Aky je rozdiel mat verejnu a internu IP?

Freemaily, internetové služby a jiná témata

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod S-Tony 12. 7. 2005 21:12

LEADER píše:Já bych měl trošku jiný dotaz. Jsem na městské síti a mám neveřejnou IP. Nicméně můj provider k mé radosti udělal jednu šikovnou věc. Vzal veřejnou IP a nasměroval její provoz na mou privátní. Tzn. pro proadt.........odpovědi předem dík../quote]

No je to trošku jinak.
On jen zařídil, že veškerá komunikace z některých portů je směřována na tvůj počítač.
více se píše na bestofallhubs.com Jak být active.
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Junior

Odeslat příspěvekod LEADER(smazano) 12. 7. 2005 22:25

S-Tony píše:No je to trošku jinak.
On jen zařídil, že veškerá komunikace z některých portů je směřována na tvůj počítač.
více se píše na bestofallhubs.com Jak být active.o/quote]

No to právě že ne. To, o čem mluvíš ty, by byl klasický portforwarding, kdy jsou nasměrovány určité specifické porty z brány na můj PC. Tzn. naše síť se na venek identifikuje např. jako 217.112.** atd, na síti jsem identifikován privátní IP jako 10.1.**, jenže v mém případě vstupuje do hry zcela jiná IP, a to sice ta, jenž je na mě přímo směrována, např. 85.192.** atd. Tudíž se nejedná o tebou zamýšlený portforwarding, nýbrž zpřístupnění (nasměrování) celé veřejné IP ( nikoliv pouze některých portů). Nicméně díky za odpovědi, zdá se, že jsem celý problém vyřešil reinstalací bittorrent klienta, jenž si sám nastavil onu nasměrovanou veřejnou IP a "zviditelnil" mě i pro pasiv uživatele.
LEADER(smazano)
Kolemjdoucí

Předchozí stránka