Nastaveni certifikatu v uctu MojeID od Postsignum

Freemaily, internetové služby a jiná témata

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod xanderovitch_1 5. 6. 2021 22:24

Zdravim vsechny,

uz delsi dobu resim, ze si nemuzu pridat do uctu MojeID komercni certifikat.
Je to porad dokola ve vsech prohlizecich.

"Nahrajte certifikat do prohlizece."

"Zadny certifikat nebyl nahran."

Pamatuji si, ze driv jsem pouzival k prihlaseni do MojeID osobni certifikat od PostSignum bez problemu.
Zkousel jsem podporu MojeID a bezvysledne. Porad nechapu pointu nahrajte certifikat do prohlizece, Chrome, IExplore i Edge pouzivaji systemove uloziste certifikatu a jina volba proste neni.

Ma nekdo podobne zkusenosti nebo rady?
xanderovitch_1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod milsimr 6. 6. 2021 02:17

A jejich návody ses vůbec zabýval?
https://www.mojeid.cz/cs/podpora/dalsidotazy/#jak-si-nastavit-autentizaci-pomoci-certifikatu

Plus, certifikáty mají jenom omezenou platnost, tak se napřed ujisti, že máš stále aktuální certifikát.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor

Odeslat příspěvekod xanderovitch_1 6. 6. 2021 02:57

Zabyval, jak jsem psal, resil jsem to i s podporou.

Toto je odpoved:

Dobry den,

bohuzel nejsme schopni dodat konkretni postup, nebot se nejedna o nase certifkaty a tak bude nutne kontaktovat podporu spolecnosti, kde jste si certifikat zrizoval.

Navod jsme zaslali v predesle odpovedi a nyni se jiz muzeme pouze domnivat, ze ve Vami zaslanem screenu obrazovky crt2.png je nutne u tohoto certifikatu, ktery chcete pouzivat, kliknout na Import.

Dekujeme za pochopeni.

Zkousel jsem IExplore, Edge, Chrome a Mozillu i na Win 7, 8.1 a Ubuntu stale to same.
Certifikat je vydany u PostSignum.
xanderovitch_1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod milsimr 6. 6. 2021 12:14

OK, máš tedy certifikát. Importovaný do systému již je také? Certmgr.msc > Osobní > Certifikáty. Dále, máš zapnuto (Firefox) v about:config položku security.enterprise_roots.enabled ? (musí být nastavena na True)

Zatím z tebe vůbec nevypadlo, co s tím certifikátem samotným jsi už dělal či nedělal!
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor