provider - nastaveni DNS - antimalware

Freemaily, internetové služby a jiná témata

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod regine 26. 12. 2019 12:28

Na stránkách poskytovatele wireless-internetu (xtro-data.com) se uvádí:
Používejte v našich sítích níže uvedené DNS servery.
Primární DNS: 93.99.130.1
Sekundární DNS: 8.8.8.8

V nastavení LAN-domácího routeru je uvedeno:
- lze nastavit, až po vypnutí filtru
- ve filtru je nastaveno/zatrženo 'by Norton Security' - Block Malicious, Adult and other non-family friendly sites

Co je dle vás výhodnější?
1. Nechat 'anonymní' kontrolu od Norton nebo
2. věřit provideru a nastavit jejich doporučenou DNS prim. a sec., vypnout Norton-filtr anti-malware?
Dotaz jsem zaslal rovněž provideru Data-System-Xtro s.r.o. i s dotazem, zda mají ochranu na malware. Zatím bez odpovědi (jsou svátky).
Nice Day :-) Hezky den :-)
regine
Junior

Odeslat příspěvekod Doggg 26. 12. 2019 13:11

Studoval jsem tuto problematiku relativně povrchně a nakonec jsem skončil u 1.1.1.1 (ta osmičková co
Máš jako sekundární je dnes Google , kde čekám že si všechno hezky pěkně pamatuje).

Proč nepoužívám ty co mají v sobě nějaké blokování? Jsi odkázán na vůli providers té DNS služby a toho co on označí za závadné. Což krom pozitivních implikací může znamenat i to, že ti najednou nějaká stránka přestane fungovat (jedno mi takto začal
Blokovat Google ad prokliky - a to I ty na které jsem kliknout chtěl) a chvilku mi trvalo, než jsem zjistil co mi to blokuje. S tim, že pak ti nezbyde nic jiného než měnit DNS. Což se ne vždy chce. Tak s rozvahou...
Doggg
Junior

Odeslat příspěvekod soban 26. 12. 2019 22:37

DNS si můžeš nastavit jaké chceš.

Pokud chceš bezpečný DNS tak třeba používat DNSSEC, DNS-over-TLS (DoT), DNS-over-HTTPS (DoH) atd....

Skoukni: https://www.nic.cz/odvr/
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý