Je moznost ICQ komunikace kdyz chteji ICQ protokol vypnout?

Freemaily, internetové služby a jiná témata

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod fury_only 25. 5. 2005 13:33

Sedím ve FA za proxy, chtějí ICQ protokol uplně utnout, je nějaká jiná možnost komunikace ven se známými...Předpokládám, že nepojede ani go.icq.com...

// Howard - nazev threadu "ICQ" je opravdu nevhodny, zmenil jsem ho na neco vystiznejsiho, priste se vic rozepis
Rulezzz...!!!
fury_only
Junior

Odeslat příspěvekod cache 25. 5. 2005 13:41

Jasne, ICQ by malo vediet ist aj cez proxy. Ale ak to zakazu ostava asi len nainstalovat si na comp nieco co zvlada wap (opera, klondike) a ist cez wap icq (ale to je len nudzovka).
Btw, ak ti mozem poradit, spytaj sa preco to chcu utnut. Ak koli tomu, ze tam vsetci vela kecate pocas prace, tak si takymto obchadzanim koledujes akurat o padaka..
Můj bože, to je budoucnost! Mí rodiče, přátelé, má dívka.. Už je nikdy neuvidím.. JUPÍÍÍÍÍÍ! (Fry s1e1)
cache
Pokročilý

Odeslat příspěvekod MaxMan 25. 5. 2005 13:47

To chcu ako zakazat? Mozu zakazat akurat porty, ktore pouziva ICQ. Ale aj to sa da pekne obist. Staci si nainstalovat Mirandu a nastavit namiesto defaultneho servera ICQ s portom nejaky alternativny, ktory bezi na inom porte. A to by som sa divil, aby zakazali vsetky porty :lol:
MaxMan
Junior

Odeslat příspěvekod X__ 25. 5. 2005 13:49

Zkusit ICQ přesměrovat na jiný port (v nastavený ICQ), když ale bude schopný admin, stejně ty to za chvíli zakáže. Ještě je dobrá alternativa: Skype, vše co ICQ + lepší voice (=hlas), obchází firewally, proxy ... budeš muset zkusit laborovat ... Některý firmy mají směšný představy vše zakazovat, my jsme ve firmě používali ICQ ke komunikaci mezi pobočkami firmy, taky ovšem na upozornění o příjezdu vedoucího na "nečekanou" přepadovku pobočky :)
年度新入社員入社式、社長あいさつの概要を掲載しました。
X__
Dočasný BAN

Odeslat příspěvekod Howard 25. 5. 2005 13:52

MaxMan píše:a nastavit namiesto defaultneho servera ICQ s portom nejaky alternativny, ktory bezi na inom porte.

Ono se lze pripojit jinam nez na login.icq.com?????????????????
Have you tried to turn it off and on again?
Windows je ... nikoliv Windows jsou (Windows is ...)
Howard
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod hideioshi 25. 5. 2005 14:01

Nielen, ze sa da pripojit inam ale aj cez iny port na danu adresu. Skus pouzit standardne otvorene porty ako napr. 80. Moja skusenost je ze napr. port 51 vzdy funguje, taktiez som nemal ziaden problem s 53-kou. Skusaj najdes. Jedine co treba spravit je zmenit nastavenie v icq.
hideioshi
Junior

Odeslat příspěvekod Howard 25. 5. 2005 14:02

Ze tech portu je vic, to vim, na koleji jsem se pripojoval pres 443, protoze 5190 blbnula, nebo dokonce i 21.
Ale ze se lze pripojit jinam, nez na login.icq.com, sem nevedel. Kam tedy? A co to je za servery?
Have you tried to turn it off and on again?
Windows je ... nikoliv Windows jsou (Windows is ...)
Howard
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod jirka47 25. 5. 2005 18:16

Tak jsem se díval do svýho "Kopete" a jde tam změnit jak číslo portu tak jméno serveru. Místo "login.icq.com" jsem napsal "icq.mirabilis.com" a ono to taky funguje. Oba mají jinou IP. Možná těch serverů je opravdu víc, nebo dokonce existuje i icq proxy, ale to nevím.
jirka47
Junior

Odeslat příspěvekod cache 25. 5. 2005 18:30

Ved login.icq.com nieje jediny icq server.. icq ich ma v kazdej krajne niekolko a login.icq.com len presmerovava na iny. icq.mirabilis.com moze byt jeden z nich.
a lokalny icq server si mozem aj ja doma spustit..
Můj bože, to je budoucnost! Mí rodiče, přátelé, má dívka.. Už je nikdy neuvidím.. JUPÍÍÍÍÍÍ! (Fry s1e1)
cache
Pokročilý