Videa z CNC - Živě, Blesk, Info, Reflex aj. - POMALÉ

Freemaily, internetové služby a jiná témata

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod fricoolinek2 12. 4. 2019 22:34

Zdravím. Mám problém s neskutečnou pomalostí načítání videí ze všech webů Czech News Centra - vč. Živě, Reflexu, Blesku, iSportu atp.

Abych se na to mohl pohodl podívat, tak si video nejprve stáhnu. Kupříkladu J-Downloader mi ukazuje rychlost okolo 150 kB/s. Na video v 720p o celkové velikosti přes 400 MB...
Naposledy upravil fricoolinek2 dne 13. 4. 2019 16:07, celkově upraveno 1
JSEM VÁŠ KRÁL, MOJI PODDANÍ!
Bazoš fůůůůj!
fricoolinek2
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soban 13. 4. 2019 10:41

A co my s tím?

Prostě pořiď si rychlejší internet....

Ne a teď vážně:

Těžko z tvého popisu posoudit kde je problém.

Může být jak na straně ISP tak na tvé.

Takže dělá to na všech PC doma?

Když připojíš PC napřímo ke kabelu od ISP je to lepší? Jaká pak je rychlost třeba zde: https://www.speedtest.net/

Když nabotuješ nějaký live systém je přehrávání videí taky pomalé?

Když stahuješ jiné soubory z internetu je rychlost OK?
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod fricoolinek2 13. 4. 2019 16:08

Tak snad když zmiňuju jeden web, resp. rodinu webů, tak asi není problém v cekové rychlosti netu, ne? ;-)
JSEM VÁŠ KRÁL, MOJI PODDANÍ!
Bazoš fůůůůj!
fricoolinek2
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soban 13. 4. 2019 18:10

No tak když chodí špatně spojení na jednu serverovnu tak potom musíš asi jít překopat připojení k té serverovně, případně jim asi přenastavit servery či posílit jejich výpočetní výkon :-)

Co ti tady k tomu můžeme napsat.....

PS. Jsem to skoušel tak se video taky párkrát zaškobrtalo prostě nestačí se to stahovat a připojením to není 47Mbps připojení.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod fricoolinek2 13. 4. 2019 21:20

Hm, takže Křéťa šetří tam, kde nemá.
JSEM VÁŠ KRÁL, MOJI PODDANÍ!
Bazoš fůůůůj!
fricoolinek2
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fricoolinek2 14. 4. 2019 01:34

Tak i v tuhle hodinu to jede asi 2 Mb/s (256 kB/s). Neskutečné.
JSEM VÁŠ KRÁL, MOJI PODDANÍ!
Bazoš fůůůůj!
fricoolinek2
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nargon 14. 4. 2019 20:25

Co máš za připojení k internetu? Z dávné doby si pamatuji, že byl problém s poskytovatelem UPC, který omezoval rychlost k video serverům. Tak je otázka, je to tvůj případ? Pokud ano, tak s tím asi nic nenaděláš, leda změnu poskytovatele.
Desktop: Ryzen 7 1800X (3.95GHz, 1.35V), Asus Crosshair VI Hero, 16GB DDR4 Ram (3200MHz), 128GB SSD + 3TB HDD, Nvidia GTX 1080
Notebook: Asus UL50VT 15.6" (SU7300@1.7GHz, 4GB ram, 500GB HDD, Intel GMA 4500MHD + nVidia G210M, dlouha vydrz cca 7+ hod)
Nargon
Moderátor

Odeslat příspěvekod brk77 5. 6. 2019 16:50

Kdysi jsem si na toto téma dopisoval CNC. Začal jsem u některého z redaktorů Živě/Mobilmánia/..., už nevím a skončil u produktového manažera skupiny.

Prvně se jim prý problém nedařilo nasimulovat a nakonec uznali, že se to projevuje u části zákazníku UPC, kteří nemají IPv6 konektivitu. Co jsem to sledoval, tak videa se po čtyřce stahuji z nějakého datacentra patrně na Slovensku.

V podstatě mi doporučili, ať přejdu na tarif s IPv6, ale jelikož UPC neumí veřejnou IPv4 i IPv6 zároveň a veřejnou IPv4 zatím fakt potřebuji, tak rada k ničemu.

Celé mi to připadá, jako by se CNC a UPC hádalo o prahy, podobně jako v téhle kauze, ale to je jen můj názor. To z komunikace nevyplynulo.

https://www.root.cz/clanky/superproblem ... osting-em/
brk77
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků