Problém s přihlášením k Seznam.cz

Freemaily, internetové služby a jiná témata

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod toncekk 12. 7. 2015 23:19

Zdar,
psal jsem do fóra podpory Seznamu, ale tam nejsou schopni se za týden ozvat a problém se týká na tamějším fóru víc lidí, ale Seznam se kroutí, jak had a nebo nereaguje. Proto mě zajímá, jestli se netýká taky někoho z místních..

U nás doma se to týká jen jednoho účtu. Klient chodil na email přes Thunderbird, ale před čtrnácti dny najedou přestal Thunderbird posílat poštu, ovšem přijímal dál. Je nastavený IMAP a jakékoliv nastavení se neměnilo, ani heslo. Tak jsem zkusil přihlášení přes web a ono nejde. Heslo je v pořádku, vůbec se neměnilo. Kontrolní otázka je sice podivná, ale před lety při zřizování jsme ji zapsat mohli, budiž.
Otázka zní, jak to, že Thunderbird dokáže přijmout poštu, ale nedokáže ji odeslat a na Seznam se nedá stejným heslem vůbec připojit? ...podpora Seznamu mlčí...
toncekk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 12. 7. 2015 23:56

všechno je to bezva, ale odesíláni mailů se s drtivou pravděpodobností realizuje skrz SMTP a tam už vstupuje do hry politika poskytovatele připojení k internetu, alébrž ten může VYŽADOVAT užívání jeho vlastního SMTP serveru, respektive aktivně blokovat všechny ostatní...

stejně tak to může být otázkou blacklistů...
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008

Odeslat příspěvekod toncekk 13. 7. 2015 00:20

Mě na tom nesedí to nefungující přihlášení přes web stejným heslem jako v Thunderbirdu, kde funguje aspoň na příjem. A protože neexistujícího uživatele nebo špatné heslo teď hlásí víc lidí, viděl bych chybu spíš u Seznamu. Vzhledem k tomu, že svůj účet u nich používám sporadicky(ten funguje), zjistil jsem si až teď, že probíhal tuším v květnu přesun jejich datacentra a taky zaváděli spárování s telefonem, po kterém ty některé stížnosti přišly.
toncekk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod soban 13. 7. 2015 07:51

Jednoduše nepoužívat, né vše co je zadarmo je OK.

seznam strácel maily, přijal a do schránky nedorazil - nejdřív se seznam kroutil a sváděl to na všechno možné a až když se dodal log z odesílajícího SMTP že to seznam OK přijal a ve schránce to není (ani ve spamu a pod....) tak přestal seznam komunikovat úplně a na tom to skončilo.

Takže jsem si pořídil placený email a stím nebyl nikdy problém a teď mám vlastní na VPS.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod karlos00x 13. 7. 2015 07:54

Seznam mail? (blici smajl)
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Pytlík 13. 7. 2015 08:15

Podle některých informací, které se ke mně dostaly, jsou některé účty Seznamu napadány nějakým virem, který se takhle nějak projevuje. Je s podivem, že se to sice má týkat jenom účtů Seznamu, ten ale tvrdí, že jsou napadeny počítače a oni s tím nic nenadělají... (jak jsem koupil, tak prodávám, tak mě nekamenujte).
Mělo by pomoci projet počítač např. Online scannerem od Esetu.
Pytlík
Pokročilý

Odeslat příspěvekod r34ktor 13. 7. 2015 10:12

toncekk píše:zjistil jsem si až teď, že probíhal tuším v květnu přesun jejich datacentra a taky zaváděli spárování s telefonem, po kterém ty některé stížnosti přišly.

Nevím, že by něco takové Seznam dělal. Spíše šlo o phishing (viz např. http://www.novinky.cz/internet-a-pc/bez ... -ucty.html).

Čili nejspíše máš napadané PC, respektive hacknutý účet.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod karlos00x 13. 7. 2015 12:47

A nejlepsi je, ze ti to tam PČR mohla ve spolupraci s ISP dostat aniz bys na cokoliv podezreleho klikal...
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 13. 7. 2015 13:36

k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008

Odeslat příspěvekod toncekk 13. 7. 2015 18:56

r34ktor píše:
toncekk píše:zjistil jsem si až teď, že probíhal tuším v květnu přesun jejich datacentra a taky zaváděli spárování s telefonem, po kterém ty některé stížnosti přišly.

Nevím, že by něco takové Seznam dělal. Spíše šlo o phishing (viz např. http://www.novinky.cz/internet-a-pc/bez ... -ucty.html).

Čili nejspíše máš napadané PC, respektive hacknutý účet.

Napadené PC nebude, protože je to vyzkoušené ze tří PC a neúspěšně. Jediná možnost je napadnutí účtu, změna hesla a to vyplnit do Thunderbirdu s tím, že vir zapoměl změnit to heslo u odesílacího účtu. To mě přijde tak nesmyslný a bezdůvodný, že tomu prostě nevěřím :)
toncekk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Milanr1 14. 7. 2015 08:20

Kontaktoval jsi podporu Seznamu?
234 694 430
Výsledek žádný?

Co s tím?
Nouzovka:
1) Zrušit aktuální nefunkční účet.
2) Vytvořit nový.

Zásadní řešení:
soban píše: pořídil placený email