Nove PC - Prosim Radu

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod Frenky. 13. 1. 2008 05:25

Ahojte.

Tak konecne po dlhom case som sa dostal k tomu ze budem mat new PC.
Kedze som to dlho nelsedoval (ajtak neboli lowe, takze som nemohol nic kupovat) tak teraz sa snazim dohnat stratene vedomosti a studujemm net dnom i nocou :D (Vid. cas prispevku)

A uz ma stoho boli hlava! :loony: Je to riadna dzungla. Hlavne RAM a zdroje.
Takze poprosim o radu lebo niesom predajca PC a ani milionar takze si nemozem (nemam ako) vyskusat 20 zdrojou a vybrat ten najtichsi a viac hlav = cistejsi obraz! Ehh .. teda .. viac kapusty! :D

Takze moja predbezna zostava:
GigaByte GA-P35-DS3, Intel P35 Express chipset, 800/1066/1333 FSB
http://www.giga-byte.com/Products/Mothe ... uctID=2627

INTEL Core 2 Duo E8400 BOX (3GHz), 1333Mhz
http://processorfinder.intel.com/detail ... spec=slapl

4GB DDR2-800MHz Patriot Low Lat. CL4-4-4 kit 2x2GB PDC24G6400LLK
http://www.patriotmemory.com/products/d ... 658&type=1

GIGABYTE 8800GT 512MB - NX88T512HP
http://www.giga-byte.com/Products/VGA/P ... uctID=2720

HDD 500GB WD5000AAKS 16MB SATAII/ 300 7200rpm 3RZ
http://www.wdc.com/en/products/products ... anguage=en

Midi AZA Black/ Silver, LCD, USB, Audio, 1394, bez zdr.
http://www.modecom.pl/product.php?id=407&categoryId=3

Fortron Blue Storm II 400W, PFC, FSP400-GLN
http://www.fsp-retail.com/en/booster_a. ... oductId=16

No a teraz nieco k tomu.
Zdroj by som rad tichsi, lebo som si vyberal len podla technickych specifikacii ale tu na fore som sa docital ze je dost hlucny.
Len ako si mam vybrat z tej dzungle?
http://www.alza.sk/18849188/zdroje-podl ... 0ti-db.htm

IDE MI VELMI O TICHO! Ale nie na ukor vykonu.

No ale teraz ma zas napadlo ze nadarmo mi bude super tichy zdroj ked ho prehluci bud disk alebo ventilator na grafike, ci procaku :roll:
A myslim ze 400w zdroj plne postaci kedze upgrejdovat nebudem ako sa poznam. Max. njaka tv karta a pod.

Grafika je myslim jasna volba a Gigabyte preto lebo ma velky chladis ZELMAN a predpokladam ze bide aj tichy!? Alebo sa mylim?

RAM Tak toto je este ina dzungla! Vybral som ju preto lebo bola tu u nas v ponuke a vraj je to celkom dobra kvalita za dobru cenu. To casovanie je fakt super, a aj testy pretaktovania dopadli dobre. Ale necham si kludne poradit! Ale nebudem doplacat skoro 2000 len preto aby tam bolo napisane Kingston (a to s casovanim 7!)
Inka som dlho riesil ten problem ci vela RAM (4GB) a na nizsej frekvencii, alebo racej menej (2GB) ale na 1066Mhz. Nakoniec so sa rozhodol pre kompromis. Teda 800Mhz ()vraj to uz neni taky rozdiel - co myslite?) ale aj 4GB. Tak neviem ..

Doska. No Uvazovl som aj nad ASUS P5K, a aj je stale v hre, ale njake vyhody nevidim. Ale je tu jeden veelky problem. No ono to ani nieje problem a vraj je to tak maly rozdiel ze to za priplatok cca. 3000,- nestoji ale preca to cloveka tak trosku stve.
Grafika 8800GT ma totisto PCIe 2.0 16X a doska nema 2.0! Teda priepustnost namiesto 5Giga len 2,5! A aj teraz nevime ci to je problem alebo nie!? Teda aky je v tom realyn rozdiel, ci stoji zato kupovat lepsiu dosku.

Skrinka sa mi paci ale inak je mi to jedno :-) Rad by som LCD displej (ak to vela nezere-musim este zistit)

Procak myslim tiez jasna volba.

Disk mylsim ze mam vtom takziez hokej. :-) No teda dlho som dumal ci WD alebo Sygate alebo Samsung ci Maxtor, ale potom reku asi WD lebo vyhral par tostou. Aj je rychly a aj tichy (vraj) Ale tiez si dam poradit.
Uvazoval som i o raide, ale sa mi to zda zbytocne, resp. vecie naklady a riziko straty dat.

Ostatne veci ako palurnu si nechavam zo stareho PC.

Max. na vsetko mame 25048 Sk. Ups .. 25049 -> prave som nasiel korunu! :lol:

DAKUJEM vsetkym za cenne rady a skusenosti! :cheer: :slaver:
Su aj ine vyhladavace ako google!
Frenky.
Junior

Odeslat příspěvekod Zoidberg37 13. 1. 2008 06:11

No ohľadne RAM, tu na fóre sa hodne doporučujú A data Vitesta http://www.alza.sk/pamet-a-data-extreme ... d83971.htm

Ak už skutočne nebudeš upgradovať a rozhodneš sa, že ostaneš pri 32 bitovom OS, tak by som zvážil či nekúpiť radšej 4x1 giga Ram, obecne býva o niečo rýchlejši ako 2x2 giga pri DDR2.

