"Čidlo" pro smart home ?

Freemaily, internetové služby a jiná témata

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Trooper68 14. 6. 2021 10:51

Dobrý den, měl bych dotaz, zda existuje nějaké univerzální wi-fi čidlo (ideálně pro Google asistent), které umí jen detekovat, zda jsou svorky sepnuté či nikoliv? Prostě aby šlo třeba přes ifttt zadat, že pokud sepnuto, udělej něco - třeba zapni motor, vypni zásuvku... Prosím kdyby někdo o čemkoliv věděl...
Trooper68
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod soban 14. 6. 2021 14:36

ESP 01

Má to dva piny na kterých můžeš sledovat zda je kontakt sepnutý nebo ne nebo tím můžeš něco ovládat.

https://www.aliexpress.com/item/32739060009.html
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Trooper68 15. 6. 2021 07:46

Funkčně to je ono, ale potřebuji něco, co umí spolupracovat přímo s Google Home. K tomuto ještě potřebuješ Arduino nebo Rapsberry + xx hodin aby ses to vše naučil (Toto mám dokonce vše doma, ale je to daleko složitější než jsem si myslel a nějaké návody v CZ jdou sotva najít).
Trooper68
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod soban 15. 6. 2021 07:59

K tomu nic nepotřebuješ je to funkční samo o sobě, pouze k tomu přidat zdroj......

Já na dvou kusech mám udělaný termostat ke kotli, jeden má relátko a spíná kotel a druhý má teplotní čidlo a komunikují spolu.....
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Trooper68 15. 6. 2021 09:44

No minimálně do toho musíš nahrát základní program (mít adaptér na USB) a je potřeba tomu celkem rozumět, zas tak jednoduché to není - předpokládám, že když to koupíš z Ali, tak je to prázdné a nic to neumí (?). Navíc bych chtěl nastavovat nějaké logické scénáře, prostě chtěl bych aby to umělo google home, protože na to už mám víc věcí.
Jinde mi poradili Shelly i3 (https://www.alza.cz/shelly-i3-d6250250. ... #parametry) to bude blíž tomu co hledám (bohužel ta cena je řádově jinde :-( )

-- 15. 6. 2021 10:49 --

Nebo jestli bys mohl dát nějaké odkazy na návody jak to přes Rapsberry donutit spolupracovat s Google Home ? To jsem původně chtěl, ale pak jsem to vzdal, protože to bylo všechno složitější než jsem si myslel...(hardware mám)
Trooper68
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod soban 15. 6. 2021 13:14

Jak říkám je to funkční samo o sobě.

A samozřejmě tam potřebuješ nasypat nějaký program - takže potřebuješ nějaké seriové rozhraní.

Jinak vůbec netuším co je Google Home takže to si musíš dohledat sám zda je pro arduino nějaká knihovna.

Něco s ESP 12 a google home je zde:

/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Trooper68 15. 6. 2021 14:52

OK, za video dík, podívám se co a jak.
Trooper68
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků