Skúsenosti s affiliat programom Invia.sk a ďalšie??

Freemaily, internetové služby a jiná témata

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod John Rock 24. 8. 2006 14:41

Nemáte niekto skúsenosti s efektivnym získavaním peňazí prostredníctvom slovenského internetu skrz tzv. affiliate (provízný) programy? Keď už negatívne (neplatí) či pozitívne (platí).

Všimol som si, že vstúpil vo veľkom na slovenský trh provízny systém Invia.sk. Prevádzkovatelia českej verzie tohto systému o sebe tvrdia, že vypláca partnerom cez 300 tisíc Kč (???) za štvrťrok.

Tvrdiť sa dá samozrejme hocičo a tak sa chcem spýtať, máte niekto skúsenosti s českou či slovenskou verziou partnerského programu Invia? Prípadne sa z celkom iným affiliate programom, ktorý by niekto na Slovensku prevádzkoval. Rád si na svojom webe niejakú korunu privyrobím. Ďakujem.
John Rock
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod x-sazky.com 29. 8. 2006 20:00

Zdravím,
s affiliate programy mám celkem dost zkušeností a to jak pozitivních tak negativních.
Za prvé je důležité aby web měl dobrou návštěvnost, protože přidávat affiliate odkazy na web s padesátkou návštěvníků za den asi nemá cenu. Zbytečně vám zkazí banner design a zjistíte že zisky se rovnají nebo skoro rovnají nule.
Co vím tak z českých affiliate je dobrá právě ta Invia.cz a taky Královna.cz (myslím že dávají ještě víc) a taky se dost často mluví o Aukru...
zahraniční programy jsou IMO ještě o něco lepší, ale
- některé spol. vám za českého zákazníka nezaplatí (dobře si pročtěte podmínky) a další jako třeba ebay dávají různou provizi podle země odkud zákazník přišel
- taky se mi stalo, že společnost, která s ejeví jako velice solidní (přes 400 000zákazníků, dobré jméno....) mi nezaplatila (je lepší vždy se s někým domluvit aby se přes vás pokusně registroval a zjistíte, jestli spol. opravdu platí;), věděl jsem 100% že se jim přesemně zaregistroval člověk, peníze nepřišli a na maily nereagovali.

- takže opatrně a doporučuji prověřovat :wink:

btw. na affiliate odkazech se dá relativně slušně vydělat (některé stránky z toho mají cca. 300 000USD za půl roku, což mě teda nehrozí, ale i tak fajn když si sem tam něco takhle přivydělám
x-sazky.com
Kolemjdoucí