Ako zistit, co najviac spomaluje moj pc(ciuz hard. abo soft)

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod Chupacabras 19. 9. 2007 11:32

Mal som skôr na mysli drivery k chipsetu...

Takže chápem to správne?
Ti si najskôr nainštaloval Windows, potom si tam nadrbal milión softu a až potom si testoval rýchlosť???
Postupuj ako som napísal: nainštaluj čisté Windows, aktuálne drivery, updaty na Windows, nainštaluj to nero (žiažne iné softy) a skús niečo napáliť (že či bude systém vyťažený, ako si písal vyššie).
Chupacabras
Pokročilý

Odeslat příspěvekod paulix 19. 9. 2007 12:18

Chupacabras píše:Mal som skôr na mysli drivery k chipsetu...

Takže chápem to správne?
Ti si najskôr nainštaloval Windows, potom si tam nadrbal milión softu a až potom si testoval rýchlosť???
Postupuj ako som napísal: nainštaluj čisté Windows, aktuálne drivery, updaty na Windows, nainštaluj to nero (žiažne iné softy) a skús niečo napáliť (že či bude systém vyťažený, ako si písal vyššie).
paulix
Junior

Odeslat příspěvekod mattiash_king 19. 9. 2007 12:20

Najlepsie mat ten tvoj PC doma a odtestovat to vlasnorucne, takto radit je pekne na nic. :roll:
LG Optimus Sol E730
mattiash_king
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Chupacabras 19. 9. 2007 12:26

paulix píše:ked bol nainstalovany cisto len win so sp2!

Hej, ale bez aktuálnych driverov...
Chupacabras
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Chupacabras 19. 9. 2007 12:30

Ďaľšia vec, pozri na stav SMART toho disku. Pokiaľ tam nebudú žiadne hlášky, disk je OK
Chupacabras
Pokročilý

Odeslat příspěvekod caRrrnifex 19. 9. 2007 12:32

mattiash_king píše:Najlepsie mat ten tvoj PC doma a odtestovat to vlasnorucne, takto radit je pekne na nic. :roll:

vyjadril jsi to naprosto presne
caRrrnifex
Junior

Odeslat příspěvekod ahorek 19. 9. 2007 20:56

No neříkám, že přesně ten tvůj typ musí být špatný, ale neznám nikoho, kdo by s vypalovačkou LG byl spokojený. Prý se strašně reklamuje. Co jsem se na několik typů díval, tak mě dostal šílený hluk a HLAVNĚ bezkonkurenční přehřívání médií - strčil jsem tam cdčko a během 2 minut to bylo strašně teplý. Na jedný LGně jednomu známýmu dokonce kvůli tomu prdlo cédo v mechanice, náhodou jsem byl u toho:D. Slyšel jsem dokonce i že LGny fungujou jenom v záruce a cca týden po tom co záruka padne, vypalovačka se po*(rouchá). Tohle bych ale bral s rezervou.
ahorek
Junior

Odeslat příspěvekod paulix 19. 9. 2007 23:20

Tonda-B píše:
SuperPi 1.5 XS ti poví, jak jsi na tom s výkonem procesoru (vč.propustnosti pamětí) a na webu si najdeš údaje pro porovnání.
Je to současně dost zásadní test stability HW.

a/quote]

pls, helpni mi s testovanim (nech aspon daco otestujem, aspon si to otukam :wink: )
--podla vsetkeho je HDD v tom nevinne...a pliaga z vonku v podobe virov , trojanov a ineho humsu by mala byt mimo mna.

Niaco ma vsak zarucene brzdi, nie moc ale urcite :!: Nieje mozne, aby som nemohol palit 8-ou a zaroven surfovat operou po nete(+nedajboze daky excel)
paulix
Junior

Odeslat příspěvekod paulix 19. 9. 2007 23:22

ahorek píše:No neříkám, že přesně ten tvůj typ musí být špatný, ale neznám nikoho, kdo by s vypalovačkou LG byl spokojený. Prý se strašně reklamuje. Co jsem se na několik typů díval, tak mě dostal šílený hluk a HLAVNĚ bezkonkurenční přehřívání médií - strčil jsem tam cdčko a během 2 minut to bylo strašně teplý. Na jedný LGně jednomu známýmu dokonce kvůli tomu prdlo cédo v mechanice, náhodou jsem byl u toho:D. Slyšel jsem dokonce i že LGny fungujou jenom v záruce a cca týden po tom co záruka padne, vypalovačka se po*(rouchá). Tohle bych ale bral s rezervou.a/quote]

zatial mam len dobre skusenosti ako som uz hovoril...a aka sa pozdava Tebe?predpokladam, ze samsung
paulix
Junior

Odeslat příspěvekod Tonda-B 20. 9. 2007 00:29

paulix píše:pls, helpni mi s testovanim (nech aspon daco otestujem, aspon si to otukam

Napřed zkus jiné řízení sběrnic:

http://www.adaptec.com/en-US/speed/soft ... a2_exe.htm
Tonda-B
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod paulix 20. 9. 2007 10:27

ok Tonda, uz to mam stiahnute...
na margo - ako zistim, aku verziu ’Windows ASPI drivers’ mam nahodenu teraz?
A tie drivery si inak (ked neberiem do uvahy ten novy, co si mi teraz linkol) nahadzuje xp pri instalacii, abo sa manulane doinstaluju napr. z cd od maticnej res. takto ako si mi to linkol?
Tue drivery vlastne upravuju komunikaciu medzi hdd a doskou? Priznam sa,od pc lamy fakt nemam daleko :oops:
paulix
Junior

Odeslat příspěvekod Tonda-B 20. 9. 2007 19:16

Je tam soubor aspichk.exe a ten ti ukáže, co tam máš teď.

Asi nic moc, tak tam spusť aspiins.exe, restartuj a zkus to vypalování znova.
Tonda-B
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod paulix 20. 9. 2007 23:18

Tonda-B píše:Je tam soubor aspichk.exe a ten ti ukáže, co tam máš teď.

Asi nic moc, tak tam spusť aspiins.exe, restartuj a zkus to vypalování znova.
Naposledy upravil paulix dne 20. 9. 2007 23:50, celkově upraveno 4
paulix
Junior

Odeslat příspěvekod paulix 20. 9. 2007 23:32

Tonda-B píše:
Abys nakonec neměl jen blbě nastavenou rychlost myši..../quote]

ako si to myslel????
paulix
Junior

Odeslat příspěvekod Tonda-B 20. 9. 2007 23:50

paulix píše:noooo, je to kapku lepsie, co sa palenia tyka....aj vytvaranie dvd.iso....ide vsetko bez problemov (predtym, to bolo trhanejsie, takze vdaka aj zato :wink: ), ale len dovtedy, kym nespustim iny soft - operu, office,a pod. :(

pls helfni s linkom na ovladace na na chipset, pripadne na iny hard, co mam v popise (co by mohlo pomoct). Sak vis, ze na Teba spolieham :wink: )

Tomu nerozumím.

Fungujou ty vypálené věci, nebo ne?
Přehrává to všechno taky jak má?

Na mne spoléhat nesmíš!

Vždyť mě ani neznáš.

Pomocnou ruku najdeš vždycky jen na konci vlastní paže.

Tak si to pamatuj.

Navíc máš desku s dost exotickým chipsetem, který neznám.

Tak se koukni na web výrobce desky, co tam mají ke stažení.

No a za kolik s ti to spočte Pí na 1 Milion míst? Už to víš?
Tonda-B
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka