pripojte sa aj vy !

Freemaily, internetové služby a jiná témata

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod w@ter 6. 5. 2005 20:04

mno ja si myslim ze ked mas firewall tak to ide. ja mam napr povolenu komunikaciu s okolitym svetom pre asi 4 aplikacie z toho su 2 hry. myslim ze odomna asi tazko nieco vyjde. a keby to xcelo nieco poslat, firewall by mi to okamzite hlasil. to by som si fsimol ze ZRAZU sa nejaka aplication snazi njeco posielat do sveta.

2 twoflower : tu sa bavime o nevyuzivani procaku. moj procak uz slape na 100% na projekte Seti. PEACE
w@ter
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod WURMi 6. 5. 2005 22:30

w@ter píše:lol jezis marja sa zaoberam bezpecnostou a ked povim raz ze to odosle paket s dvoma integermi


Nie je na to INTEGER maly? Ja by som to dal ako LONG :) Co ak niekto natuka viac ako 32K (64K) znakov ? :)

A k tomu tvojmu firawallu. Chces mi povedat, ze keby sa tento program pokusal poslat nejaky packet cez tvoj IE alebo FF, ktore mas v nastaveniach toho firawallu nastavene ako "trusted application", tak ti to oznami?
WURMi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cache 6. 5. 2005 23:21

w@ter píše:mno ja si myslim ze ked mas firewall tak to ide. ja mam napr povolenu komunikaciu s okolitym svetom pre asi 4 aplikacie z toho su 2 hry. myslim ze odomna asi tazko nieco vyjde. a keby to xcelo nieco poslat, firewall by mi to okamzite hlasil. to by som si fsimol ze ZRAZU sa nejaka aplication snazi njeco posielat do sveta.


Ty vazne nechapes co je dll injection.. Znamena to (ako som uz pisal), ze sa aplikacia maskuje za inu. Dajme tomu, ze mas na fw povoleny firefox. Aplikacia, ktora chce nepozorovane odoslat data sa zamaskuje ako jedna z vytipovanych aplikaci (napr ten firefox). Tvoj firewall vidi len ze firefox sa pripaja neviem kam a automaticky ho pusti von - uz chapes?

Teda nic v zlom, pises tu o sebe aky si borec v bezpecnosti a taketo nevies?
Můj bože, to je budoucnost! Mí rodiče, přátelé, má dívka.. Už je nikdy neuvidím.. JUPÍÍÍÍÍÍ! (Fry s1e1)
cache
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod w@ter 7. 5. 2005 00:53

oki. berem. zle som sa vyjadril. na inych forach by som uz davno drzal hubu, ale ked ja tak rad kecam o bezpecnosti. mno. uz ideme mimo temu ale nech. xapem ze keby aplikacia xcela tak to von vylezie. sak aj win xp sp2 firewall nastaveny na uplne odrezanie od sveta posiela "nieco" von. ale ked odchytavam veskeru komunikaciu so svetom a potom analyzujem pakety a nic ine neleze cez sniffer ako komunikacia jedneho progu -whatpulse klienta- a v jeho pakete - nebudem to pisat presne uz si to nepamatam bo sme to robily asi pred 5 mesiacmi bolo zhruba :< 87854:7687>, tha ja si myslim ze moje hesla asi tade neputuju. jasne je plno keyloggerov a preto chapem akym smerom sa ubrala tato komunikacia. mno len ma to mrzi lebo som xcel trosicku njeco insio :)
w@ter
Kolemjdoucí

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků