ZÁSAH POLICIE.

Freemaily, internetové služby a jiná témata

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Mistake 16. 12. 2006 09:54

no dobre, ale porat meli dukazy, ktere by u soudu usvedcili pouze nejakou ip adresu...jak muzou vedet, kdo za tim je fyzicky???
No rush, be cool!
Mistake
Junior

Odeslat příspěvekod Mr.Lister 16. 12. 2006 09:57

Od ISP :)
"Power never takes a back step - only in the face of more power." - Malcolm X
"IPSA SCIENTIA POTESTAS EST" - Sir Francis Bacon
"Forgive your enemies, but NEVER forget their names." - John. F. Kennedy
Mr.Lister
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mistake 16. 12. 2006 10:00

no jo, to by tak maximalne zjistili, na koho je psana faktura, ale to jeste porat nic nemusi znamenat
No rush, be cool!
Mistake
Junior

Odeslat příspěvekod yaroslaf 16. 12. 2006 10:00

Že krást software se nemá apod. Vždyť tam bylo jasně řečeno, že má nelegální winy, jinak spoustu CD s hudbou a filmy. Mít tuny hudby a filmů na CD není nelegální. Za 1 nelegální instalaci winů nemůže dostat 5 let - dokonce je to i v zájmu MS to vyřešit jinak - a sice, aby si ten člověk své winy zlegalizoval.

Vychází mi z toho jediné možné řešení - ti lidé museli sdílet data chráněná autorským zákonem, jinak by tam policie nevpadla. Myslíte si snad, že chodí od bytu k bytu a poslouchají za dveřma, jestli neuslyší klapání klávesnice?

Přijde mi úsměvný ten záběr "takhle vypadají nelegální Windows".

A k šifrování disku a podobně: k čemu to je dobré? Copak všechno, co stáhnete, máte na disku? Tomu nevěřím! Můžu mít nastahovány terabajty dat a stejně u mě na disku najdou jen legální OS a pár free utilitek.
Pokud je ale někdo takovej trouba, že má hned vedle kompu hladu DVD popsaných černým tlustým fixem...

Asta-killer: Zajímalo by mě, jestli jsi alespoň jeden z těch blábolů, co tu šíříš, opravdu zažil. Nemyslím tím, že ti o tom vyprávěl jeden kámoš, ale zda jsi opravdu takto s policií jednal (a uspěl). Přijde mi to zatím jen jako machrování a tlachání o tom "co já bych udělal, kdyby...", ale pokud by na tu situaci došlo, dopadlo by to úúúplně jinak :wink:
yaroslaf
Junior

Odeslat příspěvekod jab 16. 12. 2006 10:04

Mistake píše:no jo, to by tak maximalne zjistili, na koho je psana faktura, ale to jeste porat nic nemusi znamenat

přesně. v takové pěti členné rodině, kde je třeba každý dostatečně počítačově gramotný by se asi dost zapotili, kdyby chtěli zjistit kdo konkrétně sdílel (bez čehož se jaksi nedá dále pokračovat) :)
Sandisk Fuze 8gb + AKG 324 P
jab
Junior

Odeslat příspěvekod Mr.Lister 16. 12. 2006 10:05

No zjistí s kým je uzavřená smlouva odpovídající příslušné IP a po výzvě soudu sdělí i datové přenosy odpovídající té IP a bůhví co ještě... Taky se mi to zdá celkem málo a myslím, že na ty borce měli víc věcí, ale těžko říct. Soudce je nezávislý a když se podaří policajtům a st. zástupci ho přesvědčit...
"Power never takes a back step - only in the face of more power." - Malcolm X
"IPSA SCIENTIA POTESTAS EST" - Sir Francis Bacon
"Forgive your enemies, but NEVER forget their names." - John. F. Kennedy
Mr.Lister
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mistake 16. 12. 2006 10:16

treba na ne opravdu moc dukazu nemeli, ale kdybych se v te situaci ocitl ja a oni by na me spravne zatlacili, buhvi, co bych na sebe nevykecal :D
No rush, be cool!
Mistake
Junior

Odeslat příspěvekod supergo 16. 12. 2006 10:28

docela mazec...dokonce aj v nasem meste "Ceska Lipa" uz policie od naseho ISP chtela informace o jistejch ipckach...pochybuju ze kdyby to danej clovek prodaval napr pres inzerat ze by do toho ISP vubec tahali...a jedina vec co je u nas prakticky nejrozsirenejsi je DC, torrenty tezko to by musely zalovat ty americky urady... cili odted na DC jen s legalnim sharem a stahovat jen to co se muze (cili filmy a hudbu)

konecne by tedy mohli zacit zlevnovat ceny za hry, filmy, hudbu
Athlon64 3000+; Asus A8N-E; Brand 512MB 400Mhz; H.I.S. x800GT; WD 200GB sataII; EuroCase ML8015; LG Flatron 17" CRT
supergo
Junior

Odeslat příspěvekod PC 16. 12. 2006 10:30

Ne, nemám nic cracknutého. Proč ? Místo Wordu mám Open Office a hry si kupuju. Já si autorů svých oblíbených her vážím ! Open Office mi poskytne stejnou hodnotu - a zdarma. Tak voc go ? Moje teta má třebas na noťasu Linux a ke štěstí ji to stačí... Hry nehraje... Wokna nepotřebuje.
Back to Mac - with new Mac Book Pro !
PC
Junior

Odeslat příspěvekod Cyberx 16. 12. 2006 10:31

musí se přece rychle zapomenout na tuto kauzu:
http://aktualne.centrum.cz/domaci/kauzy ... tro827_0_3

Jsou tu totiž daloko nebezpečnější jedinci, co si doma stahují filmy a hudbu, čímž megakorporace "přicházejí" o velké množství peněz. Je supr prokáza že to co si člověk stáhne je ušlí zisk. A napočítat mu x -set Kč za film, či hudební album. Z druhé strany, pokud by si to dotyčný jedinec stáhnout nemohl, tak si 90% z těch "filmů" a cd nikdy nekoupí, protože to ani nestojí za to. Nehledě k tomu, si pořád myslím že i stahování prodeji prospívá. Spousta lidí pozná nové skupiny, a pak si i občas něco (pokud to vážně za to stojí) koupí. Týká se to samozřejmě i sw a her. Je pár co stojí mít za to v originále...

Ještě jeden odkaz: http://www.strach.cz/?p=658
Hlavně, že se kouří z hlavně, aneb situace je vážná, nikoliv kritická.
Cyberx
Junior

Odeslat příspěvekod JodiBB 16. 12. 2006 10:32

Ako to budu riesit ked ma clovek doma net ktory zdiela dalej po sieti?? Od ISP dostanu akurat fakturacnu adresu na ktoru mozu dostat sudny prikaz na prehliadku, ale co ked tam pridu a najdu tam jeden pc a router ktory bude vlastnit jeden stary dedko a bude tam mat legalny OS aj vsetok soft?? Samozrejme zistia ze je zapojeny do siete a ze ten a ten na sieti ma IP z ktora stahovala a zdielala, ale na ten byt uz sudny prikaz nemaju. Myslim ze ten clovek ma dost casu zbavit sa vsetkych dokazov kym dostanu novy sudny prikaz.
Tym nechcem povedat ze takyto ludia maju po probleme, len ma zaujima ako sa to riesi v tomto pripade, tiez som mal v minulosti takto rieseny net...
JodiBB
Junior

Odeslat příspěvekod dan1 16. 12. 2006 10:49

jojo, takhle to mam taky :-)

sdilime s par sousedy net - ja mam doma router (linux) a na svem PC funguju taky pod linuxem (na male partition mam jen hole WinXP corp. - bez programu, na testovani, takze skoda 3tis bez DPH, to neni trestny cin, ze ;-) )

soused ale rad stahuje, takze traffic mesicne 200 GB a provider ma samozrejme jen moji adresu...
dan1
Junior

Odeslat příspěvekod aghlbongo 16. 12. 2006 10:55

cyber kaktus & kryptografie:

na šifrování a dešifrování obsahu disku za běhu je podle mého názoru nejlepší program TrueCrypt http://www.truecrypt.org/.

* disk funguje stejně jako by byl nešifrovaný, ale než k němu po přihlášení zadáte heslo, z pohledu odborníka "nejde vidět" a data jsou bez znalosti hesla pochopitelně nečitelná
* naprosto unikátní systém šifrování. Pokud by to chtěl někdo rozšifrovat, ani by nevěděl, na který z několika silných algoritmů (AES-256, Triple DES, atd.) to má zkoušet

já ještě používám z historických důvodů steganos safe, který je komerční...
aghlbongo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Petr_S 16. 12. 2006 11:52

K povolení soudu - vezměte si případ osposlechů Topolánka nebo Langera a jeho rodiny, jak málo stačilo soudci k tomu, aby ho povolil. Navíc se v následné diskusi ukázalo, že soudci vlastně nemají moc možností ani nálady něco posuzovat a podepíší vše.

A vlastní vyšetřování - kdyby to bylo tak jednoduché, jak tady "trepe" Asta-killer, tak by policie nikdy nic nevyřešila. A ona vyřeší, a dokonce i v protředí protřelých kriminálníků, kteří mají všechny triky v malíčku.

Dynamická IP adresa ADSL od Slovak Telecomu žádnou anonymitu nezaručuje.

Jako všude jine, i u policie jsou jak duté hlavy, tak i docela chytří vyšetřovatelé, to nejde zobecňovat.

Co brání policii spustit DC++ nebo Torrent klienta, IP adresy českých poskytovatelů jsou známé, tak je vyzobe, protokolárně zdokumentuje, co z té IP adresy bylo sdíleno, požádá poskytovatele o jméno uživatele IP adresy, a jde najisto.

Pokud naíc požádá o domovní prohlídku, zabaví počítač, soubory tam najde, tak už vůbec není co řešit.

Samozřejmě se může každý vymlouvat, že o těch souborech nic neví, že u počítače asi seděl někdo jiný, nebo že se do něj někdo naboural, případně že přes NAT sdílí net se sousedem, nebo že se mu někdo nabořil do WiFi sítě. Někdy to pomůže, většinou asi ne.

Pokud je na vás psaná nějaká zbraň a někdo je s ní zabit, taky to nevyřešíte jenom tím, že řeknete, že to byl asi někdo jiný, že vy o tom nic nevíte.

A jasně, že je prvotním cílem prevence, tedy zastrašení potenciálních pachatelů trestné činnosti.

Je sousta věcí, které zákon nepovoluje, a spousta lidí je dělá, ale nikdy se tím u policie ani u soudu neobhájíte. Můžete si myslet, že je nespravedlné chytat malé ryby, když velké unikají, může to být i pravda - ale stejně to žádné z těch malých ryb nepomůže.

Ty řeči o 4/5 národa jsou úplně mimo, podle mně je to hluboko pod 1%, podívejte se na statistiky providerů, tam "sosači" tvoří méně než 5 % klientů, u ADSL 1:50 to musí být (a je) dokonce méně než 2 % klientů, jinak by to vůbec nefungovalo.
Petr_S
Pokročilý

Odeslat příspěvekod PabloRadegast 16. 12. 2006 11:58

Myslis Radka Hulana?
Pablo Radegast - simply the best.
PabloRadegast
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka