Hry/Práce - kolem 45k

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Czhmoud 26. 1. 2022 17:17

Ahoj, po delší době zvažuju nákup nového PC a chtěl bych požádat místní o pomoc, dotazník viz níže:

POŽADAVEK NA (NE)HLUČNOST: Classic

ÚČEL POŘÍZENÍ SESTAVY: hry, práce(programování - JavaScript), multimédia

FINANČNÍ LIMIT: kolem 45k

OPERAČNÍ SYSTÉM: Bez licence (mám vlastní)

TAKTOVAT?: Není třeba

MONITOR + JEHO ROZLIŠENÍ: V tuto chvíli 24" fullHD, výhledově 1440p

PC si sestavím sám, LN nepotřebuji ale počítám s výměnou chladičů ve skříni za Arctic F12/P12 (ve starém PC s mám nimi velmi dobré zkušenosti) a určitě chci použít nějaký aftermarket chladič na CPU (Arctic Freezer 34 / SilentiumPC Grandis 2).

Chtěl bych zároveň ještě poprosit o varianty Indel a AMD, nevím co je výhodnější v této cenové relaci.

PS: Zvažuji ještě možnost nakoupit PC bez GPU a to dokoupit později - má to cenu?

Předem díky!
Czhmoud
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod meda2016 26. 1. 2022 18:41

Já třeba to vidím na rozvahu mezi Intel Core i5-12600KF (i kdyby v netaktovací desce) a AMD Ryzen 7 5800X/5600X. S tím budgetem bude RTX 3070 sotva.
meda2016
Junior

Odeslat příspěvekod Czhmoud 7. 2. 2022 20:26

Ahoj, chtěl bych se vrátit k sestavě, díval jsem se po netu a měl bych následující návrh: Košík AMD

Ještě pár dotazů:
- K RAM: jsou tyto moduly v pohodě? Četl jsem na ně samou chválu a pro Ryzen je kombinace 3600 Mhz CL16 super
- k SSD: Tady jsem vzal zde doporučovaný disk, jen bych se chtěl zeptat - je to disk s DRAM? Nerad bych koupil DRAMless disk zase a pak ho vracel :)
- A ještě k GPU: Vzal bych asi 3060 Ti, jaký konkrétní model vzít? Případně od jakého výrobce? (Ano počítám že půjdeme přes limit)

Děkuji moc za odpověď! :)
Czhmoud
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků