PC do 30000 nebo radsi notebook?!

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod tecka 15. 8. 2007 21:48

PC je hlavne na praci - vyvoj, encodovani videa, virtualni stroje, atd. hry mozna sem tam obcasne, spis vubec, + funguje ZAROVEN jako HTPC (docasne tam bude jen jedna graficka karta, pak k ni pribude nejspis druha), stejne jako nejspis prikoupim casem dalsi 500GB samsung a dam RAID 5.

• 3* NOCTUA NF-R8-1800
  • ENERMAX LIBERTY DXX 500 W
  • A-Data DIMM 2048MB DDR II 1066MHz Extreme Edition
  • INTEL Core 2 Quad Q6600
  • Samsung SpinPoint T HD501LJ
  • Western Digital Caviar SE16 WD5000KS - 500GB
  • Noctua NH-U12F ! neni kompatibilni s deskou??? pak v poradi - Scythe SCNJ-1100P Ninja Plus Cooler Rev.B :::: , Scythe SCINF-1000 Infinity :::::: v nejhorsim - Arctic Cooling Freezer 7 Pro ::::
  • Gigabyte P35-DS4
  • Asus EN8600GT SILENT/HTDP/256M - !! zjistit jestli je ati lepsi ve vytezeni CPU pri dekodovani videa tak MicroStar RX2600XT-T2D512EZ/D3 512MB ::::::
  • LG SuperMulti GSA-H30N OEM černá
tecka
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Vebloud 15. 8. 2007 22:33

tecka píše:PC je hlavne na praci - vyvoj, encodovani videa, virtualni stroje, atd. hry mozna sem tam obcasne, spis vubec,

Vzahledem k požadavkům (výkoný procesor, hafo paměti, velký disk) jsem spíš pro desktop.

Jak je to postavený to vypadá dobře. Pokud nepotřebuješ víc jak 2 monitory, tak jsou ti 2 grafiky k ničemu.

AC Freezer 7 Pro není vůbec špatná volba, dal jsem ho pred rokem na P4 D935 a je tichý i po "lehkém" OC o 500MHz.

Vzhledem k použití jako HTPC doporučuji pasiv na grafice.
Žít a nechat žít, ty máš svůj názor, já mám svůj názor, já ti nebudu nutit svůj, nemusím souhlasit s tvým, ale udělám vše, abys ho mohl svobodně vyjádřit.
Vebloud
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod oh01 15. 8. 2007 22:35

Noctuu narves na DS3 nebo na Abit IP35...

A nerikal si, ze to ma byt HTPC? S bigtowerem se ti to asi moc nepovede...
HTPC ma byt male a zastat vetsinou DVD, HiFi vez... no proste "centrum domaci zabavy" :D

Uprenil bych to na to, ze pozadujes naprosto tiche PC, aby te nerusilo...
Testy 8800GT v SLI

Asus P5N32-E SLI Plus|C2D E6550 @3.1GHz|2xZotac GeForce 8800GT(SLI)+Accelero|A-Data Vitesta 2GB @900MHz|Corsair HX520 520W|Samsung SH-S203L|Seagate 320GB|HP w2408h 24"
oh01
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tecka 15. 8. 2007 22:35

No hafo pameti, vykonny procesor ma prave i notebook - disk bych kvuli videu asi prikoupil externi. I s externim dikem a NBD sem furt do 30k.

BTW grafiky (obe varianty co tam mam vybrany) pasiv maj :)) - No predpokladam, ze budu chtit tak 4 monitory, zatim mam 3 a jeden pres s-video \:, takze i tak bych chtel prejit u toho tretiho na vga (redukci z DVI u ty druhy grafiky), ale zatim neni nutne no.

Napadlo me vymenit jeste desku za Asus P5K WS - ma navic e-sata (no to me moc zatim nebere, ale co kdyz se casem rozsiri) a hlavne myslim ze marvell sitovka bude lepsi nez realtek, ktery fakt nemusim. Akorat zas, jako schvalne tam je PCI-X, takze bych si tam nedal druhou grafiku, achjo. Idealni deska snad neni \:

BTW HTPC uz ten bigtower je a prave jede jako HTPC a zaroven na nem pisu prispevek na forum, ale prehrava jen hudbu, kdybych si zapl na display htpc film, tak se bude pri reloadu stranek trhat. NUF!
Naposledy upravil tecka dne 15. 8. 2007 22:49, celkově upraveno 1
tecka
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod chito 15. 8. 2007 22:47

desku bych nechal toho gigabyta p35-ds4 a když vezmeš revizi 2 tak by se ti tam měl i ten chladič vejít (ale nejsem si jistý tu novou revizi jsem viděl jen na fotce) nebo můžeš vzít Abit IP35 Pro. Grafiku ven klikdně Ati 2600Pro (výkonově jsou srovnatelné a cena je nižší), mechaniku vem Samsung SH-S203.
chito
Pokročilý

Odeslat příspěvekod EKKAR 15. 8. 2007 22:48

Rozhodně bych se při trvalejším umístění na pracovním stole a sezení u něj vyhnul NTB - jak je v tom pouzdře všecko nahňácaný k sobě do co nejmenšího prostoru, je to zároveň jednak strašně tepelně háklivý, druhak velmi těžko upgradovatelný na pokročilejší verzi byť jen jednoho komponentu. I tak bys k němu musel dokoupit mnitor a externí KB + hlodavce, abys nelikvidoval interní - a ve stejné třídě je NTB cca o 30% MÉNĚ výkonný, než cenově srovnatelný desk-top. Nemluvě o nutnosti veškeré další věci, jako druhá DVD/CD mechanika, další HDD a ostatní komponenty, které se do case desk-topu pohodlně schovají a napojí přímo na patřičnou sběrnici MB, napojovat u NTB přes rozhraní USB nebo serial port - pokles rychlosti, přídavná zátěž procíku k zajištění komunikace s externí periférií...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
Junior

Odeslat příspěvekod tecka 15. 8. 2007 22:55

No tak si to zase projdeme:

Mechaniku proc samsung? LG mam ted a nemam jediny problem, jen chci SATA.

Grafiku za ATI vymenim, jen kdyz bude mit ati mensi zatez CPU pri prehravani videa, jinak chci zustat u kvality nvidie.

No u desky tehle urovne me jde o to aby me sitovku nejlip intel. Ale hlavne ne realtek - ten proste nemam rad. Nabidku poradnych desek od intelu sem ale nikde nenasel )): Asi budu muset prezit s realtekem jak vidim. + si tam dam svuj starej 3com co umi WOL. Ale moc se mi to nelibi \:

K NTB samozrejme monitory, kbd, mys mam, to neni problem. Lidi co NTB pouzivaj treba 12 hodin a jede vpohode je spousta. Dalsi mechaniku urcite kupovat nebudu a disk by me stacil k NTB jeden do USB. Nicmene furt ma pomalejsi cpu, to je fakt. A taky bych se musel obejit prez 4tyho monitoru, kterej bych pripadne chtel, protoze kupovat tripl head to go za 300USD se me fakt nechce.
Rozhodne je NTB pomalejsi to jo, ale nezda se mi, ze zas o tolik. "HMMM" :)
tecka
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Vebloud 15. 8. 2007 22:57

Tak tolik monitorů k notebooku falt nedáš. Krom toho, notebooky za 30 000Kč neamjí víc než 1GB paměti a o disku 120GB raddši ani nemluvit.

A u virtuálních mašin je každý mego paměti dobrý.

BTW: 512MB verze 8600, nebo 2600XT jsou zbytečnost, tyhle karty to nevyužijou...

do 8600 bych šel od Gainwardu, je levnější a taky s pasivem.
Žít a nechat žít, ty máš svůj názor, já mám svůj názor, já ti nebudu nutit svůj, nemusím souhlasit s tvým, ale udělám vše, abys ho mohl svobodně vyjádřit.
Vebloud
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod tecka 15. 8. 2007 23:03

No tak na NTB bych mel 2GB ram a jeste by mi zbylo neco na disk. [Nereste tu jakto, ale proste to tak je :)]

Gainward nema ten cip na HD video z hddvd(a asi i blueray), jen u 8600GTS - a co kdybych to nekdy potreboval (pochybuju, ale tech par korun navic me nezabije). A vubec se mi ta asuska libla vic a to je hlavni.

A 512 verze karty neni zbytecnost pro ME, pro vetsinu lidi jo a je to jen marketingove lakadlo, ale obrovskou pamet te karty snad vyuzije oTTD, coz je asi jedina hra co jeste sem tam spustim. A vim ze u nvidle mam vybranou 256MB kartu, jen u ATI bylo 512 za stejnou cenu, tak proc ne.
Naposledy upravil tecka dne 15. 8. 2007 23:11, celkově upraveno 3
tecka
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Tonda-B 15. 8. 2007 23:08

tecka píše:Rozhodne je NTB pomalejsi to jo, ale nezda se mi, ze zas o tolik. "HMMM" :)

Nevěř tomu, že ti to nebude vadit.
Na horší se strašně špatně zvyká.

Zatažená ruční przda každého noťasu je výkon pevného disku.

2,5" disky mají oproti 3,5" desktopovým výkon opravdu o poznání horší.

Takže sebevýkonnější procesor počká, až se mu z disku načtou data (nebo po zpracování zapíšou na disk). To je o ničem.

Jediný noťas, který mě neotravoval svojí pomalostí byl Toshiba Qosmio.
2 disky v RAIDu 0 už nějaký rozumný výkon měly.

Bohužel stál 76k.

Takže jestli nemusíš, NTB nekupuj.
Tonda-B
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tecka 15. 8. 2007 23:11

Jo no, taky me ted doslo, ze notebookum moc nesvedci dlouhy 100procentni vytizeni CPU a to by se u me sem tam delo.

Zase je tu ale problem s tim, ze kdyz si koupim NTB kvuli mobilite, tak budu muset furt snychornizovat.

Ale tak v te sestave asi zmenim jen desku (esata, lepsi sitovky) a u grafarny se rozhodnu po tom co nekde najdu (hodite sem link :) ) na clanek kde nekdo testoval zatez procesoru pri dekodovani videa s nejnovejsima ovladacema obou grafik.

A jeste bych dodal, ze v sestave bude taky audigy (taky z toho PC co mam ted)
tecka
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Jurajda 15. 8. 2007 23:54

S videom ti veľmi neporadím... Ale ohľadom vyťaženia procesoru na 100%, tak ťa môžem ukľudniť ; mám teda ten notebook, často potrebujem pracovať s obsiahlymi stĺpcami dát a notebook zamŕza. Core2Duo, ale na 100% to som bežať ešte nevidel. Chrastí len hdd a čakáš...

Z toho výkonu som bol sklamaný. Notebook mi pripadá pomalší, ako slušne pretaktovaný síce len Atlhon XP, ale s dvomi seagate 7200.10 v RAIDE 0.
Jurajda
Junior

Odeslat příspěvekod tecka 15. 8. 2007 23:57

No verim tomu, ze encodovani + prehravani videa zaroven tomu tech 100 i da, ale je tu otazka jak pomuze ta graficka karta v tomhle konkretnim pripade.

To me pripada core2duo notebooky dost rychly - a mam taky athlon xp. Ale je fakt, ze na to co ma byt c2d za delo me to prislo jako takovy pentium 4 HT, nebo tak.

No nikdy by me nenapadlo, ze raid 0 bude mit nejaky znatelny vliv na vykon. Obzvlast v podobe fasttrak integrovanych radicu a podobnych veci.
tecka
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod tecka 16. 8. 2007 09:25

Tak sem se dival na notebooky a myslel sem ze budou mit DVI + VGA, ale Inspiron ani Vostro ani maly XPS to nemaj )):
Jedine s dokovaci stanici a za ni je pekna palka.
Taky s tim vykonem to fakt bude O DOST horsi. asi
tecka
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod tecka 16. 8. 2007 11:18

Tak sem si dal tu praci a za strejnou cenu nasel konfigurace

Inspiron™ 1520
Obrázek

Vostro™ 1400 + jeste zbyde dost penez na 0.5TB externi disk
Obrázek

--

taky sem se dival na ty grafiky a podle testu na
http://www.computerbase.de/artikel/hard ... h/drucken/
je ati rozhodne lepsi, ale otazka je jestli to neni jen ovladacema, ktery nvidia opravi.
tecka
Trvalý BAN

Další stránka