Nefunkční hostiny na Dotnethosting.cz

Freemaily, internetové služby a jiná témata

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Tymi 11. 1. 2020 17:34

Ve čtvrtek jsem zjistil, že mi nefunguje žádný hostin u dotnethosting (welia). Nefungují ani jejich servery a weby. Registrátor domén (zegzone) mi sdělil, že s nimi už několik týdnů nekomunikují. Telefony mají vypnuté a maily jim nefungují.
Jestli tahle zkončili svou činnost, tak mě pěkně srou. Mám u nich několik placených hostinu!
Nemáte někdo více info?
Tymi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod milsimr 11. 1. 2020 21:38

Nikde žádný info není; jen to, že jejich servery jsou mrtvý, ačkoliv domény ještě žijou. Pokud máš aspoň nějakou zálohu svých hostingů po ruce, přešel bych jinam (imho pokud máš kritický weby, oc tě živí, nutno mít zálohu i pro tyto případy). Wedos ti např. nabídne hosting zdarma při přechodu od konkurence... mohlo by se hodit. Plus to alespoň není mikrospolečnost, která zanikne při psím štěknutí ....
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor

Odeslat příspěvekod Ondrej1 15. 1. 2020 16:59

Stejná zkušenost, naštěstí jen s jedním už vymírajícím hostingem. Ještě v říjnu poslali proforma fakturu na další rok, ale po zaplacení už z nich fakturu lámu marně. Hosting a doména přenesený, ale faktura v účetnictví chybí.
Ondrej1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Stralis 16. 1. 2020 10:31

Jsem na tom stejně jako vy.
Dotnethosting = Welia IT má dva servery na Zoner.cz. Z toho jim jeden ve čtvrtek cca mezi 13-14 hod "odešel", domnívám se, že úmyslně. Vypadá to, že všechno vypnuly.
Mluvil jsem přímo s lidmi ze Zoneru, bylo řečeno, že delší dobu nekomunikuji, neodpovídají na emaly, nezvedají telefony. Možná půl roku neplatí faktury.
Přijde mi, že to připravovali.
Zřejmě se jedná o konec "firmy".
Určitě bych přešel jinam. Myslím si, že k obsahu FTP nebo k poště už se nedostaneš.
Stralis
Kolemjdoucí