Kancelářské PC.

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod soban 30. 11. 2021 21:48

Brácha potřebuje kancelářské PC....

Takže potřebuji poradit sestavu.

Hlučnost: Klasik
Účel: Kancelář - účetní SW, internet.
Finanční limit: - bez limitu, ovšem cena by měla být co nejmenší....
OS: windows 10 pro ( bude asi brát 2 kusy tak nevím co je výhodnější zda neexistuje třeba lepší cena za nějakou multilicenci?)
sestavení: postavím mu to sám.
Taktování: ne.

Monitor: můžete navrhnout - (nevím zda bude brát i monitory, klávesnice a myši.) - jak zjistím doplním.

Vůbec netuším jak je to dnes mezi intelem a amd když je to pro účetní SW, taky asi bude stačit intergrovaná grafika.
SSD bude asi stačit jeden jak pro OS tak pro data protože hlavní data se ukládají na server.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod KineCZek 30. 11. 2021 22:36

Idealni by bylo sehnat G6400 / G6405 / G6500 za rozumnou cenu. B560 itx AC ASRock, Chieftec 03B s 85W zdrojikem, Alpine 12 slim, KC2500/250GB, nejakou 1x 8GB pamet a mas to.

A ted to nejtezsi, hledej ten procesor. Ja tenhle tyden bral 2ks pro znameho, sehnat jdou. Ale nic Ti samozrejme NENABIZIM.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soban 1. 12. 2021 01:00

Koukal jsem že ty CPU nejsou ....

Uchladilo by se to kdybych tam vrazil Intel Core i3-10105/Intel Core i3-10100 ?

A vleze se tam i ten ARCTIC Alpine 12 LP - zda není nějaký rozdíl mezi tím slim nebo je to pouze jiné označení ?

Skříň mají Chieftec 03B s 120W zdrojem.

Co nějak takto: https://www.alfa.cz/basket.php?items=_5 ... SA014B5K01

Doufám že jsem se nikde nesekl.....a bude to funkční a uchladí se to.....
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý


Odeslat příspěvekod Milanr1 1. 12. 2021 08:58

To je hodně široké určení:
soban píše:účetní SW, internet

Od přehrávání videa ve vysokém rozlišení až po on-line hry.
K těmto účelům je CPU Intel Pentium trapně slaboučký čajíček a 8 GB RAM naprosto nedostatečné už dnes, nehledě na budoucí extrémně náročný W11.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod meda2016 1. 12. 2021 09:21

Je předpoklad, že na "zábavný internet" má jiný počítač a zde půjde o weby státní správy a dodavatelů účetního sw včetně infa a diskuzí.
Upřesnění může následovat.....
meda2016
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 1. 12. 2021 09:44

Předpokládám, že tazatel kupuje WKS na > 6 let (praxe: > 10 let) => W11 se nevyhne, pokud se neorientuje na platformu *nix.
Použitelné minimum pro W11 = 16 GB RAM.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 1. 12. 2021 10:16

Na i3 bych radeji dal L9i. ;)
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dockalacek 1. 12. 2021 11:10

Dám otázku mimo - budou zase někdy kancl procesory za 1 500? Když jsem si kupoval v květnu 2019 svůj Athlon 200GE, stál mě 1 241 korun. Jo, já vím, že se výrobcům low-end moc nevyplácí, ale jak vidno z tématu, zájem o tyhle procesory občas je. A na kancl a net je čtyřjádro overkill, i když si myslím, že se jeho výkon neztratí.
Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milanr1 1. 12. 2021 11:31

Levné CPU (především APU) jsou beznadějně vyprodané.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kaulik 1. 12. 2021 11:44

*a bude ještě mlíko za 1,50 Kč?

*prosím označit za offtopic, ale dockalacek mě k tomu nějak donutil :D omlouvám se. Ceny kancelářských procesorů nejsou takový problém, jako jejich dostupnost.. což by se dalo opět parafrázovat třeba na banány :lol:
R7-5800x + NH-D14 | ASUS ROG STRIX B550-A GAMING | RAM 48GB@3200 | RX 6750 XT | RM550x | FD R4 | Transcend SSD370S 256GB | NVMe SSD EVO970 500GB
Kaulik
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 1. 12. 2021 12:01

Tak ... ony v distribuci porad jsou. I za dobrou cenu. Jen ne pro maloobchod, protoze jdou z vetsiny velkoodberatelum (cti: pro tezare) a zbytek do montazi.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soban 1. 12. 2021 14:15

Prostě tam vrazím tu i3 a hotovo, dám to do větší bedny aby nebyl problém s chlazením a bude, pod stůl se to vleze a když do toho někdo kopne tak HDD to nemá tak se nic nestane.....

Jdu procházet obchody co tam mají skladem......

Tak nakonec jsem našel sestavu od KineCZek https://www.alfa.cz/basket.php?items=_3 ... PQ015KP601 která vyhovuje a v případě potřeby se tam dá později dokoupit další modul s RAM kdyby bylo později třeba....

Odpadají problémy s chlazením a SSD po konzultaci stačí pouze 250G, wifi není třeba všude jsou natahané kabely ......
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod soban 7. 12. 2021 12:40

Tak jsem je seskládal......

Několik postřehů.......

Ve skříni chybí dva kovové sloupky takže MB nelze připevnit všemi otvory ke skříni.... (Já jsem dodal sloupky z vlastních zásob takže je upevněná ve všech bodech....)

Které vynecháváte pokud ve skříni není maximální počet sloupků a nemáte je?

Další bod kde jsem se trochu potrápil, chce to sundat přední panel a káblíky protáhnout do spodu a zapojit do MB - jinak nedosáhne audio kablík až dozadu na MB.

Další zrada jedna MB po zapnutí nenaběhla a pípala pomohlo vytáhnout baterku a přehodit RAM do jiného slotu a pak vrátit do původního.....
Kde byla zrada netuším, zda nějaké špatné hodnoty v biosu při detekci HW a nebo nějaký špatný kontakt ve slotu s RAM.

Jinak PC je tichý není slyšet, a nepředpokládám že by při kancelářské práci se nějak roztáčely více ventilátory.

Jinak SSD do M2 slotu je upevněn pomocí plastového sloupku s trnem (kam zmizel poctivý sloupek s šroubkem?) doufám že to časem nevypadne......

Za mě KineCZek ovy díky za rady.....
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod anonymni 8. 12. 2021 20:35

Cca před měsícem jsem skládal podobnou sestavu, stejná deska, procesor, skříň. A stejný "problémy". :) Desku jsem přišrouboval jen na sloupky co byly dodané se skříni (další jsem doma neměl), takže 2 spodní prázdné. Skříň za tu cenu jinak super, kablík už šel spodem "z výroby", nemusel jsem sundávat panel. Ten plastovej čudlík na SSD se mi taky moc nelíbí.
anonymni

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků