Je Gmail opravdu tak skvělý?

Freemaily, internetové služby a jiná témata

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod hawrran66 27. 2. 2007 17:52

Tak jsem se také nechal zlákat na založení mailu na gmailu,na začátku je vše přehledné a jednoduché,možná až příliš,
hlavním nedostatkem je možnost importu kontaktů,ano jde to přes CSV,zatím se mi však nepodařilo ty kontakty z The bat nahrát a to jsem postupoval dle návodu a dokonce strávil dost času hledáním potřebných rad,ale ani s pomocí googlu se to zatím nezdařilo,gmail je tvrdošíjně odmítá,taktéž pošta přes mobil není tak úplně bez chyby,napsat byt jediný mail je horor,existuje prý javová aplikace,která se chová jako emailový klient,kde ji však stáhnout netuší ani google natož já,co se týče podpory v českém jazyce,tak prakticky veškerá žádná.
Ještě budu gmail pár dní užívat a snad zlepším názor,zatím je to z mého pohledu jen nafouknutá bublina,a gmail se nijak neodlišuje od českých freemailů,snad jen kapacitou,ale řekněte si sami,na co potřebujete skladovat horu starých mailů?
hawrran66
Junior

Odeslat příspěvekod JIV 27. 2. 2007 17:57

no takto, mne vyhovuje ale na mobile som ho neskusal, tam mi staci icq, chodim na neho len z PC a co sa tyka tyka toho porovnavania gmal x nase free maily to sa neda porovnavat (napr centrum je ako ceska posta - dnes poslete zitra dorucime), su to smejdy a stracaju maily..ale zase gmail je dost nadhodnoteny podla mna
JIV
Pokročilý

Odeslat příspěvekod r34ktor 27. 2. 2007 18:26

to hawrran66:
Mě Gmail zcela vyhovuje. Člověk mu musí přijít na chuť, ale vyhledávání, tagování, podpora on-line komunikace a přehledné rychlé rozhraní nemá mezi českými freemaily konkurenci. Uvítal bych jen rozšíření o podporu IMAPu.

Mobilní verzi používám zcela bez problémů jak na PDA, tam na telefonu. Jediná chyba v současné verzi je nemožnost odeslání e-mailu s přílohou. Ale snad tuto funkcionalitu v budoucnu přidají.

Javovou verzi jsem chvíli používal, ale je to dost hrůza. Hlavně to chce telefon, který disponuje nadprůměrným výkonem ohledně běhu javových aplikací. Nevím tedy jak si zběhlý v angličtině a hledání, ale nalezení odkazu na ni v helpu Gmailu mi trvalo asi 10s. Stáhneš ji jednoduše přímo v telefonu na adrese http://gmail.com/app. Nápovědu k této verzi nalezneš zde: http://mail.google.com/support/bin/topic.py?topic=9444.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TheTOM_SK 27. 2. 2007 18:39

Ja mam rad Gmail, protoze je bezpecny, ako jeden z mala umoznuje SSL/TSL cez POP3/SMTP.
Preposiela postu, ma vynikajuci spam filter - nemam skoro ziadny spam a email davam vsade.
Ked chcem poslat voicemail, tak pouzijem GTalk a dotycny nemusi mat gmail, pride mu to v mp3.
Gmail je tiez dobre zviazany s dalsimi google sluzbami, rovnako ako MSN, hold oplati sa ho skusit.
Neda mi nespomenut, ze mail pride behom 1 sek, na rozdiel od SK/CZ freemailov, kde su to minuty.
Gmail nie je dokonaly, ale zalezi od toho, co od neho chces. Su aj ine moznosti ako napr Bluebottle.
TheTOM_SK
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fatman 28. 2. 2007 08:38

Kontakty z BATu se mi podařilo nahrát, bohužel teď nesedím u PC na kterém jsem to dělal. Zjednodušeně - vyházel jsem všechno kromě jména a e-mailu a pak tuším to opravdu musí být odděleno čárkou (COMMA Separated Values), česká Win jako oddělovač seznamu mají std nastaven středník.
"Věřím v reinkarnaci, jakožto nutnou likvidaci materialisace lidské idealisace, bez vyloučení sensace!"
(J. Váchal, Krvavý román)
fatman
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nol 28. 2. 2007 09:04

Mě se nikdy nepodařilo rozchodit POP3. Jinak vše v pohodě.
Nol
Junior

Odeslat příspěvekod TheTOM_SK 28. 2. 2007 10:30

V Gmail nastaveni treba povolit POP3 a pouzit SSL/TLS porty.
http://mail.google.com/support/bin/answ ... swer=13287
TheTOM_SK
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jirkapx 28. 2. 2007 10:47

Na GMail se clovek musi podivat trosku z historickeho hlediska. Je to snad prvni Web 2.0 emailova aplikace (nebo alespon prvni skutecne rozsirena). Vsichni okolo od GMailu kopiruji.

Napr. emailova aplikace na Seznamu je prakticky kopie 1:1. Na Centrum.cz se "jenom" inspirovali a pridali dalsi zajimave veci.

Ja GMail pouzivam zejmena proto, ze v dobe, kdy jsem ho zacal pouzivat, tak nic lepsiho proste nebylo. A hodlam ho pouzivat nadale, zejmena kvuli tomu, ze neotravuje s reklamou tolik jako ostatni emaily a ani nepridava reklamu do odesilanych emailu.
jirkapx
Junior

Odeslat příspěvekod putin 28. 2. 2007 18:29

nj, gmail bol prvy a je to klasika.
ja som este nenasiel ziadny freemail s ktorym by nebol nejaky problem..
putin
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Komousch 12. 3. 2007 18:27

hele a nevíte, jak nastavit Outlok 2002? Nemyslím Outlook expres. Povedlo se mi to nastavit na přijímání pošty, ale odesílat to nezvládá. ví někdo jak na to? Postupoval jsem podle návodu na Gmailu
Komousch
Junior

Odeslat příspěvekod r34ktor 12. 3. 2007 18:40

to Komousch:
Řešení je zde: http://forum.zive.cz/viewtopic.php?t=46572
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Miroslav Pragl 12. 3. 2007 18:55

Absence IMAP pristupu je tristni u sluzby ktera je primo urcena k ponechavani zprav na serveru :(

MP
Miroslav Pragl
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oooooooooo 12. 3. 2007 19:04

Mně se líbí provázanost-gmail-google calendar-sms.Třeba.Nebo gtalk-gmail.Prostě gmail není jenom mail.A proti ceským freemailům je to nebe a dudy.
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fatman 12. 3. 2007 22:51

Miroslav Pragl píše:Absence IMAP pristupu je tristni u sluzby ktera je primo urcena k ponechavani zprav na serveru :(

MP


Ano, ale aspoň lze využít možnost Forwarding and POP - When messages are accessed with POP - archive Gmail's copy. Jistě, není to 100% náhrada.
"Věřím v reinkarnaci, jakožto nutnou likvidaci materialisace lidské idealisace, bez vyloučení sensace!"
(J. Váchal, Krvavý román)
fatman
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod extremon 12. 3. 2007 22:55

gmail u me nema konkurenci .. proste bomba 8)
extremon
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků