G+ komunity vs. FB skupiny

Freemaily, internetové služby a jiná témata

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod FishTail 15. 4. 2015 11:28

Ráda bych založila "komunitní stránku" pro naši obec, resp. občany. Osobně používám Google+ a tak mi jako ideální řešení přišlo vytvořit na Google+ community, kde by každý mohl přispět. Další vhodnou alternativou by asi byl Facebook a jeho skupiny. Já na facebooku nemám účet, takže bych si ho zakládala jen kvůli tomu.
A teď k mému dotazu. Myslíte si, že by bylo vhodnější vytvořit skupinu na Facebooku, protože ten má více uživatelů, nebo se nemám bát a vytvořit komunitu na G+?
Protože se jedná o komunitu pro občany, tak mj. uvažuji o vytvoření tištěných letáčků, tak aby se informace dostala i mezi méně "gramotné" občany. Tam akorát vidím problém s tím, že odkaz na kounitu je na přepisování do compu dosti dlouhý (nevim jak je to u FB). Kdyby měl někdo radu jak na to, tak to by také bodlo. :)
FishTail
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bego 15. 4. 2015 11:47

na zkrácení odkazu na komunitní web lze použít tzv. zkracovač ... třeba https://goo.gl/ nebo https://bitly.com/

a co se týká G+ vs. Facebook ... udělal bych si průzkum ve skupině případných budoucích uživatelů ... ale počítám, že menší IT gramotnost hraje ve prospěch Facebooku
Bego
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HonzaK72 15. 4. 2015 13:10

Na druhou stranu penetrace Androidem (Google) je podstatně vyšší u celé populace než u jiných OS. No a protože Android G+ podporuje a mobil má u sebe kdokoliv, tak bych se nebál založit komunitu na G+. Podle mého názoru, kdybych já toto připravoval, tak to otevřu tam i tam.
HonzaK72
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků