DHCP-změna IP

Freemaily, internetové služby a jiná témata

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Oops! 9. 4. 2006 20:03

Dostal jsem ban (samozřejmě neoprávněně :-B ) na jednom herním server ...ban je vázaný na IP. Mám upc easy, ip přiděluje dhcp. Problém je v tom, že v podstatě od začátku připojení na upc mám stále stejnou ip. Jde teda nějak dhcp přinutit aby změnil ip nebo podle čeho vůbec dhcp přiděluje ip ?
Oops!
Pokročilý

Odeslat příspěvekod christian 10. 4. 2006 09:01

No treba mne DHCP doma v siti prideluje taky furt stejnou IP a mam dojem,ze se to vaze na MAC adresu..
die('Hacking attempt');

Kdo se chce zapojit do alpha testu nové verze aplikace SuperFórum pro Android, napište mi soukromou zprávu.
christian
Hlavní administrátor

Odeslat příspěvekod alfik(smazano) 10. 4. 2006 09:20

Dhcp prideluje IP podla Mac adresy. Su dva sposoby, zalezi na nastaveni. Prvy je ze prideli prvu volnu. Druhy, ze je v konfiguracii DHCP zaznam o Mac adrese pre dany stroj a IP. Potom dostane pri kazdom prihlaseni tu istu IP. S nou sa prideli aj brana, server DNS, maska.
Da sa zakazat pridelovanie adries neznamym Mac, rozdelovat podsiete atd.
Naposledy upravil alfik(smazano) dne 10. 4. 2006 09:28, celkově upraveno 1
alfik(smazano)
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod debilneho 10. 4. 2006 09:21

dhcp si uchovava informacie o tom komu (akej MAC) bola aka IP pridelena a pokial to je mozne, tak mu opatovne prideli tu istu; pokial je v poole pridelovanych IP dostatocna rezerva oproti uzivatelom ktorym su pridelovane, tak je nepravdepodobne ze ti prideli neaku inu :-)
(nehovoriac o tom ze priamo v konfiguraku moze byt nastavene napevno ze tej a tej MAC ma vzdy pridelit tu jednu konkretnu IP)
debilneho
Junior

Odeslat příspěvekod Marsuk 10. 4. 2006 09:31

Pokial si pamatam, staci ked sa neprihlasis 72 hodin :D a ip sa ti pravdepodobne zmeni ...
Este to vyriesis zmenou mac a znovuprihlasenim (zaregistrovanim) v chelle. Nasledne to spatne spravis s tvojou povodnou (originalnou) mac adresou.
Marsuk
Junior

Odeslat příspěvekod alfik(smazano) 10. 4. 2006 09:39

Obnovovanie je nastavene v konfiguracii. Mam DHCP na linuxe a neviem o tom ze by sa to ukladalo do pamate. Server zaregistruje v sieti novu MAC a prideli jej prvu volnu IP. Toto hodi do logov. Potom sa pravidelne pyta ci je mac v siet. Ak nie je, ukonci pridelovanie.
Ak chces pridelovat tu istu adresu, treba to napisat do konfiguraku DHCP.
alfik(smazano)
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod alfik(smazano) 10. 4. 2006 09:44

MAC sa neda menit je jedinecna a od vyrobcu.
Ja som to doma vyriesil sluzbou noip.com. Tam sa zaregistrujes das si nejake domenove meno a pri kazdom pripojeni posles na noip svoju aktualnu IP a on to hodi do DNS. A za 5 minut frcim pod domenovym nazvom a kamosi si ma vytukaju.
Za pridelenie pevnej IP si provideri beru nejake tie korunky mesacne.
Takze ak chces zmenit IP tak sa odhlas a cakaj do najblizsiej doby obnovenia pridelenia IP. :( co ja viem telecomunikacie to maju nastavene asi na maly cas. Zmenu MAC zrealizujes zmenou modemu alebo sietovej karty
Naposledy upravil alfik(smazano) dne 10. 4. 2006 09:57, celkově upraveno 1
alfik(smazano)
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dan1 10. 4. 2006 09:56

alfik píše:MAC sa neda menit je jedinecna a od vyrobcu.
Ja som to doma vyriesil sluzbou noip.com. Tam sa zaregistrujes das si nejake domenove meno a pri kazdom pripojeni posles na noip svoju aktualnu IP a on to hodi do DNS. A za 5 minut frcim pod domenovym nazvom a kamosi si ma vytukaju.
Za pridelenie pevnej IP si provideri beru nejake tie korunky mesacne.
Takze ak chces zmenit IP tak sa odhlas a cakaj do najblizsiej doby obnovenia pridelenia IP. :(

alfiku, pises nesmysly:
- MAC se da zmenit
- "cekani do nejblizsi doby obnoveni" nepomuze
dan1
Junior

Odeslat příspěvekod alfik(smazano) 10. 4. 2006 09:59

ako sa meni MAC adresa ked to je druha vrstva ? Daj mi navod.
alfik(smazano)
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod frrn 10. 4. 2006 10:01

alfik píše:MAC sa neda menit je jedinecna a od vyrobcu.
:(

Ale ide .... vo windows to sice zalezi od sietovej karty a ovladacov. Najdes to pod device manager v nastaveniach sietovej karty ...
frrn
Junior

Odeslat příspěvekod dan1 10. 4. 2006 10:05

alfik píše:ako sa meni MAC adresa ked to je druha vrstva ? Daj mi navod.

ja to delam takhle :wink:

# ifconfig eth0 down
# ifconfig eth0 hw ether xx:xx:xx:xx:xx:xx up
dan1
Junior

Odeslat příspěvekod alfik(smazano) 10. 4. 2006 10:10

no idem zapnut a kuknut windows. Robim dhcp v robote na solarise. MAC je adresa hardweru Co by sa asi stalo keby sa v sieti zisli dve alebo tri rovnake MAC adresy ? Prvy prihlaseny stroj by makal a dva by hlasili konflikt. Raz som si vymenil na dvoch strojoch v sieti IP a dhcp mi hlasilo konflikt. Musel som ho restartnut. V jednej sieti pre ktoru prideluje IP DHCP nemozu byt dve rovnake MAC. To je princip pridelovania IP pomocou DHCP. Tak preto je tam ta jedinecnost.
alfik(smazano)
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod debilneho 10. 4. 2006 10:30

2 rovnake MAC na sieti nie su ziaden problem, DHCP neviem ako by si s tym poradilo (neskusal som)

pokial si myslis ze dhcp si nikde neuchovava to ze co komu pridelilo, tak sa skus poohliadnut po takom ako dhcpd.leases
(u mna je to standardne v /var/state/dhcp/dhcpd.leases) a budes asi dost prekvapeny :-)
debilneho
Junior

Odeslat příspěvekod sand0kan 10. 4. 2006 10:35

Ked chces zmenit IP adresu musis si zmenit MAC
su viacere sposoby
pokial mas modem zapojeny priamo do PC pouzi program na zmenu MAC adresy (napr pouzival som program Amac (vo widnowse)

alebo ak mas router tak si ju zmen na routri(zvycajne povoluju zmenu MAC adresy)
sand0kan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod alfik(smazano) 10. 4. 2006 10:37

Vyskusal som tie prikazy, mas pravdu. DHCP sa da oklamat ale s rizikom konfliktu v sieti. Docasne sa to da. Po restarte linuxu bola povodna MAC adresa nazad.
Takze je jedinecna a nastavena vyrobcom ale softom ju mozes zmenit.
Takze sme mali pravdu v podstate obaja a ja som sa nieco naucil.
alfik(smazano)
Kolemjdoucí

Další stránka