klasicka kancl + web, fullhd filmy, trochu herne PC do 500€

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Zavael 16. 5. 2013 14:46

no asi tak, co uz, som spekuloval s xmp a nakoniec mi je prd platne :D v buducnosti i3ka by to uz mohla zvladat ze?

ale to nie je normalne s tymi ramkami teraz, vysoke ceny, nizke dostupnosti...
Zavael
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 16. 5. 2013 21:56

A bude HUR!
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zavael 20. 4. 2016 14:27

Ahojte, po dlhsom case zvazujem upgrade mojej zostavy, rozmyslal som nad novym procesorom ale ako som zistil, LGA1155 je dead :D
Investicia by bola do cca 150€
Myslite, ze sa oplati pozerat sa po nejakych i5-kach ako napr i5-2500K alebo i5-3570? Teda ak ich este vobec ide zohnat.
Alebo inac, pocitim zlepsenie natolko aby sa oplatilo investovat?
Pre pripomenutie..
Zavael píše:Ucel: hlavne programovanie a kompilovanie, web, kancelaria, hranie(ozaj len prilezitostne na odreagovanie, Football manager, onlinovka WoT)

Procesor Intel Celeron G1610
Chladič na procesor ARCTIC Alpine 11 Pro Rev.2
Základní deska GIGABYTE B75M-D3V
RAM Corsair 8GB KIT DDR3 1333MHz CL9 Vengeance
Grafická karta GIGABYTE R657OC-1GI
LED monitor 23" LG IPS235P-BN
SSD disk Kingston SSDNow V300 120GB 7mm
Case Corsair 200R Carbide Series černá
Počítačový zdroj Corsair VS350 - seasonic z ds6k som nahradil, koli dlzke kablov, ale tento zas vraj nie je 80+ (je to moc zle?)
Klávesnica CONNECT IT Premium CI-118 SK (JD765d2)
Zavael
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 20. 4. 2016 14:30

A co od toho ocekavas, resp v cem tomu stavajicimu HW dochazi dech? Chces na tom neco hrat, nebo strihat video ... ?
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 20. 4. 2016 19:41

Fyzicky tam ten procesor dáš, ale rozumné to není ani náhodou...
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zavael 8. 2. 2023 10:41

Tak opat som otvoril temu upgradu mojej zostavy :)

pre pripomenutie terajšia zostava (zostavená tu na fóre a držala a stále funguje dostatočne, vďaka Vám!) je kupovaná r. 2013 a mám:
CPU: g1610 Ivy bridge
MB: gigabyte b75m-d3v
Zdroj: cx430
Karta: GIGABYTE R657OC-1GI
case: Fractal Arc mini


Zvažujem upgrade na win11 do ~400€ na účely najmä práce (vývoj softvéru), bežne surfovanie, office, občasné hranie nenáročných hier (staršie Anno, AoE II, Settlers, Caesar III :D ).
Existujúcu zostavu (ale asi bez potreby tej grafickej karty) by som posunul rodičom, takže ak by sa odtiaľ niečo malo využiť, musím to tam nahradiť.

K novej plánujem pripojiť 32 al. 34" QWHD monitor.

Čo som zatiaľ zvažoval:
MB v hľadáčiku: ASUS PRIME B450M-K II alebo ASUS PRIME A320M-A - cenovo dostupné, skôr sa prikláňam k tej PRIME B, ale nechám si poradiť ak je to zlá voľba.

SSD: WD Blue SN570 1 TB by mohla byť alebo niečo v tej cenovke

RAM: asi nejaký kit 2x16 ako Corsair 32GB KIT DDR4 3200 MHz CL16 Vengeance LPX

1. Otazka - Zvažoval som Ryzen 4500 al. 5500, lenže ani jedna (ak som dobre pozeral) nemá integrovanú grafiku a zdá sa mi, že dedikovaná mi je zbytočná. Neviem ale či integrované utiahnu ten monitor. Tie Ryzeny sa mi páčia pre pomer cena/výkon. Možno 4600G? Nebránim sa ani intelu ak by to cenovo vyšlo lepšie ako kupovať ryzen + grafiku za ďalších 50-60€.
oplatí sa zvážiť Ryzeny s označením GE? ak správne chápem, označuje to cpu s grafikou + nízkou spotrebou.

2. Otazka - Keď nebude treba do novej zostavy grafiku, viem sa vopchať do ešte menšej skrinky než je ten Fractal? Také tie užšie, menšie, spratné aj na stole? miniITX? V rámci cenového limitu.

Ďakujem.
Zavael
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 8. 2. 2023 11:43

400E je velmi podhodnoceny rozpocet, zvlaste kdyz chces nikoliv upgrade, ale cely novy pocitac. Situace, kdy puvodni sestavu prodas a koupis jiny stroj, se nazyva nakup noveho stroje. Na prazdnem stole mnoho prilezitosti k upgradu nevidim.

Kazdopadne - ano, lze to i v malem. Treba takhle v rozmerech 22x20x7cm:

14.136,- Kc

POZNAMKA: Vzhledem k chybe ve funkci kosiku na eshopu TSB doporucuji odkaz otevrit v anonymnim okne prohlizece a toto okno pred otevrenim pripadneho dalsiho odkazu zavrit, aby nedoslo k pomichani komponent z vicero odkazu do jednoho kosiku. Eshop uz o teto chybe vi a na oprave se pry jiz pracuje. Diky za pochopeni.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zavael 8. 2. 2023 23:57

Oh máš pravdu, začal som upgradom, potom špekuloval s veľkosťou zostavy, ale po tej cenovke sa radšej vrátim k tej bedni fractal arc mini.

Stále by si odporučil tú A520M-ITX ak sa môžeme pozerať aj na mATX?
Zdroj si môžem ponechať ten CX430 (stále slúži) alebo treba niečo lepšie/novšie?
A chladič, keď je už väčší limit na 165mm na výšku? Napr Arctic Freezer 7 X?

Viem, že tých 400€ je málo, môžem ešte ísť do ryzenu 4600G a toho Kingstonu KC3000 s kapacitou 512GB ak by bolo treba

Vďaka.
Zavael
Junior

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků