Sestava HTPC (i pro hry a internet) - Váš názor?

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod sibul 6. 6. 2007 15:37

Dobrý den,
Chci si nechat poskládat tuto sestavu a chtěl bych znát Váš názor.
PC budu používat jako HTPC dále na úpravu videa, hraní her a internet
Za všechny odpovědi předem děkuji.

Skříň: Thermaltake VB1000BNS SOPRANO
Zdroj: Fortron 550W/ PFC/ 24PIN, EPS, FSP550-80GLC(PFC)
Deska: Gigabyte GA-965P-DS4 - Intel P965 nebo Gigabyte GA-P35-DS4
Procesor: Core 2 Duo E6420 2,13GHz 4MBL2 CONROE nebo
Core2 Duo E6550 2,33GHz 4MB 1333MHz 775pin BOX
Chladič proc: Arctic Cooling Freezer 7 Pro
Paměti: Kingston KIT 2x1GB DDR2 800MHz 4-4-4-12
GK: SAPPHIRE RADEON X 1950 XT 256 MB
Cladič GK: ZALMAN VF 900 Cu
Disky: 2x Seagate Barracuda ES ST3320620NS - 320GB 16MB SATA II
Mechanika: LG GSA H30N
Klávesnice a myš: Genius LuxeMate 810 Media Cruiser, USB, MCE
TV tuner1: ASUS TV My Cinema - P7131 analog RC TV FM tuner
TV tuner2: SkyStar HD satetilní karta s podpotou HDTV 1080p
PC bude připojeno na TV LCD SAMSUNG LE37R72B a bedny Genius SW-HF5.1 5000.
sibul
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod glider 6. 6. 2007 16:54

1. zdroj bude lepsi Fortron BSII 500W :arrow: http://www.czechcomputer.cz/product_doc ... E35DA.html
-381kc
2. MB zober DS4 s P35 cipsetom
3. CPU este nie je v predaji :roll:
........
radsej napis kolko na to mas :wink:
.bad.decision.matters.

goes 24.5.2020 23:11
:D dnes jsi vitez
glider
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 6. 6. 2007 17:11

Pokud to ma byt alespon trochu tiche, tak ta VGA musi pryc. Je to hrozny vrtulnik.
_DAVE_
Junior

Odeslat příspěvekod blino 6. 6. 2007 17:23

1. CPU staci E4300 alebo E6420

2. MB s P35 - napr. DS4

3. RAM - ceny su zatial prijatelne ale maju stupat takze radsej kup rovno 4GB (na Vistu sa zidu)

4. GK - bud Palit/Asus X1950 Pro alebo rovno GF 8800GTS 320MB a k tomu slusny chladic (k Pro novy AC rady S a ku GF napr. Thermalright HR-03 Plus)

5. AC Freezer 7 bude ok

6. HDD - ako chces... no tiche to asi velmi nebude

7. DVD - ok

8. 1.TV kartu radsej hybrid - analog/digital - napr. Asus je vpohode

9. case&zdroj: moze byt

ale aj tak sa mi zda ze je to stale len lepsie game pc s 2x TV kartou a TV namiesto monitora :)
R.I.P. Baky *16.3.1984 - +25.12.2007

i5 2500K, Noctua NH-U9B SE2, Asus Maximus IV GENE-Z, Asus HD5770 1GB, 2x4GB Corsair Vengeance 1600MHz, Crucial M4 128GB, 850W Enermax Revolution 87+ , Fractal Core 1000
blino
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Vebloud 6. 6. 2007 17:28

blino píše:ale aj tak sa mi zda ze je to stale len lepsie game pc s 2x TV kartou a TV namiesto monitora :)

Asi tak. Jestli to má být tiché, tak to chce pasivně chlazenou grafiku,takže asi 8600GTS nebo tak něco. Případně 8800GTS s nějákým hooodně dobrým chladičem.

Určitě jdi do Gigabytu s P35 chipsetem.
Žít a nechat žít, ty máš svůj názor, já mám svůj názor, já ti nebudu nutit svůj, nemusím souhlasit s tvým, ale udělám vše, abys ho mohl svobodně vyjádřit.
Vebloud
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod milsimr 7. 6. 2007 12:34

Vebloud píše:
blino píše:ale aj tak sa mi zda ze je to stale len lepsie game pc s 2x TV kartou a TV namiesto monitora :)

Asi tak. Jestli to má být tiché, tak to chce pasivně chlazenou grafiku,takže asi 8600GTS nebo tak něco. Případně 8800GTS s nějákým hooodně dobrým chladičem.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor

Odeslat příspěvekod Vebloud 7. 6. 2007 14:07

milsimr píše:Cože?! :shock: GeForce 8600GTS na hry? To je good joke :lol:

/quote]

No vidíš a já hraju 6200, pravda ne moc často, ale hraju a to není joke, ale realita.

Jestliže to není primárně na hry a má to být i tiché obyvákové PC, tak se holt musí dělat kompromisy. Špičkový výkon holt nelze mít bez hluku.
Žít a nechat žít, ty máš svůj názor, já mám svůj názor, já ti nebudu nutit svůj, nemusím souhlasit s tvým, ale udělám vše, abys ho mohl svobodně vyjádřit.
Vebloud
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod sibul 7. 6. 2007 16:40

Díky za rady a komentáře
1. Skříň SOPRANO volím jednak kvůli rozměrům ( více hluboká skříň by moc "trčela") a vzhledu ( hodí se k TV ) - sned se tam všechno vejde :?
2. Zdroj: asi Enermax Liberty ELT500AWT :?:
3. Deska zatím ještě zvažuju jestli odzkoušenou P965 nebo novinku P35 :?:
4. Procesor: bude Core 2 Duo E6420 2,13GHz 4MBL2 CONROE
5. Chladič proc.: bude Arctic Cooling Freezer 7 Pro
6. Paměti: budou Kingston KIT 2x1GB DDR2 800MHz 4-4-4-12 HyperX
7. GK: bude SAPPHIRE RADEON X 1950 XT 256 MB
8. Chladič GK: Pasivní - Arctic Cooling Accelero S1 - uchladí to :?: ( možná + větrák )
9.- 13. Ostatní komponenty zůstavají zatím stejné
14. OS: Vista Home Premium - jak budo fungovat hry :?:
P.S. Cena do 40.000,- s DPH :!:
sibul
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Vebloud 7. 6. 2007 17:24

1. Do sprana se to vejde bez problémů.
2. Pokud chceš ticho, tak bych doporučil Seasonic S12-500 500W, ale je o 200Kč dražší než ten Enermax. Nebo se ještě dá Fortron Blue Storm II FSP500-60THN/THN-P 500W. Ten není tak tichý, ale zase levný.

3. Já osbně bych šel do P35, nejlépe nějáký combo s možným upgradem na DDR3 až trochu spadnou ceny.

4. Pokud by ses nemohl vejít do ceny, tak bych šel na E4300 a taktoval
5. Chladič je výbornej, zvládne v naprosté tichosti i Pentium D935.
6. pamětím není co vytknout
7. já osobně už bych radši než do tohoto šel do 8800GTS. Ta pujde tím chladičem uchladit o něco lépe, než X1950XT. V záteži si řekne asi 40W míň.
14. tak to záleží na té které, ale výrobci se dost snaží.

Edit: Koukám, že Arctic Cooling Accelero S1 se nehlás ke kompatibilitě s 8800, tak nevím.
Vebloud
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod blino 7. 6. 2007 18:08

pre GF 8800 je ten Thermalright HR-03 Plus co som pisal uz vyssie :wink:

len ta cena sialena - cca 2k :?
R.I.P. Baky *16.3.1984 - +25.12.2007

i5 2500K, Noctua NH-U9B SE2, Asus Maximus IV GENE-Z, Asus HD5770 1GB, 2x4GB Corsair Vengeance 1600MHz, Crucial M4 128GB, 850W Enermax Revolution 87+ , Fractal Core 1000
blino
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod sibul 8. 6. 2007 16:13

Zdravím,
Rozdíl ve spotřebě X1950XT a 8800GTS zas tak velký asi nebude, hledal jsem na netu a tady je porovnání X1950XTX a 8800GTS. http://www.xbitlabs.com/articles/video/ ... html#sect0
Jestli jsem to dobře pochopil tak rozdíl v zátěži je cca 22W a v klidu nebo 2D je spotřeba X1950XTX dokonce nižší. A ta moje (zatím vybraná) X1950XT na tom se spotřebou bude asi ještě lépe, nebo ne :?:
sibul
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod glider 8. 6. 2007 16:38

ano bude na tom lepsie....
.bad.decision.matters.

goes 24.5.2020 23:11
:D dnes jsi vitez
glider
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod littleon 15. 6. 2007 07:19

Vebloud píše:
milsimr píše:Cože?! :shock: GeForce 8600GTS na hry? To je good joke :lol:

/quote]

No vidíš a já hraju 6200, pravda ne moc často, ale hraju a to není joke, ale realita.

Jestliže to není primárně na hry a má to být i tiché obyvákové PC, tak se holt musí dělat kompromisy. Špičkový výkon holt nelze mít bez hluku.n/quote]

Mno jde. Je jen třeba kouknout po:

1) slušné skříni (čímž bezesporu Thermaltake je, mám jí taky)
2) slušných ventilátorech. Pokud má někdo ATinu 19xx nebo 2900, tak je třeba vyměnit celý chladič, ale jde to.
littleon
Junior

Odeslat příspěvekod littleon 15. 6. 2007 08:18

Já bych na tvém místě vybíral VGA z 8800GTS 640MB nebo HD 2900XT. Záleží na tom, jestli si fanatik nebo nvidiot, cena je tam vlastně stejná. Pokud budeš objektivní, vybereš si sám podle toho co si kde přečteš. Já osobně bych si vzal ATinu. Sice "více žere", ale ve skutečnosti to tak hrozný neni, protože v oběru celé sestavy za rok se to vytratí. V tu chvili ti odpadá i TVtuner. Nevim jak na nVidii funguje "vivo", ale u ATin to mám odzkoušené. Nepotřebuješ tuner ani na nahrávání. Ale za tento názor tu budu napaden, což mi nevadí. Jen další věc, o které můžeš popřemýšlet.

Dál bych počkal na červenec, kdy padne cena Intelu a pořídil aspoň C2D 6600. Navíc do té doby se bude už vědět z testů o P35 mnohem více než teď.

Výrobce desky je klasika. Co člověk, to názor. Z praxe vím, že giga-byte dělá dobré desky jen pro high-end, jinak stojí za prd. Poruchovost u high-endu je ale už mnohem menší, avšak já bych volil značku jinou. Ale nedoporučuju ani Asus. Ne proto, že by byly jejich desky špatné (naopak), ale kvůli českému servisu. Asus je katastrofa v případě, že ti deska neodejde, ale pouze zlobí. Je to pak na několik měsíců. Proto tedy ani Asus nedoporučím. Dost se u nás zapomíná na Abit. Já osobně, pokud bych volil chipovou sadu 965, bych šel do Abit AB9 QuadGT - Intel P965. Je sice z těch dražších, ale pokud ti má jet PC vlastně pořád, nemůžeš šetřit na základce. A přidám ještě jednu věc k zamyšlení. Pokud si budeš brát VGA od ATi, napadlo tě, že bys mohl koupit chipset tentýž? Co třeba DFI LanParty UT ICFX3200-T2R/G? Zmiňuji ji proto, že výkon desky je srovnatelný s chipsetem od nVidie (680) a navíc pokud ti doma leží nějaká ATi karta řady x1000 nebo vyšší, můžeš jí do desky fouknout coby "fyziku" a máš navýšený výkon VGA a nezvýšíš tím odběr proudu ve 2D. A to samé platí u nVidie. 680 má umět fyziku taky. Ale u té ti nepovím info, protože jsem nenašel na netu ani řádku o testu této varianty.

To, že DDR3 jsou a budou dražší je jasný a pokud koupíš kvalitní DDR2, tak to podle mne nebude takový neštěstí, jak leckde naznačují. K pamětem ještě toto. Velmi se zvedly ve výkonu GEILy a cena je tam velmi příznivá. Doporučuji držet se při výběru pamětí DDR2 CL4. V provedení GEILu je to cca 2600kč za 2GB. A souhlasím s výše psanou připomínkou chtít 4GB.

K diskům bych měl toto. Seagate jsou jedny z nejhlučnějších, neřku-li nejhlučnější disky na trhu. Pokud jdeš do skříně od Thermaltake, nemusíš mít strach vzít disky, které "více topí", protože Thermaltake má velmi dobře řešený odvod tepla. Takže pokud ti není příliš po chuti Western Digital, tak můžeš s touto skříní kouknout např. i po discích Hitachi. Jsou rychlé, nejsou předražené. Viz povedený test 750GB disků na pctuningu. Nelekej se kapacity 750GB. Jde o technologie, doporučuji přečíst.

Chlazení jako takové záleží na komponentech, které zvolíš. Až se rozhodneš pro to či ono, tak se dá podívat třeba na http://www.tntrade.cz, kde mají velmi slušný výběr chlazení.
littleon
Junior

Odeslat příspěvekod littleon 15. 6. 2007 08:40

sibul píše:Díky za rady a komentáře

2. Zdroj: asi Enermax Liberty ELT500AWT :?:
14. OS: Vista Home Premium - jak budo fungovat hry :?:
P.S. Cena do 40.000,- s DPH :!:-/quote]

ještě k tomuto.

Do skříně Thermaltake bych volil zdroj Thermaltake. Né že by to fungovalo lépe, ale estetika je taky věc. Navíc jsou to také velmi dobré zdroje.

Vista... Premium 3tis, Ultimate 5tis (ceny s DPH z CZC). Pokud zvažuješ Vistu, koukni na souhr funkcí verzí systémů, abys pak nebyl překvapen, že ti něco chybí. Navíc víme, jak MS funguje a proto se zamysli nad tím, jak rychle opravuje chyby ve WinXP Pro a Home, pokud jsou specifické. Proto raději verzi Ultimate.

Jinak na takovémto stroji, o kterém uvažuješ, nepoznáš rozdíl mezi WinXP a Vistou. Všechny ty kachny o tom, jak je Vista o ničem, jak zabírá xx% systémových prostředků apod, neber v potaz. Pokud někdo napíše, že bere moc paměti apod, je to lama, protože netuší, jak Vista funguje. Viz třeba článek taky na živě, ten trochu odkrývá pravdu.

K ceně... pokud vezmeš VGA za 10tis, systém 5tis, desku 5tis, CPU (C2D 6600 po slevnění) 5tis, paměti (DDR2 2gb) 2600, zdroj 2500, je to cca 30tis. Znamená to, že na zbytek máš cca 10tis. Case, tuner, disky + tiché chlazení. A to nevim nevim....
littleon
Junior