Funguje vám ICQ?

Freemaily, internetové služby a jiná témata

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod e-Jirka 19. 5. 2007 13:13

ICQ je bida. Doufam ze se to jednou rozbije tak, ze to uz nikdo neopravi, alespon bude klid :-) Oficialni klient je priserna blikajici potvora, kterou normalni clovek nemuze snad ani provozovat a pouzitim alternativnich klientu (vcetne jabber transportu) porusujete ICQ licenci.
Skype je taktez peklo, protoze stale vlastne nikdo nevi, co vlastne vsechno skype dela. A hlavne pro lidi s verejnou IP je pruser, protoze z nich udela super nod a vyzira jejich konektivitu, aby se mohli bavit dva lide, kteri jsou za NAT.
A tolik opevovany jabber? Nemuzu si pomoci, ale absolutni neduvera k nemu. Poradny klient pro to neni a co se tyka bezpecnosti, proste neverim.
Zlatej messenger, i kdyz priznavam, ze jsem trosku zaujatej :)
Life is not an exact science, it is an art.
e-Jirka
Junior

Odeslat příspěvekod Jarda.°-° 19. 5. 2007 13:13

hezky mě se taky qip už rozběh :D
Jarda.°-°
Junior

Odeslat příspěvekod lukiboy15 19. 5. 2007 13:14

c.r.e.a.t.i.v.e píše:[quote="Jarda.°-°"tJak dlouho myslíte že tenhle výpadek bude ještě trvat?r/quote]
doufám že hodně dlouhou/quote]

Za to, ze tebe ten protokol nevyhovuje...

Ja by som ho tiez chcel poslat pod ciernu zem, ked by som mohol, ale migracia z icq na iny protokol je tak jednoducha ako postavit druhy Rim. Mam nieco viac ako 150 ludi v contackt liste a ako im mam vysvetlovat ( niektori ludia to beztak ani nepochopia, co od nich chcem) nech prejdu na jabber alebo skype, nebodaj msn?

Vsetci tu doradu mudrujete aka to je Ko****** ale ani jeden sa nepostavi, ze s tym nieco spravi...Mudrci
Pentium + Turion = wuuuuuuuhuuuu
lukiboy15
Junior

Odeslat příspěvekod salko 19. 5. 2007 13:14

c.r.e.a.t.i.v.e píše:jj ale předtím by měl na chviličku fungovat abych mohl všem napsat že s icq končím a že mě najdou na msn :D-/quote]

Skôr by som ti odporučil Jabber, napr. cez Googla. Rozbehneš aj v Mirande alebo použiješ GoogleTalk, ktorý funguje úplne normálne, otvorený protokol, podpora transportov aj na ICQ (nie priamo google ale iný server) a Google je mi sympatickejší ako Mkrvosoft.
salko
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod e-Jirka 19. 5. 2007 13:15

OT: Cim je ti google sympatictejsi nez MS?
e-Jirka
Junior

Odeslat příspěvekod peta303 19. 5. 2007 13:17

Tak... Kéž by už byl Skype plugin pro Mirandu. :-)

Jinak mně ICQ jelo do včerejška, mám takový pocit, že kdo se stihl přihlásit před jedenáctou, ještě to stihl, pak už jen několik výjimek. A kdo se dnes odpojil, má rovněž smůlu (otázkou je, na jak dlouho). Teď se mi pvoedlo se přihlásit přes ICQ2Go, ale padá a jsou s tím jen problémy, je to velice pomalé.

Tak už s emi povedlo se přihlásit i v Mirandě. Neodpojuju. :-)
Naposledy upravil peta303 dne 19. 5. 2007 13:19, celkově upraveno 1
peta303
Junior

Odeslat příspěvekod salko 19. 5. 2007 13:18

e-Jirka píše:OT: Cim je ti google sympatictejsi nez MS?

Potrebuješ odpoveď alebo iba provokuješ? :)
salko
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod e-Jirka 19. 5. 2007 13:19

Fakt me to zajima. Protoze pro spoustu lidi je microsoft ten zly a google ten hodny, ale ja netusim proc... Kdybych byl paranoik a bal se zcizeni nejakych informaci, tak porad je pro me vic zlej ten google, tak proto se ptam.
e-Jirka
Junior

Odeslat příspěvekod ste78 19. 5. 2007 13:19

od rána mám výpadek, nejde se připojit... funguje vám ICQ? :D
ste78
Junior

Odeslat příspěvekod millhaus007 19. 5. 2007 13:19

jj, uz se muzu taky prihlasit
millhaus007
Junior

Odeslat příspěvekod lukiboy15 19. 5. 2007 13:20

uz som on, miranda
lukiboy15
Junior

Odeslat příspěvekod peta303 19. 5. 2007 13:21

Otázkou je, co jim lehlo tentokrát :-)
peta303
Junior

Odeslat příspěvekod lukiboy15 19. 5. 2007 13:22

nejaky typek si nechal kavu na serveri....
lukiboy15
Junior

Odeslat příspěvekod ste78 19. 5. 2007 13:24

jj už to funguje, konečně
ste78
Junior

Odeslat příspěvekod salko 19. 5. 2007 13:35

e-Jirka píše:Fakt me to zajima. Protoze pro spoustu lidi je microsoft ten zly a google ten hodny, ale ja netusim proc... Kdybych byl paranoik a bal se zcizeni nejakych informaci, tak porad je pro me vic zlej ten google, tak proto se ptam.

MS je prevažne platforma Win, lenže celý svet nie je len o Win. Windows Vista je jeden pekný podvod na zákazníka a veľa ľudí ani netuší že celý tento moderný OS je celý iba o DRM. Všetky dopredu oznamované novinky ktoré mala Vista obsahovať sa nakoniec do predaja nedostali, ostalo iba Aero, čo je v podstate skin ktorý žerie na notebookoch baterku ako besný. Nájde sa zopár nadšencov typu Radek Hulán a spol., ktorí budú tvrdiť že Vista je to najlepšie čo dnešný svet môže mať, ale sú to iba kúpené články. Vistu sme skúšali, kedže sme MS Partner, ale bohužial bola vhodná iba na Office.
Photoshop, Macromedia a iné aplikácie boli vyslovene nestabilné. MSN nie je otvorený protokol a keď si MS zmyslí že ho pozmení, tak alternatívni klienti pôjdu dokelu ako pri ICQ. GoogleTalk je vystavaný na otvorenom Jabber protokole, takže by mal fungovať na všetkom čo tento protokol dodržuje.
A keď hovoríš už o tom "zcizeni nejakych informaci", tak MS a jeho AWG pravidelne kontaktovalo MS servre a posielalo mu tam všeličo možné bez toho aby si o tom vedel. Ak ti niekto tie informácie ukradne, tak jednoduchšie to má Microsoft ako Google.
salko
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka