Které cloudové uložiště je nejlepší?

Freemaily, internetové služby a jiná témata

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod pcmaker 7. 7. 2014 19:37

Zarazi mne, ze jeste nikdo neuvedl uloziste CAPSA. Mnozi si mozna odfrknou. Ceske uloziste? To musi stat za prd. Ale pouzivam jej asi rok a zatim nejsem nespokojen. Free kapacita sice jen 11GB, moznost nainstalovat klienta a vybrat jednu slozku pro synchronizaci. Mam vybrany cely adresar Dokumenty, takze veskera cinnost je hned zalohovana. V praci mam Win2000 a s nimi neni klient kompatibilni, takze pouzivam webovou aplikaci ve stylu ala pruzkumnik. Hojne take vyuzivam FTP pristup za pomoci Total Commander. Soubezne pouzivam i DropBox. Ten funguje bez problemu i ve Win2000 pres proxy server. Mobilni aplikace neresim. Pouzivam NOKIA5110 - Hacker Free MT. 8-)
pcmaker
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Honza350 7. 7. 2014 19:48

Jednoznačně OneDrive... dříve jsem používal Google drive ale nefungoval spolehlivě - neuměl uploadovat záložní soubory AutoCADu - většinou až po restartu - občas ani neproběhla synchronizace i jiných aplikací - doběhla např. až po restartu systému - nespolehlivost mě donutila k přestupu na onedrive - zde vše chodí tak jak bych si přál...
Honza350
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tom.suky 7. 7. 2014 20:04

Moje řešení je síťový disk, na kterém mám všechny soubory od fotek přes práci až po zdrojáky. Fotky se mi každý den o půlnoci zálohují na Flickr (1TB zdarma jen tak nevyčerpám), práce se synchronizuje s jiným serverem a zdrojové kódy a další moje kreativní nesmysly se nahrávají na Google Drive. Důležité věci (fotky a nejnovější verze souborů) pak jednou za čas překlopím na přenosný HDD. A přesto, že mám nainstalovaný legální Office 2010, většinou používám Google Dříve pro dokumenty, protože dnes má gmail každý a tz. daleko jednoduší kolaboraci než na OneDrive, ke kterému by si každý musel zřídit účet.
tom.suky
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jiri.mrazek 7. 7. 2014 20:26

Jsem nanejvýš spokojen s OneDrive, synchronizace mezi zařízeními je naprosto bezproblémová, používám Windows 8.1 a Windows Phone 8.1. Nemohu se dočkat rozšíření OneDrive pro uživatele Office 365 na 1 TB. Editace dokumentů odkudkoliv s plnohodnotnými Office online je třešničkou na dortu :) Zároveň musím říct že jsem nikdy neměl u OneDrive problém s přístupem k datům i roky starým a dostal jsem se k nim okamžitě, To u Googlu jsem měl v Gdrive mnohdy problém s delším zpožděním při prohlížení starých fotografií.

-- 7. 7. 2014 20:38 --

PS: jde nějak v OneDrive pokročile řadit fotky? Třeba podle místa? Nebo nějakým způsobem vytvářet alba? Stále mi chybí něco jako je Nokia StoryTeller pro desktop ...
jiri.mrazek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod TKopi 7. 7. 2014 22:21

Já osobně používám OneDrive. Naprosto mi vyhovuje přehlednost webového prostředí a aplikací pro další platformy. Společně s ním používám Windows 8.1 kde je integrován jeho klient. Kapacita mi dostačuje, momentálně mám k dispozici základních 7 GB + 20 GB "Bonus nadšence" (z propagační akce) + 100 GB "Bonus OneDrive" (u příležitosti přejmenování služby). Musím také pochválit automatické zálohování fotografií, které také přidává 3 GB :) Svých 130 GB se mi zatím nepovedlo a asi ani nepovede naplnit.
TKopi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kuko61 8. 7. 2014 00:23

Skúšal som toho viac, nakoniec som zostal u box.net a Onedrive pre súbory. Na fotografie z mobilných zariadení používam Google+ a Onedrive (aj s automatickým zálohovaním z mobilu), ktoré majú najlepšie vyriešenú spávu albumov fotiek, ich zdielanie a prehliadanie. Pre fotky zo zrkadlovky však používam Flickr - pre tento účel mi vyhovuje najviac. Keďže je určený špeciálne na fotky, má najlepšiu správu a ponúka bezkonkurenčný priestor 1TB free.
Zo súborových úložísk sa mi ešte celkom páči Yandex Disk, chvíľu som ho používal.
AVR Yamaha -> Infinity Kappa 8.2i
Moto X4 -> Chifi IEM, Focal Listen Wireless
Pioneer U-05 -> Burson Soloist SL / Elemental Watson / Loxjie P20 -> Audeze LCD3, Meze 99Classic, DT990Pro, Senn HD530/II, HD540/II, HD560/II, HD565
kuko61
Junior

Odeslat příspěvekod elipsoid 8. 7. 2014 02:18

CrashPlan. Neomezené úložiště, současná synchronizace do cloudu, na externí disk a případně i na spřátelené PC přes internet. Placené, ale za backup mi peněz líto není.
elipsoid
Junior

Odeslat příspěvekod dajce 8. 7. 2014 07:55

Pokud se ujednotí systém: používam windows 8.1 telefony Já a Moje přítelkyně používáme Windows Phone 8, tak vychází nejlépe OneDrive(SkyDrive) Maximální spokojenost, jak ve sdílení dokumentů tak fotek nafocených z foťáku telefonu. Office 2013 super integrace OneDrive, perfektní OneNote. Také ve Windows Phone dokumenty fungují perfektně. Hodně využívám pro školu i zaměstnání. Já volím OneDrive.
dajce
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Marek2266 8. 7. 2014 08:55

Za mě také Onedrive. Používám WP8.1 a W8.1. Synchronizace je na velice dobré úrovni + Office online. Také je dobrá služba Lidé a Kalendář.
Mám zatím jen 10 GB, ale nemám zaplněno ani z poloviny.
Marek2266
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MISLcz 8. 7. 2014 09:03

To bude zase nedělní článek o ničem :-( :-(
MISLcz
Junior

Odeslat příspěvekod kme_ 8. 7. 2014 10:40

Na fotky používám Cloud.ru, kde při registraci získáte 100 GB. https://cloud.mail.ru
kme_
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Switch007 8. 7. 2014 16:01

maxXx1 píše:Google Drive není špatný, ale štve mě u něho to, že když vyfotím fotku tak ji chci mít v počítači připravenou k použití, né ji tahat přes nějaké webové nesmysly které nepoužívám (Fotky+).

Totéž mi bránilo při přechodu z Dropboxu na Google Drive. Pak jsem našel aplikaci CloudVault https://play.google.com/store/apps/details?id=com.nekjo.photouploader&hl=cs, která umožňuje automaticky upload fotografií a videí z mobilu do zvolené složky GDrive v počítači. Možná existují i jiné alternativy, dále jsem nehledal.
Switch007
Junior

Odeslat příspěvekod jxjl 8. 7. 2014 20:46

Nejlepší cloudové úložiště je to, co běží na hw, který máte plně pod vaší kontrolou. Neboli pro toho, kdo se nespokojí s obyčejným (S)FTP serverem rozhodně owncloud (nicméně ho používám spíš na synchronizaci kalendáře a kontaktů).
jxjl
Junior

Odeslat příspěvekod satai 8. 7. 2014 20:56

jxjl píše:Nejlepší cloudové úložiště je to, co běží na hw, který máte plně pod vaší kontrolou. Neboli pro toho, kdo se nespokojí s obyčejným (S)FTP serverem rozhodně owncloud (nicméně ho používám spíš na synchronizaci kalendáře a kontaktů).

Jenomze owncloud neni cloud. Je to single point of failure (navic napsany v PHP, coz samo o sobe rika "bacha na mne").
Pokud jde o bezpecnost souboru, tak ti ji zajisti i verejny cloud s rozumnym kryptoschematem.

(sam preferuji ssh/rsync nebo ssh/unison ale to neni pro kazdeho a doporucovat siroke verejnosti nebudu. Pro "zalozni zalohu" zvazuji Glacier)
Understanding is a three edged sword. Your side, their side, and the truth.
satai
Junior

Odeslat příspěvekod eoff 8. 7. 2014 22:25

OneDrive. Je čim dál tím lepší. "Virtuální" soubory, jsou naprosto bomba věc. Jeho online webova verze kterou používám jinde než doma je taky naprosto výborná. Teď ještě za naprosto bezvadný ceny (za což ale vděčíme googlu, ten MS do těch cen dotlačil :))
eoff
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka