Maily ve dvou zařízeních

Freemaily, internetové služby a jiná témata

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Majkl4413 5. 11. 2016 11:01

Ahoj, používám v PC Microsoft Outlook. Mám tam několik účtů. Jsou s koncovkami seznam.cz, gmail.com, volny.cz i k mým internetovým stránkám. A teď by se mi docela hodilo, abych s těmi maily mohl pracovat i na cestách na tabletu. Lze nějak zajistit, abych mohl pracovat se stejnými maily v PC i v tabletu na cestách? Aby byly stále synchronizované? Děkuji Michal
Majkl4413
Junior

Odeslat příspěvekod Wikan 5. 11. 2016 11:35

Pokud používáš IMAP, tak ano.
Wikan
Moderátor

Odeslat příspěvekod Ansam 5. 11. 2016 11:38

ANO. Nastavte si tie účty na IMAP prístup.

Obrázek
Kód: Vybrat vše
https://support.office.com/cs-cz/article/Co-je-to-IMAP-a-co-POP-ca2c5799-49f9-4079-aefe-ddca85d5b1c9?ui=cs-CZ&rs=cs-CZ&ad=CZ
https://support.office.com/cs-cz/article/Nastaven%C3%AD-protokol%C5%AF-POP-a-IMAP-pro-Outlook-v-Office-365-pro-firmy-7fc677eb-2491-4cbc-8153-8e7113525f6c
Ansam
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Majkl4413 5. 11. 2016 12:36

To by bylo skvělé. A funguje to i pro odeslanou poštu? Když ji odešlu z Outlooku, tak se mi objeví v i v aplikaci v tabletu? A ještě, jakou aplikaci byste mi případně pro tablet s Androidem doporučili?
Majkl4413
Junior

Odeslat příspěvekod radecekh 5. 11. 2016 13:00

Mailový klient měl smysl v době vytáčeného připojení. V dnešní době ztrácí smysl. Vzal bych všechny maily z klienta, nauploadoval bych je na gmail, z ostatních mailů bych dal přeposílat všechno na ten gmail a byl by klid. Všechno hezky na jednom místě, přístupné z každého zařízení.
radecekh
Junior

Odeslat příspěvekod e-Jirka 5. 11. 2016 13:27

radecekh píše:Mailový klient měl smysl v době vytáčeného připojení. V dnešní době ztrácí smysl. Vzal bych všechny maily z klienta, nauploadoval bych je na gmail, z ostatních mailů bych dal přeposílat všechno na ten gmail a byl by klid. Všechno hezky na jednom místě, přístupné z každého zařízení.

To si nemyslím. I pokud používáte Outlook Web App (který celý gmail strčí do kapsy), je velký Outlook daleko příjemnější volbou.
A navíc na tabletu, nebo telefonu může webmail preferovat pouze člověk, který vyřídí tak jeden email do měsíce...
Life is not an exact science, it is an art.
e-Jirka
Junior

Odeslat příspěvekod Majkl4413 5. 11. 2016 13:28

Tohle řešení mě zaujalo. Jen nevím, jestli to není na mě moc složité. Vůbec netuším jak to celé udělat A jinak pro PC s WIn10 je pro Gmail nějaká apka nebo se na něj chodí v prohlížeči?
A přes ten Outlook Web App bych taky dokázal mít to stejné v PC s Win a v tabletu s Androidem?
Majkl4413
Junior

Odeslat příspěvekod Ansam 5. 11. 2016 14:55

Majkl4413 píše:...A funguje to i pro odeslanou poštu? Když ji odešlu z Outlooku, tak se mi objeví v i v aplikaci v tabletu? ...
ANO - prostredníctvom IMAP prístupu k účtom.
Ansam
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod radecekh 5. 11. 2016 15:59

e-Jirka píše:To si nemyslím. I pokud používáte Outlook Web App (který celý gmail strčí do kapsy), je velký Outlook daleko příjemnější volbou.
A navíc na tabletu, nebo telefonu může webmail preferovat pouze člověk, který vyřídí tak jeden email do měsíce...

Myslet si samozřejmě můžete co chcete. Ovšem neškodilo by to své myšlení podpořit nějakými argumenty.
A webmail neznamená, že na něj musíte přistupovat pomocí prohlížeče. Můžete si na to stáhnout specializovanou aplikaci. Ale na vyřizování mailů není samozřejmě tablet ani telefon zrovna vhodný, takže ten, kdo posílá hodně mailů bude asi preferovat počítač.

-- 5. 11. 2016 17:07 --

Majkl4413 píše:Tohle řešení mě zaujalo. Jen nevím, jestli to není na mě moc složité. Vůbec netuším jak to celé udělat A jinak pro PC s WIn10 je pro Gmail nějaká apka nebo se na něj chodí v prohlížeči?
A přes ten Outlook Web App bych taky dokázal mít to stejné v PC s Win a v tabletu s Androidem?

Appka pro Win 10 možná je, já používám prohlížeč.
Mám to udělané tak, že moje emailové adresy na seznam.cz a centrum.cz jsou přímo přeposílány na gmail, jeden pracovní mail mám také přeposílaný na gmail, druhý (z jiné firmy) stahuju na gmail pomocí POP3, protože žádnou jinou možnost jejich email nenabízí.
Zároveň mám emailové adresy ověřené u gmailu, tedy z toho gmailu mohu posílat maily z libovolné z mých adres.
Když jsem přecházel z poštovního klienta, tak jsem si našel nějaký návod na internetu, jak naimportovat všechny dosavadní maily do gmailu a podle toho jsem to udělal. A naprostá spokojenost.
Přitom mail využívám opravdu intenzivně. Na gmailu mám aktuálně 67 445 mailů.
radecekh
Junior

Odeslat příspěvekod karlos00x 5. 11. 2016 17:36

radecekh píše:nauploadoval bych je na gmail, z ostatních mailů bych dal přeposílat všechno na ten gmail a byl by klid

Kardinálně špatná rada! Forwarding na gmail je hloupost když má gmail možnost připojit další účty - stahuje z nich sám poštu, ta se správně třídí do štítku(což je u forwardingu problém když jsi v cc). Navíc když připojíš účet namísto forwardingu tak vybíráš i při vytváření zprávy pod jakým účtem to chceš odeslat - from, podpis atd.

-- 5. 11. 2016 18:41 --

A jenom dodám tip z hlediska usability: na desktopu jsem se behem tydne perfektne sžil s GMailem(žádné jiné mailové prostředí mi tak nesedí - ani utlouk ani thunderbird a ani chudý roundcube) a pak jsem na mobilu zkusil Inbox hned když vyšel. Tak jak mi nesedí na desktopu tak na mobilu je prostě skvělý z hlediska workflow. Na destkopu maily zpravidla vyřizuju, ale na mobilu jsou skvělé možnosti odkládání mailu (typicky jizdenky k Jančurákovi)
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Majkl4413 5. 11. 2016 18:44

Pokusím se postupně si přeložit, co mi píšete a začít něco realizovat :-D . Zatím jen, je možné i v tomto případě nějak dostat stávající maily z Outlooku do toho Gmailu?
Majkl4413
Junior

Odeslat příspěvekod karlos00x 5. 11. 2016 19:46

Vpravo nahore ozubene kolo -> nastaveni -> ucty.
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod radecekh 6. 11. 2016 06:18

karlos00x píše:Kardinálně špatná rada! Forwarding na gmail je hloupost když má gmail možnost připojit další účty - stahuje z nich sám poštu, ta se správně třídí do štítku(což je u forwardingu problém když jsi v cc). Navíc když připojíš účet namísto forwardingu tak vybíráš i při vytváření zprávy pod jakým účtem to chceš odeslat - from, podpis atd.

Zkoušel jste to někdy? Zcela evidentně ne. Třídění do štítků normálně funguje a na první pohled vůbec nepoznáte, že ta zpráva přišla na jinou, než gmailovou adresu.
Naopak hloupost je vaše rada, protože když připojím další účet, dochází ke zpoždění doručování. Když mám přesměrování pošty, tak mail poslaný na jinou adresu dorazí na gmail prakticky okamžitě, naopak, když mám účty propojené, gmail se na ten propojený dívá jen jednou za čas.

A to nemluvím o tom, že tím uploadováním na gmail jsem myslel uploadování z lokálního klienta, kterého těžko s gmailem jakkoli propojíte.

-- 6. 11. 2016 07:22 --

Majkl4413 píše:Pokusím se postupně si přeložit, co mi píšete a začít něco realizovat :-D . Zatím jen, je možné i v tomto případě nějak dostat stávající maily z Outlooku do toho Gmailu?

Na to se zeptejte vyhledávače pomocí fráze: export mails from outlook to gmail
radecekh
Junior

Odeslat příspěvekod jackbrno 6. 11. 2016 08:45

radecekh píše:Mailový klient měl smysl v době vytáčeného připojení. V dnešní době ztrácí smysl. Vzal bych všechny maily z klienta, nauploadoval bych je na gmail, z ostatních mailů bych dal přeposílat všechno na ten gmail a byl by klid. Všechno hezky na jednom místě, přístupné z každého zařízení.

To je pěkná blbost. Klient s IMAPem je mnohem pohodlnější. A přeposílání je úplná blbost, protože když budeš chtít na nějaký mail odpovědět, nenastaví se ti automaticky odpověď z adresy, na kterou mail přišel, ale z gmailu a budeš muset hlídat, aby sis to před odesláním odpovědi správně přepnul.
jackbrno
Junior

Odeslat příspěvekod radecekh 6. 11. 2016 09:16

jackbrno:
Blbost je, když někdo jako vy, pindá v diskuzi snadno vyvratitelné bláboly.
Pokud neumíte ovládat gmail, tak vězte, že v "Nastavení - Účty a import" je položka "Při odpovídání na zprávu:" a můžete si vybrat ze dvou možností, co u ní vybrat. Pokud chcete to, co podle vás nejde, tak tam zvolíte "Odpovědět ze stejné adresy, na kterou byla zpráva poslána".
A světe div se, ono to funguje. Když mi někdo napíše na firemní mail, který mám přeposílaný na svůj soukromý gmail, tak když dám odpovědět, odejde to z té firemní adresy.

Tedy nechápu, v čem je pohodlnější klient s IMAPem. Pokud tím IMAPem stáhnete všechny maily hned, jak přijdou, tak je to horší než přeposílání o časovou prodlevu (jak často se gmail dalšího účtu dotazuje na nové zprávy). Pokud ty zprávy nestáhnete, ale máte ten účet jen nalinkovaný do gmailu, tak v těch cizích zprávách prozměnu nedokážete hledat. Tedy vážně nevidím jediný důvod, proč by IMAP byl lepší, než přeposílání.
radecekh
Junior

Další stránka