zablokování instagramoveho účtu

Freemaily, internetové služby a jiná témata

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Persbrandt 13. 10. 2021 00:04

Instagram mi dneska zablokoval účet, jak na počítači tak na mobilu, a jsem v tom nějaký zacyklený. Vlastně se nemůžu dostat nejen do svého účtu, ale prakticky se ani podívat na instagramove fotky dalších lidí.
Vždycky se mi jen zobrazí zámek a tento nápis :

"Potvrďte svoje údaje v aplikaci
Všimli jsme si neobvyklé aktivity z vašeho účtu. Do účtu se budete moct vrátit, až potvrdíte svou identitu z aplikace Instagram."

Mobilní aplikaci jsem v poslední vůbec nepoužíval, už to je zvláštní, že to najednou požadují (předpokládám že jde o mobilní aplikaci Instagram). Tak jsem si ji nainstaloval, ale k ničemu to nepomohlo. Dostal jsem se posléze do fáze, že mi byl zaslán kontrolní mail na registrovanou adresu, klikl jsem na odkaz, ale po spuštění té appky se tam akorát točilo kolečko a psalo to "Kanál nelze aktualizovat" a "Načítání" a po chvíli ta appka zobrazovala už jenom bílou obrazovku a nic. A vždycky znova stejně. Nepomohla ani přeinstalace appky.
Teď se už nedostanu ani k znovuzaslání toho ověřovacího mailu. Na počítači i na mobilu přes prohlížeč mi stránka Instagramu vždycky hodí ten zámek a výše uvedený nápis, ale nepochopitelně žádný záchranný odkaz, přes appku se mi jenom točí kolečko a pak jen bílo. Jo a když jsem se na počítači snažili přihlásit do IG z neprihlaseneho stavu (a heslo si myslím, že jsem zadal správné), tak mne to stejně nepřihlásilo, zas jen ten pitomý zámek.

PS Silně pochybuju, že by se někdo snažil nabourat do mého IG účtu, absolutně netuším jakou podezřelou aktivitu mohl IG zaznamenat. Je fakt, že před tou "událostí" jsem na mobilu dost dlouho surfoval na Instagramu, ale pasivně, jen jsem prohlížel, nic nenahrával apod.
I mne napadlo, jestli to zas není nějaký druh výpadku IG, ale už to trvá nějakých 5 hodin, takže těžko.
Nejvíc mne štve, že mne to de facto nepustí ani pasivně podívat se na jakoukoli instagramovou stránku. Copak si dneska uživatel ani nemůže prohlížet IG, aniž by měl svůj účet? Já mám dojem, že mne snad"trestají"za to, že ten účet mám, ale nejde mi se do něj zpátky přihlásit. Jedině bych si snad mohl vytvořit další účet, ale to samozřejmě nechci.
Netušíte, co s tím, jak ten účet odblokovat? díky
Persbrandt
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod polda 13. 10. 2021 12:07

Asi bych se zkusil přihlásit z úplně cizího počítače. Ten domácí může být napadený.
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Persbrandt 13. 10. 2021 14:44

Díky, ale mně to nepouští ani z počítače, ani z mobilu. Nevím, jestli můžou být napadené oba.
Tak na počítači mám Avast. I kdyby byl napadený, nechápu proč IG řeší nějaké napadení zařízení a jak by to vůbec zjistil.
Zajímavé je, že několik internetbankingů mi na PC funguje bez problémů a přitom služba IG, kde já osobně nemám téměř žádný nárok na bezpečnost a která je s tím bankovnictvím naprosto nesrovnatelná, dělá obrovský cirkus a je zablokovaná bez reálné nabídky odblokování...
Persbrandt
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod meda2016 13. 10. 2021 16:58

Asi nechceš Poldovi porozumět. Můžeš mít nějaký script, addon s funkcí phishing. Jdi prostě zkusit na jiný počítač mimo domov.
meda2016
Junior

Odeslat příspěvekod Persbrandt 13. 10. 2021 17:51

já mu chci porozumět. ale kdybych tam měl nějaký script apod., tak mne na něj upozorní IG, zatímco internetbankingy běhají bez problémů? a bude hned zároveň na dvou zařízeních? já myslím že už mne v minulosti IG podobnou hláškou buzeroval, ale vždy to šlo odblokovat přes ten mail. Ten mi přijde, že v tom je určitě i chyba instagramu, když mi sice zobrazí nějakou nejasnou hlášku "kanál nelze aktualizovat" apod. , ale reálně nenabídne žádnou možnost odblokovat. ale jaký je na ně kontakt, to nevím...
Persbrandt
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Persbrandt 14. 10. 2021 20:22

Tak jsem se zkusil přihlásit do svého Instagramu z úplně nového zařízení a přes nepoužívané internetové připojení (simku) a nijak to nepomohlo. Jakmile zadám svoje přihlašovací údaje (evidentně správné heslo), tak na mne hned vyskočí ta Challenge obrazovka a že mám potvrdit svou identitu z aplikace Instagram. Ta ale nic nenabídne, jen po chvíli zůstane bílý displej.
Ostatně nevím, jak víc bych se mohl identifikovat v aplikaci IG, u IG mám zadané pouze username, heslo a mail.
Snad by byla cesta přes zaslání ověřovacího mailu, ale to se mi teď v žádném kroku nenabízí.
Tohle je čiré zoufalství. Je nějaký mail přímo na IG?
Persbrandt
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod polda 14. 10. 2021 20:59

Facebook funguje?
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Persbrandt 14. 10. 2021 22:39

Ano, Facebook mi normálně funguje jak v mobilní aplikaci, tak přímo v mobilu přes prohlížeč. Jenže já si nejsem jistý, jestli mám vlastně propojený FB a IG účet, myslím, že jsem si ten IG zakládal nezávisle na FB přes mailový kontakt.
Nelze si nějak "vynutit" ten ověřovací mail? zatím k ničemu takovému nejsem schopen dojít.

Jo, a stáhnul jsem si teď i do počítače aplikaci Instagram pro Win 10 a nic - zase jen zámek a "Potvrďte svoje údaje v aplikaci", žádný odkaz. Kurna teda v jaké aplikaci, už mám snad všechny.
Sice je to soukromá firma, může si zřejmě dělat co chce, chápu, ale tohleto podle mne někdo hrubě nezvlád.
Persbrandt
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků