PC do 15 000,- SK - poradte...

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod Master Awast 10. 1. 2008 23:17

BlackII

To máš špatné reference... M2R32 je super na taktování... přes 3GHz není problém... paměti (Vitesty) přes 1GHz..
I´m walking the golden path... at least I hope!?
Master Awast
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod BlackII 11. 1. 2008 06:54

Mazibajcan:
pomec píše:Ktora z tychto 3 dosiek je lepsia - ak by bol mensi OC a ak by nebol..

MA: hádat se nebudu, ale podle mých zkušeností zpravidla byly výsledky OC na M2R32 o něco nižší než právě třeba na M2N-E

PS: zkusím sehnat M2R32 a testnu to :mrgreen:
MB: Asus Rampage II Extreme, CPU: Core i7 920@4,2Ghz rev. D0 (+TR 120 Extreme BE + 2x Noctua), 3x2GB OCZ 1866Mhz CL8, GTX260 (ano, čekám na nové GF), Asus Xonar DX PCIe, SSD 64GB (system), WD Caviar Black 1TB, CoolerMaster HAF 922, Corsair 850W
BlackII
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod myznar 11. 1. 2008 08:29

2 BlackII a MasterAwast: Vzhledem k tomu, ze ma byt menci, ci vubec zadny OC, tak je to vase dohadovani celkem zbytecne.

Ja hlasuji pro M2N-E. Vitesty na ni jedou (viz moje sestava) a mensiho OC je schopna. Kdyby pomec chtel poradne taktovat, asi bychom tu skladali sestavu na intelu..
prdění je sexy
myznar
Junior

Odeslat příspěvekod DevAstor 11. 1. 2008 11:10

Levnejsi Asus desky bych v posledni dobe jako bezproblemove take nedoporucoval.

Ta co si chtel na zacatku se urcite vyplati, rozhodne bych byl pro ni MSI K9A2 CF-F - AMD 790X.

A X1950 je o dost vykonejsi, v nekterych hrach s nizsim nastavenim je to sice v porovnani s 2600XT +/-, ale nema takovy propad vykonu pri zaplem vyhlazovani, ani u nekterych i novych her, napr. Zaklinac, World in Conflict, FEAR, Prey...

Pro jednoduche pretaktovani pouze zmenou nasobice je vyborny X2 5000+ Black Edition, ale je mirne drazsi.
Toto je můj osobní názor.

(\_/)
    (°.°)           <=(čert s dvouma půllitrama)
   c(”)(”)
DevAstor
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod glider 11. 1. 2008 15:33

no nevim, X2600XT mi pride ako mensie zlo........plus este aj akceleracia videa a nizsia cena.... :wink:
.bad.decision.matters.

goes 24.5.2020 23:11
:D dnes jsi vitez
glider
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod frutisek 11. 1. 2008 15:53

vim ze resim okrajovou polozku, ale urcite bych dal na CPU chladic s TC. vim ze resim blbost, ale proc mit v bedne hučáka, když se ti to může regulovat podle zatížení. Já dal tyhle typy s termal control do 2 počítačů a je to paráda, prakticky se netočí. stejně tak bych se poohlídl po verzi grafiky s pasivem, protože jestli sem to dobře četl, jsou hry jmenované až na posledním místě, takže nevím no, můj subjektivní názor je, že na to že si člověk 3x týdně něco na hodinku zahraje, tak nemusí poslouchat větrák grafiky celý týden. Nebo aspoň nějakou se silencerem.

treba pokud se jedna o tu HD 2600XT tak o necelych 300sk mas tohle: http://www.alza.sk/graficka-karta-ati-s ... d79995.htm

dost usetrit by se hlavne dalo zmenou obchodu, protoze nevim jak na slovensku, ale tady v CR je alza docela draha.
frutisek
Junior

Odeslat příspěvekod pomec 11. 1. 2008 19:13

Je pravda, ze tie hry az tak moc nehram alebo skor sa nehraju, ale tak raz zacas sa treba odreagovat :D pri tejto GK, co mi navrhol glider http://www.alza.sk/graficka-karta-asus-eah2600xt-htdp-d76808.htm je pisane, ze ma tichy chladic, tak myslim, ze by nemusela nejak hucat. Co myslis?

Ktomu chladicu s TC - Co tak tento chladic - http://www.lacnepc.com/?vyrobok/arctic-cooling-silencer-64-ultra-tc

Teraz skor premyslam este nad zakl. doskami...neviem sa rozhodnut... :?

PS: V Alze nebudem urcite kupovat vsetko...
pomec
Junior

Odeslat příspěvekod DevAstor 11. 1. 2008 19:36

TC vetsinou umi primo zakladni deska, takze je zbytecne kupovovat CPU chladice s TC.

A ta grafika s pasivem je jen o 31sk drazsi.
Toto je můj osobní názor.

(\_/)
    (°.°)           <=(čert s dvouma půllitrama)
   c(”)(”)
DevAstor
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod pomec 11. 1. 2008 21:15

To je tiez pravda - nema nahodou TC nieco spolocne s C&Q?

Vie TC jedna z tychto? MB ASUS M2N-E, ASUS M2A-VM, ASUS M3A ?

A myslis, ze ta grafika s pasivom sa vyplati? Ako je na tom vykonovo oproti tej, co mi navrhol glider?
pomec
Junior

Odeslat příspěvekod glider 11. 1. 2008 21:25

tie takty su take iste .......tak preco nazov ultimate :?
cize vykonovo to iste, jedine ze ta ultimate je pasivna :wink:
.bad.decision.matters.

goes 24.5.2020 23:11
:D dnes jsi vitez
glider
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod frutisek 11. 1. 2008 21:25

ten chladic co si poslal je ten co mam, jenze ja to mam na Sempron 1.8GHz a Pentiu 3/ 800MHz a kdyz vidim na co to chces dat ty tak nevim no - aby to moc netopilo. Ja mam Freezera a ten se mi zda provedeni perfektni, ale zas 2x drazsi no. no pokud nikdo nic nenamital tak to bude asi OK, ale ja bych tak i tak pro klid vzal s tim TC. Pred necelyma 2 roky sem skladal ted uz prodaneho Semprona a taky tam basnili o autoregulaci a co to delalo? spravne - kroutilo na plne. A mohl sem to zapinat kde chtel, v BIOSu povolene, ve WIN programem pro desku taky nastavene a tocil si to porad stejne. Takze po 2 mesicich sem koupil to co si psal, a amerika, vetrak nejde slyset.

k te grafarne... sam mam gainward 8600gt. neni to buhvijaka vykonna karta, ale na to ze si zahraju CSko mi to staci, a nechtel sem zas neco podprumerneho - semtam neco delam v 3D. Ma pasiv dooooost velky, takt pameti a GPU je stejny jak u tebe a ten chladic ma porad teplotu 52°C, jen kdyz zapnes win - da se na tom tak tak udrzet ruka. Myslim si ze neudelali zazrak a ta tvoje grafika hrat bude. Navic ten vetrak na grafikach je proste maly snad vzdycky. Takze i kdyz ja sem jako tezky junior oproti ostatnim radicim, vzal bych si s pasivem, mam proste rad ticho, kdyz vecer zapnu komp a vsichni kolem spi - a to sem si splnil a sem moc rad. a kdyz za to ticho priplatis uplne minimum jak vidim, nevahal bych. Proste vetrak na grafice a chipsetu jsou male 4cm hlucne potvory, ktere se hodne rady a hodne rychle jeste vic zhlucnuji, protoze maji dost vysoke otacky aby to vsechno provetraly.

proto vem fakt tu pasiv. nekupujes to na 14dni ale na aspon 2 roky...

EDIT> jo presne..... Cool&Quiet je to co sem nastavil a nejelo. Takze od te doby si myslim na tuhle technologii svoje. TC je proste termocidlo namacknute mezi jednotlive zebra chladice. Takze podle toho jak je horky chladic se to samo ridi.
frutisek
Junior

Odeslat příspěvekod pomec 11. 1. 2008 23:32

GK: Taktiez mam rad ticho, tak zoberiem tu 2600 s pasivnym chladicom. Dakujem za radu. :wink:

A ktomu chladicu k CPU - no nenasiel som uz ziadny s TC, ktory by sa pohyboval v tej cenovej kategorii, ktoru potrebujem. Nasiel som este tieto, ale neviem ci maju TC:

CoolerMaster XDream K640
http://www.alza.sk/chladic-coolermaster-xdream-k640-d64667.htm

CoolerMaster VORTEX 752
http://www.alza.sk/chladic-na-procesor-coolermaster-vortex-752-d80769.htm
pomec
Junior

Odeslat příspěvekod frutisek 12. 1. 2008 00:56

jeste si nech poradit od ostatnich, at nemas rady jen odeme. Jako je to divne ze treba ten freezer se reguluje sam a nema napsane TC, tak nevim no. Pokud te nebudou mrzet prachy, tak urcite ode mne doporuceni na ten Arctic Cooling Freezer 64 Pro (623sk)
http://www.lacnepc.com/?vyrobok/arctic- ... zer-64-pro
a nebo ten tvuj vybrany Arctic Cooling Silencer 64 Ultra TC.

oba dva nedavaji o sobe znat, jen me zajima jestli treba tim ze tam das ten levnejsi Silencer nebude muset bezet o hodne rychlej a tim padem i o chlup hlucneji. no uvidis, pockej co na tenhle prispevek reknou ostatni
frutisek
Junior

Odeslat příspěvekod myznar 12. 1. 2008 07:18

Na chladice s TC se vykasli. Dobra deska umi sama o sobe zregulovat vetraky. Pokud vezmes chladic s pwm regulaci, pak o nem nebudes vedet (tedy pokud nastavis u zakladni desky Q-fan na silent).
prdění je sexy
myznar
Junior

Odeslat příspěvekod pomec 12. 1. 2008 10:33

Ten AC Freezer 64 Pro mi doporucil aj glider hore, tak zoberiem ten - uz som ho mal v kosiku :-)

Vybral som si Case http://www.alza.sk/pocitacova-skrin-coolermaster-elite-330-d72877.htm a ma tam napisane, ze ma vetrak 120mm vzadu - myslite, ze je dobry?

GK: K tej grafike - nebude sa prehrievat ta s pasivom, kedze sa tam nema ako zvysit chladenie?

To myznar - Aka je to dobra doska?
pomec
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka