PC - vMix stream 12 FHD kamer - upgrade

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod m.kv 14. 6. 2021 09:33

Zdravím,
současné PC:
MB: Ausu PRIME B365M-C
CPU: i5 9400 nejspíš stock chladič
GPU: GTX 1030
RAM: 16GB DDR4 singl Crucial
Zdroj neznámý, předpokládám v případě upgradu výměnu za nějaký RMX apod.
HDD tam asi není, pokud by bylo, tak určitě výměna za SSD
SW: W10 + vMix

PC se používá pouze pro zpracování vstupu - stream z 8 x FHD IP kamer + 3 FHD drony (to je maximum co se připojuje)
Kamery: Hikvision DS-2AE732TI-A a DS-2CD3T86G2-4IS
Prochází přes 3 x NVS -33 Encoder
V HW požadavcích vMix jsem našel, že na takový počet kamer doporučují GPU 1060,2060,3060, takže tady je upgrade jasný.

MB dle výrobce zkousne max. i7 9700K a i9 9900K. U CPU si nejsem jist jestli jít touhle cestou, nebo vzít novou MB s CPU. Velký problém vidím v chlazení CPU - je potřeba něco mechanicky stabilního, protože PC je v " přenosovém voze" s častými výjezdy do terénu mimo silnice.

Budget není určen, záleží k čemu se doberem, ale očekávám tlak na co nejvíc muziky za co nejmíň peněz.
Má někdo nějaké návrhy?

edit:
Tady nástřel z věcí co jsou skladem
CZC.PNG
m.kv
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milsimr 14. 6. 2021 13:10

Jestliže velké chladiče na CPU jsou problém, tak možná to celé vzít úplně jinak a postavit to na energeticky efektivnějším AMD? AMD Ryzen 7 3700X se prodává kolem 7500,- Kč a na srandy s FHD videem to též není žádné ořezávátko. Ano, Zen 3 by byl lepší, jenže budu hádat, že budget není nafukovací.

Ano, potřeboval bys tím pádem i novou desku. Ne, na Asus PRIME B365M-C bych stejně 9700K / 9900K kvůli mizerný napájecí kaskádě stejně nedával.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod m.kv 14. 6. 2021 14:56

Jop. Budget bude možná problém. Tam záleží, jak si to zadavatel obhájí u vedení. Je to past. Když jsem našel vMixem doporučený železo je jasný, že 50k není nic moc a to se obávám, že bude chtít hodně řiťolezctví.
Zkusíš mi nahodit AMD sestavu kvůli tomu chladiči?
Sice doporučujou spíš Intel, ale zase se nejedná o každodenní profi job.
Ta B deska je zoufalá, vím, ale bohužel v podpoře má ty 9700 a 9900 napsaný a mám strach, že to bude argument žáby na prameni.
m.kv
Ex-moderátor
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků