Funguje vám ICQ?

Freemaily, internetové služby a jiná témata

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod blackknight 13. 8. 2009 16:59

Tak v tom případě je vše OK, on si stahuje automaticky aktualizace.

Pokud ale někdo používá alternativního, pak když ICQ změní nějaké důležité nastavení protokolu ICQ, pak je nutné povětšinou stáhnout nový build alternativního klienta, jinak se není možné dostat na ICQ.
blackknight
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod suk 13. 8. 2009 17:43

Bari007 píše:suk: To jsem nepochopil. Těch 250 je myšleno ve smyslu málo nebo hodně? Já jsem na tom zkoušel cca 90 kontaktů přítelkyně i svých 510 a bez problému.

zrovna jsem myslel hodne
ja jednou, (pravda - na horsim pripojeni) chtel zkusit transport - ICQ nejelo vubec (skoro by se cloveku chtelo rict - ono za to ICQ nemuze, kdyz mam na <-> pripojeni), tak jsem zkusil transport - tkabber mi vyblil pres 200 oken o autorizaci, spojeni se neudrzelo v psi, v mirande jsem kvuli DB nehodlal zkouset.
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
You are an inspiration for a birth control...
suk
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bari007 13. 8. 2009 20:24

blackknight: Používat oficiálního klienta nemusí být výhra. Už poměrně dlouho se neaktualizoval protokol, takže oficiální klient nemá žádnou výhodu oproti alternativám. V poslední době jsou to jen výpadky některých serverů, popřípadě blokace uživatelů rozesílající spam. A v tomto oficiální klient nijak nepomůže, ba naopak má nevýhodu, že nemá jabber (někdo používá a v době výpadku má funkční protokol) nebo nemá transporty (výpadky se transportů nijak nedotknou) nebo nemá možnost více účtů v rámci jednoho běžícího programu (někdo má více ICQ čísel a výpadek může poskytnout jen některá čísla, nikdy nevypadnou všechny).

suk: Já používám transport u jabbimu a v QIPu jsem problémy nezaznamenal.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod blackknight 13. 8. 2009 20:29

Však já nepoužívám ICQ klient a všem v mém okolí se snažím poradit totéž :) Já jen psal, proč ten, na kterého jsem reagoval, nemá žádné problémy.

To, že se ten protokol mění tak málo, jsem ale pravda nevěděl.
blackknight
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SAiMi 20. 12. 2009 11:56

Nechtěl jsem zakládat nové téma, proto píšu sem, jde teď někomu ICQ? Jabber běží, ale tento prokletý protokol ne :eh
SAiMi

Odeslat příspěvekod blackknight 20. 12. 2009 12:04

Ano, funguje, zrovna jsem se odhlásil a přihlásil a vše ok. Používám Pidgina ve verzi 2.6.4
blackknight
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod suk 17. 2. 2010 16:13

Ted zrovna prestalo, Server je prej unavailable (nejnovejsi Miranda IM, default server, SSL)
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
You are an inspiration for a birth control...
suk
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rados100 17. 2. 2010 16:16

Nj, další výpadek. Škoda, že Facebook chat nemůže komunikovat i s ostatním Jabber světem. To už bych hned loboval za přechod z ICQ.
rados100
Junior

Odeslat příspěvekod suk 17. 2. 2010 16:19

rados: fakt je fb chat jenom pro fb<->fb? to su kkti...
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
You are an inspiration for a birth control...
suk
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DevAstor 17. 2. 2010 16:27

Nějaký výpadek jsem vůbec nezaznamenal...

ICQ 7
Toto je můj osobní názor.

    (\_/)
    (°.°)           <=(čert s dvouma půllitrama)
   c(”)(”)
DevAstor
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jirka47 17. 2. 2010 16:41

Jo taky mi to přestalo jít. Teď to už to ale funguje. Poslední dobou je to nějak velmi často. Výjimkou nejsou i několikahodinové výpadky. Aspoň že mám ten jabber. Tam žádný výpadky jsem ještě nezažil.
ICQ je prostě v hrozném stavu. Jeden účet mi teď nešel vůbec. A druhý mi na půl minutky vypadl, když se jim povedlo zprovoznit první.
jirka47
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod blackknight 17. 2. 2010 17:07

Ono to je možná i o klientu, pomocí kterého se člověk do ICQ připojuje. Já si v poslední době nepamatuji, že by mi ICQ nešlo a nejen delší dobu, ale třeba i jen pár sekund, jsem online denně i více jak 5 hodin, někdy však méně.

Používám Pidgina 2.6.5
blackknight
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jirka47 17. 2. 2010 21:18

Teď mi to nešlo zase asi půl hodiny.
Klienta mám také Pidgin 2.6.5.
Přes jaký server navazujete spojení?
jirka47
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod blackknight 17. 2. 2010 21:30

Tady je screenshot s nejdůležitějším nastavením pro protokol ICQ v Pidiginovi:

http://dl.dropbox.com/u/1416113/Fotky%2 ... ginovi.png

Pidgin 2.6.5, Mandriva 2010
blackknight
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jirka47 17. 2. 2010 21:47

Já tam měl místo:
login.messagin.aol.com
tohle
slogin.oscar.aol.com
ale změna nepomohla.

Pomohlo mi zrušit zaškrtnutí u loginClient.
Zkusil jsem i položku SSL měnit, ale funguje to na obě dvě možnosti.
Ponechal jsem SSL zatím zaškrtnuté.

Takže díky. Už funguji.
jirka47
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků