Kofigurácia Outlooku pre Gmail.. - vyriešené.

Freemaily, internetové služby a jiná témata

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod quoman1 26. 11. 2006 09:27

Postupujem presne podľa tohto návodu ( http://mail.google.com/support/bin/answ ... swer=13278 ), ale stále sa mi nedarí odoslať skúšobnú správu - vypíše chybu: "Overte hodnotu v elektronickej adrese"
Neviete kde robím chybu?
Naposledy upravil quoman1 dne 29. 1. 2007 22:18, celkově upraveno 1
quoman1
Junior

Odeslat příspěvekod aloisicek 26. 11. 2006 11:32

1. Přihlaš se na Gmail
    2. Klikni na ab]Nastavení/Settingss/b]
    3. Klikni na Přeposílání a POP/Forwarding and POP /b]
    4. Vyber Zpřístupnit POP pro veškerou poštu (i pro poštu, která již byla stažena)/Enable POP for all maila/b] nebo Zpřístupnit POP pouze pro zprávy, které přijdou od této chvíle/Enable POP only for mail that arrives from now on /b]
    5. V poli Když jsou zprávy stahovány přes POP/When messages are accessed with POP /b] vyber uchovat kopii zprávy Gmail v Doručené poště/keep Gmail´s copy in the inbox /b]
aloisicek
Junior

Odeslat příspěvekod Nargon 26. 11. 2006 11:47

Spravy bych radil odesilat pres smtp server tveho poskytovatele, je to lepsi nez pres smtp server gmailu. Urcite teda jednoduzsi, protoze konfigurace bude stejna jako u ostatnich mailu :)
Desktop: Ryzen 7 1800X (3.95GHz, 1.35V), Asus Crosshair VI Hero, 16GB DDR4 Ram (3200MHz), 128GB SSD + 3TB HDD, Nvidia GTX 1080
Notebook: Asus UL50VT 15.6" (SU7300@1.7GHz, 4GB ram, 500GB HDD, Intel GMA 4500MHD + nVidia G210M, dlouha vydrz cca 7+ hod)
Nargon
Moderátor

Odeslat příspěvekod TheTOM_SK 26. 11. 2006 11:57

Bude to jednoduchsi, ale ne bezpecnejsi, protoze Gmail posila heslo zasifrovane (SSL-995/TSL-465).
TheTOM_SK
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod r34ktor 26. 11. 2006 12:22

Problém také může být v tom, že někteří poskytovatelé nepovolují jiný, než svůj SMTP server. Zkus odeslat email skrze SMTP tvého poskytovatele internetu a uvidíš, zdali to jde či ne.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod quoman1 26. 11. 2006 12:31

r34ktor píše: Zkus odeslat email skrze SMTP tvého poskytovatele internetu a uvidíš, zdali to jde či ne. /quote]

Ako zistím aké SMTP má môj poskytovateľ?

To aloisicek: to mám nastaven, tam problém nebude. Ked dám "odoslať a prijať poštu" tak mail z Gmail.com mi v pohode stiahne do Outlooku.
quoman1
Junior

Odeslat příspěvekod r34ktor 26. 11. 2006 13:21

Buď se ho zeptáš (např. po telefonu), podíváš se na jeho stránky technické podpory nebo jsem napiš, jak se jmenuje a mi ti to (možná :wink: ) řekneme.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod quoman1 26. 11. 2006 13:40

quoman1
Junior

Odeslat příspěvekod r34ktor 26. 11. 2006 14:22

Bohužel na jejich stránce jsem odpověď nenašel (nezbývá než kontaktovat jejich technickou podporu). Konektivitu jim ale zajišťuje energotel, tak můžeš zkusit použít jeho SMTP: smtp.energomail.sk.
Knowledge is power
r34ktor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod GTi 2. 12. 2006 00:01

Zdravim,
Mam taky takovej mensi problem s konfiguraci G-mailu, konkretne s odchozi postou. Pripojuji se pres GPRS T-mobile a to je prave ten kamen urazu.
Pro prichozi postu vse vunguje tzn. pop.gmail.com a port 995 - vse OK

Pro odchozi postu smtp.t-email.cz a port 465 - no a vzdy to hlasi tuhel chybu
Připojení k serveru se nezdařilo. Účet: 'mobil', Server: 'smtp.t-email.cz', Protokol: SMTP, Port: 465, Zabezpečení (SSL): Ano, Chyba zásuvky: 10060, Číslo chyby: 0x800CCC0E

Treba tiscali.mail pres gprs t-mobile funguje v pohode, ale tady jsem proste nejak narazil no. Nevite co s tim?
GTi
Junior

Odeslat příspěvekod r34ktor 2. 12. 2006 01:11

Zkus to přepnout na nezabezpečené připojení (port: 25).
Knowledge is power
r34ktor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod GTi 2. 12. 2006 08:59

Tak pres port 25, funguje vse jak ma byt. Diky OK
GTi
Junior

Odeslat příspěvekod quoman1 10. 1. 2007 19:29

Cez Mozilla Thunderbird je všetko OK, ako to že cez Outlook to nejde? :-(
quoman1
Junior

Odeslat příspěvekod r34ktor 11. 1. 2007 17:19

Takže stále ten původní problém?
Jaká používáš nastavení?
Od koho máš připojení?
Knowledge is power
r34ktor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod quoman1 12. 1. 2007 11:09

Nastavujem to podľa návodu na Google (http://mail.google.com/support/bin/answ ... swer=13278 ). Asi sa vykašlem na Outlook, poštu síce prijíma ale neodosiela..
quoman1
Junior

Další stránka