Jak mohu zjistit že si někdo přeposílá mou poštu na mail

Freemaily, internetové služby a jiná témata

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Petr671 10. 4. 2016 09:20

Ahoj, při komunikaci se svou přítelkyní mi přišel jeden mail z její adresy, ale s naprosto scestnou odpovědí. Když jsem dal tlačítko odpovědět hlavička adresy se automaticky vyplnila, napsal jsem zprávu a odeslal. Ve složce odeslané pošty jsem zjistil, že mail odešel na jinou adresu, než ze které přišel. (příkladně-z martin.novak@seznam.cz tak na ma.novak@seznam.cz)
mail jsem tedy zkusil odeslat znovu a již odešel na správnou adresu. Když jsem se zeptal přítelkyně, zdali má takovouto adresu, řekla, že ne a že ani žádný takový mail ode mne nečetla a ani mi nepsala. Je možné, že se někdo naboural do jejího mailu, odeslal mi nějakou zmanipulovanou zprávu a přesměroval mou poštu?
Petr671
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jackbrno 10. 4. 2016 09:42

No, to opravdu vypadá jako přepolsaný mail. Jak to zjistit, sis právě odpověděl sám :-) Stačí u toho příchozího mailu otevřít jeho hlavičku a tam bys měl vidět z jaké adresy přišel. Každopádně ať si přítelkyně změní heslo k mailu na nějaké solidní.
jackbrno
Junior

Odeslat příspěvekod vladimir 10. 4. 2016 09:48

Pokud má přítelkyně nějaké snadno odhalitelné heslo (telefonní číslo...)... Nebo pokud se přihlašuje třeba mobilem z nějakých free sítí, mohl někdo heslo odposlechnout.
A se znalostí hesla může kdokoliv číst její poštu (mohl si třeba i nastavit vybírání její pošty do svého klienta).

Odeslat mail se zfalšovanou odesílací adresou, respektive s rozdílnými odesílací a odpovědní adresou je možné bez znalosti hesla.

jackbrno: z hlavičky zjistíš leda tak IP-adresu serveru, ze kterého byl mail odeslaný. Emailová adresa je zcela volně nastavitelná a nemusí být pravdivá.
vladimir
Expert

Odeslat příspěvekod jackbrno 10. 4. 2016 10:53

Jj, to máš pravdu, jen jsem tím chtěl říct to, že nemusí nejprve klikat na "odpovědět", aby zjistil uvedenou adresu odesilatele, že si ji může přečíst v hlavičce. Nicméně ten kdo to falšoval asi nebude žádný zkušený hacker, když ho nenapadlo adresu odesilatele změnit a prozradil tak na první pohled, že s mailem někdo manipuloval.
jackbrno
Junior

Odeslat příspěvekod Petr671 10. 4. 2016 11:22

No abych pravdu řekl tak vím kdo to asi je, ale nemohu to nijak prokázat a tak bych potřeboval poradit. Když jsem toto vysvětlil přítelkyni sdělila to svému partnerovi a ten mě obvinil, že jsem to zmanipuloval já. Potřeboval bych tudíž vědět jak prokázat opravdu to co se mi při odesílání mailu stalo.
Petr671
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 10. 4. 2016 11:50

jéžišmarja, přítelkyně, partner, to zas bude červená knihovna...

máš tři možnosti; buď dej "partnerovi" na budku nebo to předej policii, alébrž se jedná (pokud se o to opravdu jedná) o regulérní trestnej čin...

no a nejlíp všichni tři uděláte, když se na nějaký handrkování vyserete, vy dva si vaši dočasnou komunikaci lépe zabezpečíte, aby k ní neměly přístup třetí, čtvrtý a desátý osoby; svůj přístup k této komunikaci posunete na vyšší úroveň, abyste nekompromitovali zabezpečení...

dočasnou proto, že takovýhle švédský trojky nefungují dlouho...
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008

Odeslat příspěvekod karlos00x 10. 4. 2016 12:54

Tvl to bude zase stóry...

Muj tip: Mas parohy, ona se jemu chtela pochlubit jaky jsi trdlo a on to podelal kdyz ji chtel odpovedet. Normalne ji zmatlej drzku ( https://www.youtube.com/watch?v=ogqTaSG-MSM&t=1m5s :-D ) a vystehuj at ji zivi jinej trouba.
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jackbrno 10. 4. 2016 13:57

Petr671 píše:No abych pravdu řekl tak vím kdo to asi je, ale nemohu to nijak prokázat a tak bych potřeboval poradit. Když jsem toto vysvětlil přítelkyni sdělila to svému partnerovi a ten mě obvinil, že jsem to zmanipuloval já. Potřeboval bych tudíž vědět jak prokázat opravdu to co se mi při odesílání mailu stalo.

To máš smůlu, protože u mailu neprokážeš vůbec nic, všechny informace vč. hlavičky se dají snadno zfalšovat. Ovšem pokud tvoje přítelkyně má svého partnera, tak spíš doporučuju pořešit to po vztahové stránkce, než technicky ;-)
jackbrno
Junior

Odeslat příspěvekod Petr671 10. 4. 2016 14:19

Takže jsem to asi podal úplně pitomě. Když říkám přítelkyně myslím kamarádka a partner je teco...no ale do pošty se mi navezl o tom není pochyb. Proč to je věc jiná. Nicméně děkuji za vaše názory v nich jsem alespoň částečně našel co jsem potřeboval.
Petr671
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod milsimr 10. 4. 2016 14:44

Většinou, když se řekne "přítelkyně", tak se tím kamarádka opravdu nemyslí. Takže ano, podal jsi to - ještě relativně slušně a velmi krátce řečeno - hodně blbě. Technickou stránku věci nekomentuji.

A mj. "a partner je teco" je další nerozluštitelnej nesmysl.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor