Funguje vám ICQ?

Freemaily, internetové služby a jiná témata

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod pinkolin 11. 4. 2007 11:20

Wolfheart píše:
miho píše:Uz jsem se tady sice jednou psal ale... stale mi to nejak nedochazi proto se zeptam jeste jednou.

On jeste ICQ dneska nekdo pouziva?

budeš se divit ale 100x víc lidí než proklamovaný jabber a jako moderátor fóra bys mohl mít trochu přehled ;-) /quote]

ICQ: 4 miliony uzivatelu (zdroj Wikipedia), s toho v CR 1.5 milionu (zdroj ATLAS.CZ)

Jabber: 50 milionu uzivatelu (zdroj Wikipedia)

Svet nekonci v Asi nebo v Brne, widlaku.
pinkolin
Junior

Odeslat příspěvekod Sešívaný 11. 4. 2007 11:22

Wolfheart píše:
miho píše:Uz jsem se tady sice jednou psal ale... stale mi to nejak nedochazi proto se zeptam jeste jednou.

On jeste ICQ dneska nekdo pouziva?

budeš se divit ale 100x víc lidí než proklamovaný jabber a jako moderátor fóra bys mohl mít trochu přehled ;-) /quote]

Opravdu? Já myslel, že počet uživatelů Jabberu jde celosvětově do desítek milionů a nejsem si jistý, že ICQ používají miliardy lidí. Spíš jsem slyšel něco o číslu 250-300 milionů, takže jestli ICQ používá celosvětově 10x víc lidí než Jabber, tak je to moc.
Mohl bys mít trochu přehled :wink:
Sešívaný
Junior

Odeslat příspěvekod pinkolin 11. 4. 2007 11:27

Presneji 4 miliony uzivatelu celosvetove, matersky AIM pouziva pro predstavu neco mezi 40-50 miliony lidi. Jen v CR a v SK pocet uzivatelu ICQ prekracuje 2 miliony uzivatelu. Je to takova ceska enklava. Zbytek ICQ uzivatelu je v Izraeli. Jinak vsude jinde na svete se pouzivaji konkurencni protokoly.

ICQ je ceska anomalie :-)
pinkolin
Junior

Odeslat příspěvekod 0ggy 11. 4. 2007 11:28

tak uz jsem nekolika lidem zaridil jabber ucet ... to je pohodicka
0ggy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod maros6666 11. 4. 2007 11:45

ickve je obycajny *****. najlepsie je zdvihnut telefon a zavolat:))
maros6666
Junior

Odeslat příspěvekod elity 11. 4. 2007 12:02

pinkolin píše:Presneji 4 miliony uzivatelu celosvetove, matersky AIM pouziva pro predstavu neco mezi 40-50 miliony lidi. Jen v CR a v SK pocet uzivatelu ICQ prekracuje 2 miliony uzivatelu. Je to takova ceska enklava. Zbytek ICQ uzivatelu je v Izraeli. Jinak vsude jinde na svete se pouzivaji konkurencni protokoly.

ICQ je ceska anomalie :-)

jo jo to je naprostá pravda, ještě pár uživatelů se najde v německu, polsku a ukrajině :)

podle mě doporučuji všem používanání google talk http://www.google.com/talk/ - umí psát, volat, posílat soubory.. Je malý funguje na mobilu i na webu a ještě k tomu super free mail zdarma :)))
elity
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Neo_is_back 11. 4. 2007 12:12

No já to řešim tak, že používám Trillian, přes kterej sem připojenej na ICQ, SKYPE, Gtalk (Jabber) a MSN, případně když je třeba tak IRC, takže je mi jedno, kdo na čem je...

Ale jinak souhlasim, že asi nej je Jabber (Gtalk), taky kvůli tomu, že veškerý konverzace se mi automaticky ukládaj na googlovskej mail, ukazuje to automaticky nový maily a tak...
HP nx6325 TL-60
Moto G
Neo_is_back
Junior

Odeslat příspěvekod FreeBSD_Radikal 11. 4. 2007 12:13

navic je google talk vlastne jabber, takze neni problem psat jabberistum a navic se da zprovoznit icq transport
BSD is for people who love Unix, Linux is for people who hate Windows.
notebook: Archlinux -current říznutej LFS ;-)
desktop: umrel
router: FreeBSD RELENG_6_2
FreeBSD_Radikal
Junior

Odeslat příspěvekod mapper (novy) 11. 4. 2007 12:20

nejak to nezvladaju ale aspon teraz ide :))

wings83: polemizoval by som...
... nic nie je nemozne tym, ktori veria ...
mapper (novy)
Junior

Odeslat příspěvekod miho 11. 4. 2007 12:28

elity píše:jo jo to je naprostá pravda, ještě pár uživatelů se najde v německu, polsku a ukrajině :) /quote]

V Polsku maji vlastni celonarodni "anomalii", ktera se jmenuje GaduGadu (v prekladu KecyKecy ;-) ).
Oh dear, I really ought to do something. But I am already in my pyjamas...
miho
Hlavní administrátor

Odeslat příspěvekod Sešívaný 11. 4. 2007 12:33

miho píše:
elity píše:jo jo to je naprostá pravda, ještě pár uživatelů se najde v německu, polsku a ukrajině :) /quote]

V Polsku maji vlastni celonarodni "anomalii", ktera se jmenuje GaduGadu (v prekladu KecyKecy ;-) ).

Jelikož tam mám pár kámošů, tak mám účet i na Gadu Gadu, nic jiného totiž neuznávají. Kvalitou mi to ale přijde podobné jako ICQ, uzavřené a výpadky taky dost často. Navíc v nové verzi ho už Gaim nepodporuje, takže to budu muset stejně řešit pomocí transportu.
BTW: V Polsku se ICQ používá asi jako u nás AIM, takže bych Polsko rozhodně neřadil mezi země, kde se ICQ v hojnější míře používá.
Sešívaný
Junior

Odeslat příspěvekod Filo 11. 4. 2007 12:45

FreeBSD_Radikal píše:navic je google talk vlastne jabber, takze neni problem psat jabberistum a navic se da zprovoznit icq transport

A jak se dá do gtalku dotáhnout icq transport ? To mě docela zajímá.
Filo
Junior

Odeslat příspěvekod Wolfheart 11. 4. 2007 12:58

pincolin a Sešívaný: těch 100x víc bylo myšleno v ČR ;-)

a i kdyby celosvětově jen 10x víc stále je to dost

zrovna wikipedia moc spolehlivej zdroj není

urážky z tebe borce neudělaj

1,5 milionu vs. 50 milionu celosvětově co? a kolik lidí je regnutejch na jabber.cz tisíce ? desetitisíce ?

Sešívaný: čísla cucaný z prstu jsou nejlepší a když podpoří tvůj IM, tím líp co?
Wolfheart
Junior

Odeslat příspěvekod pinkolin 11. 4. 2007 13:04

ne, icq ma JEN 4 miliony uzivatelu celosvetove. To je proste pravda. A tenhle nesmysl ma 50% uzivatelu prave v CR a SR.
pinkolin
Junior

Odeslat příspěvekod salko 11. 4. 2007 13:21

pinkolin píše:ne, icq ma JEN 4 miliony uzivatelu celosvetove. To je proste pravda. A tenhle nesmysl ma 50% uzivatelu prave v CR a SR.

Ako je to s presnými číslami to neviem, ale ICQ isto bude mať viac ako 4 milióny. U nás na Slovensku dokonca začali ICQ ponúkať cez zoznam.sk a aj v TV som na tom videl reklamu. Samozrejme som zástanca otvoreného protokolu Jabber a kde môžem, tak ho presadzujem. Takto pred týždňom tu tiež bola debata na tému vypadnutého ICQ a snažil som sa o osvetu Jabberu, ale dosť ma tam ICQ komunita zrušila, tak snáď už si ľudia uvedomia, že ICQ nie je cesta.
salko
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka