Cookie informační lišty - diskuze k možnosti opt-outu

Freemaily, internetové služby a jiná témata

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Caderom 11. 9. 2015 21:36

V poslední době se zejména na tlak vládnoucích kruhů začínají čím dál více objevovat na webech lišty, které informují uživatele o zpracování cookies. Na jednu stranu je dobře, že má uživatel přístup k informacím, že s jeho údaji web nějak nakládá, na druhou stranu mi ty lišty přijdou trochu otravné. Chtěl bych se zeptat, jak se na to díváte vy?
Napadlo mě, že by se do prohlížečů dala doplnit funkce, která by např. do user-agent identifikace přidávala příznak, že uživatel o lištu nestojí a web by následně mohl tuto lištu na základě tohoto příznaku pro daného uživatele z kódu vyčlenit. Samozřejmě, je to tu malá diskuze o věci, která by potřebovala obecnou standardizaci.
Caderom
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Odpadlík 11. 9. 2015 22:31

V 99% stačí přidat do AdBlocku filter, který skrývá všechny elementy s třídama jako eu, eu-cookies a podobně. Žádnou lištu jsem nevyděl už hodně dlouho.
Odpadlík
Junior

Odeslat příspěvekod Caderom 11. 9. 2015 23:38

Jo, máš pravdu, tohle řešení asi bude relativně funkční a mnohem jednodušší. Identifikátor je sice web od webu jiný, ale většina z nich v něm podle prvotního zjištění "cookie" nějak uvádí. Zkusím si dát něco do filtru a otestovat, kolik se toho schová.
Caderom
Pokročilý