Podivné chování schránky od Seznamu

Freemaily, internetové služby a jiná témata

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod samarit 21. 6. 2021 15:39

Moje kamarádka má už hodně dlouhou dobu běžný e-mail xxxxx@seznam.cz.
Když jí píšu zprávu na ten mail xxxxx@seznam.cz, tak jí normálně chodí.
Když ale píše ona na mou adresu, nebo komukoli jinému, tak normálně mail dostáváme, ale se nezobrazuje odesílatel.
Používá běžnou schránku od Seznamu.
Snažil jsem se v jejím PC v nastavení zjistit čím to je a na nic jsem nepřišel.
Ona sama neví jak je to možné, na nic zvláštního v nastavení si nepamatuje.
Je to někde v nastavení schránky?
Prostě záhada!
Ví někdo jak je to možné?
Raději se 2x zeptám, než abych udělal něco špatně. Vím, že tak budu pár minut za pitomce, ale je to lepší než zůstávat pitomcem trvale. Děkuji všem, co mi ochotně pomáhají. :-)
samarit
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soban 21. 6. 2021 17:07

Oesílatele nastavuje ten SW který se stará o odesílání pošty - ten v kterém tu správu vytváříš - pokud tam odesilatele neuvede tak SMTP servery tam odesílatele nepřidávají.

Takže nastavení jejího SW v PC přes který odesílá poštu.

V tomto případě je v tom seznam nevině.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod meda2016 22. 6. 2021 04:54

@samarit - kolega Soban předpokládá, že kamarádka nepoužívá webové rozhraní mailu Seznam ale poštovní sw na PC, ve kterém se vyplní adresa SMTP serveru a další údaje o odesilateli.
Způsob používání bys tedy měl upřesnit.
meda2016
Junior

Odeslat příspěvekod samarit 22. 6. 2021 12:37

Dík za odpovědi.
Je to běžný PC s OS Win10 32bit. Do své poštovní schránky vstupuje na web Seznam cz přes prohlížeč Moz. FF. V té své schránce pak napíše a odešle mail. Adresátovy příjde bez adresy odesílatele. Žádný SW k tomu nepoužívá, žádný

-- 22. 6. 2021 13:44 --

Dík za odpovědi.
Je to běžný PC s OS Win10 32bit. Do své poštovní schránky vstupuje na web Seznam cz přes prohlížeč Moz. FF. V té své schránce pak napíše a odešle mail. Adresátovy příjde bez adresy odesílatele. Žádný SW k tomu nepoužívá, žádný SMTP nevyplňuje. Na síť se připojuje na pevnou linku od o2 přes router. Ta pevná linka má nějaký přidělený login s heslem.
soban píše:Oesílatele nastavuje ten SW který se stará o odesílání pošty - ten v kterém tu správu vytváříš - pokud tam odesilatele neuvede tak SMTP servery tam odesílatele nepřidávají.
Takže nastavení jejího SW v PC přes který odesílá poštu.
V tomto případě je v tom seznam nevině.
I když to tak ona nemá, tak je to asi špatně, protože, když např. v MS Outlook2007-2016 neuvedeš odesílatele, tak účet nenastavíš a potažmo neodešleš žádnou zprávu. To asi tak není
Raději se 2x zeptám, než abych udělal něco špatně. Vím, že tak budu pár minut za pitomce, ale je to lepší než zůstávat pitomcem trvale. Děkuji všem, co mi ochotně pomáhají. :-)
samarit
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ondrej1 22. 6. 2021 13:21

Teď jsem to na seznamu otestoval a nevidím žádný problém. Zkusil bych následující postup:

1. Ať pošle email někomu, kdo má mail na gmail.com, ať vyloučíme chybu u příjemce a tam se podívat na kompletní hlavičky (Zobrazit originál). Bude tam spousta smetí a něco jako
Kód: Vybrat vše
From: "Ondřej XXX" <XXX@seznam.cz>
To: <blabla@gmail.com>
Subject: Test
Date: Tue, 22 Jun 2021 14:04:32 +0200 (CEST)
Message-Id: <5oC.y1md.1B4hk1MYdTh.1WqT7G@seznam.cz>

Důležitý je ten řádek From: je tam?

2. Nezávisle na tom, ať si zkontroluje v nastavení emailu na seznamu: Odesílatel, vyplnění Vaše jméno, nejlépe pro testy nechat prázdné, pak se to posílá jenom pod emailovou adresou. Hlavně ať tam nejsou žádní smajlíci a srdíčka, to může být snadno příčínou problému.
Ondrej1
Junior

Odeslat příspěvekod meda2016 22. 6. 2021 13:35

@samarit - Mohl bys sem připojit obrázky toho mailu, kterému chybí odesilatel?
(Odesilatel chápu jako ta mailová adresa xxxx@seznam.cz)
Ve výpisu došlých mailů a otevřený mail. ...a napiš, v čem to otevíráš.

Myslím, že Ondrej1 udeřil hřebík na hlavičku.
V nastavení Jméno má možná mezery (space), tak pokud nezvolíš, že chceš vidět podrobnosti odesilatele, neuvidíš nic. V podrobnostech je pak mailová adresa xxxx@seznam.cz
meda2016
Junior

Odeslat příspěvekod samarit 23. 6. 2021 14:19

Je to tak jak píše Ondrej1
Díky všem
Raději se 2x zeptám, než abych udělal něco špatně. Vím, že tak budu pár minut za pitomce, ale je to lepší než zůstávat pitomcem trvale. Děkuji všem, co mi ochotně pomáhají. :-)
samarit
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků