:27

G-Drive pre prácu, Dropbox na zálohu fotiek a dokumentov a premium account na Hellshare na filmy a warez :twisted: (ktoré už vďaka novému zákonu samozrejme nesťahujem) 8-)
chicken1
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 14. 5. 2014 10:07

Vzhledem k tomu že filmy atd absolutně neřešim tak mně stači mala kapacita a vicemeně mně jde spiš o možnost linkovat věci pro lidi se kterejma spolupracuju - gdrive a dropbox,pro mně idealní.Založní řešení mam mega.
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Martin72855 14. 5. 2014 10:22

akira.uzai píše:
obcanzdavu píše:mne osobne vyhovuje Uschovna.sk - ma velmi pekne a prehladne uzivatelske prostredie, a narozdiel od mnohych konkurencnych sluzieb neotravuje vizualne hnusnymi reklamnymi bannermi.

A na rozdíl od ostatních služeb zálohování funguje jen cca měsíc. To opravdu raději přežiji pár bannerů než si data každý měsíc znovu a znovu nahrávat.

Minuly rok rozbehla uschovna.sk novu sluzbu podobnu dropboxu, tam mas data ulozene natrvalo. Po registracii 2GB priestoru. Ma okrem obycajneho zdielanie aj zdielanie priecinka s teamom.

Zo zahranicnych urcite najlepsi dropbox a gdrive ajked v poslednej dobe sa objavilo vela podobnych sluzieb a je si z coho vyberat.
Martin72855
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JJezevec 14. 5. 2014 11:37

Víte, soudruzi!!!!
Že nejlepší je soukromý NAS server Qnap nebo Synology.
Ten mohu nasdílet komu chci a všem je do toho ho.... co si na něj uložím.
Mám ho online a je sdílenej.
JJezevec
Junior

Odeslat příspěvekod deska 14. 5. 2014 19:04

Breby píše:pro soukromé věci používám tyto servery:

- box.com, jsem dostal 50GB volného prostoru, sem si zálohuji fotografie z fotoaparátu, pro rodinu aby se mrkla na nove fotky, rozešlu link. Jediný omezení je u free usera je max 250MB soubor

jak nasdílíš na box.com fotky pro ostatní aby se nemuseli registrovat?
deska
Junior

Odeslat příspěvekod pan.motycka 14. 5. 2014 19:56

No a co ten datator.cz?? Nedavno o nem na jednom konkurencnim serveru psali jako cituji: "Zkrocene Ulozto ma sveho nastupce datator.cz" :) Kdyztak zaguglete. Ale musim rict ze je teda pekelne drahej.
pan.motycka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kuko61 18. 5. 2014 00:12

deska píše:jak nasdílíš na box.com fotky pro ostatní aby se nemuseli registrovat?

bez problemov ako Open Access
napriklad https://app.box.com/s/sevvvccphs45w4xjdgfz
AVR Yamaha -> Infinity Kappa 8.2i
Moto X4 -> Chifi IEM, Focal Listen Wireless
Pioneer U-05 -> Burson Soloist SL / Elemental Watson / Loxjie P20 -> Audeze LCD3, Meze 99Classic, DT990Pro, Senn HD530/II, HD540/II, HD560/II, HD565
kuko61
Junior

Odeslat příspěvekod tairikuokami 27. 5. 2014 20:24

http://www.livedrive.com - umoznuje pauznut DL/UL, neobmezena velikost souboru a uloziste.
tairikuokami
Junior

Odeslat příspěvekod kubes30 1. 7. 2014 11:49

Za mě doporučuji http://www.myairbridge.com! Jsem maximálně spokojený. Zdarma je možné posílat zásilky do 20 GB, po zakoupení profilu až do 100 GB
Rozhodně doporučuji vyzkoušet ;-)
kubes30
Kolemjdoucí

Předchozí stránka