Tá bedňa na mňa nepôsobí dobrým dojmom, dal by som prednosť niečomu osvedčenejšiemu, ak tam chceš mať nasilu displej s teplotami, tak si kúp lepší potenciometer, kde budeš mať reguláciu otáčok ventilátora a teplotu s pomocou niekoľkých senzorov. S tým zdrojom neviem, ono ide dosť aj o kvalitu bedni, o to či tam máš nejaké podložky špeciálne medzi uchytením a tak. Ja som to nikdy moc neriešil, pretože som celkom rád, keď počítač počujem, ani neviem prečo. 8800 GT je dobrý výber, akurát mám nejaký odpor k značke gigabite, takže ani tú základnú dosku ani kartu zrovna od nich by som si nekúpil - ale to je iba subjektívne.

Uvažoval si o raide, nepíšeš o akom, ale keďže spomínaš "stratu dát", tak asi o raid 1.

Mimochodom, tvoj podpis ma sere. :D
Zoidberg37
Junior

Odeslat příspěvekod Pakin 13. 1. 2008 08:14

No, co se tyce desky a CPU, tak si myslim, ze ted docela dobra volba, hlavne by to mohlo mit velky potencial na OC.

Ale ty pameti nevim nevim, byt tebou radsi bych vzal Corsairy 4x1GB, nez ty Patrioty, ja mam u nich i dozivotni zaruku. Nebo bych mozna zkusil ty Vitesty od A-DATA, tady na zive si je dava do sestavy kazdej druhej :)

Zdroj co sis vybral je opravdu trosku hlucnejsi, ja sem pokukoval po 500W verzi a take sem se rozmyslel. Mohu ti doporucit Seasonic, at uz 400W nebo 500W (o tom zdroji vubec nevim, ze bezi), ktery mam ja, tak velky cenovy rozdil to zas neni a nikdy nevis, kdyz dokoupis druhou identickou grafiku. Nebo bych jeste zvolil Corsair HX520, to je to same co Seasonic a ma i odpojitelnou kabelaz, ale pokud vybiras skrin s plnou bocnici, tak zase neni nutny mit v ty skriny vsechno podle pravitka :D

Te bedne bych taky moc neveril, radsi bych vzal osvedcenou CoolerMaster Elite 3xx, tady ji ted taky kupuje kde kdo..+panel na teploty a regulace...

Co se tyce disku, tak ten WD je rychly a tichy, ale Samsung je pry jeste tizsi..

Jinak velice sympatizuji s tvym podpisem, opera 4ewer:))
Pakin
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod sterivap 13. 1. 2008 08:46

je to celkem ok, akorát neumím ceny v SK-ale neber to osobně, já fakt nevím jen ceny.
Pokud to vyjde cenově šel bych u Gigabyte do "šestkové" řady, procák dobrý, paměti-to se tady obecně přeceňuje (myslím tím co do vlivu na výkon), zdroj-Fortron je "umělá modla", Seasonic je určitě lepší volba (ale vybrat!!!) všechny současné disky jsou výborné - osobně bych šel do Samsunga. Palírnu bych si do takového stroje určitě dal novou. V grafikách se nevyznám. Přeju hodně štěstí a šťastnou ruku.
...kdyby pes nesral-dál by došel...
sterivap
Junior

Odeslat příspěvekod Brut 13. 1. 2008 08:49

Když chceš ticho ber Seasonic. Mám Seasonic 400W a je fakt ticho.

U těch ostatních komponent je to v pořádku. Akorát ti každý bude radit jiného výrobce, podle vlastních zkušeností.
Radil bych desku od Abitu s P35. Ale špatný nebude ani ten Gigabyte.
8800 GT je skvělá volba.
U pamětí je to jedne. Já půjdu do A-data ExtremeEdition. A-data jsou kvalitní paměti i v obyčejné verzi.

Jinak chápu taky tvoji náklonost k Opeře. Jsem na tom podobně. :)
Brut
Junior

Odeslat příspěvekod NovaD 13. 1. 2008 09:05

No je to dost dlhe citanicko 8) Takze sa pokusim poradit aj ja :
Obrázek
Vyslo to na 29000SK s DPH,nebudem sa zbytocne rozpisovat o tom,ze Samsung je lepsi ako X alebo Y,preto som ho do zostavy dal :wink:
V kazdom pripade nerob paniku,lebo... "Errare humanum est" :)
NovaD
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod blino 13. 1. 2008 10:14

jednu vec sme sa ale este nedozvedeli... bude OC?

CPU: v pripade OC sa da trochu usetrit -> E8200
RAM: mozu ostat aj tieto Patrioty... mali by byt dokonca este o par korun lacnejsie nez A-Data EE ( tie su za cca 1500)
MB: postaci -> DS3
GK: je ok ... len neviem ako to bude s dostupnostou... nahradou moze byt ATI 3870 alebo pri OC aj 3850...
HDD: ok
Case: ehm... radsej CM Elite 3xx ... ine radsej nie... informacny displej do 5.25 dokupis neskor
PSU: Forton staci... mno uz by som uvazoval nad 500W BS II :wink:
Chladice: v tych CM uz jeden 120mm fan je a po znizeni ot je aj celkom tichy a funkcny... na CPU napr AC Freezer za par stokorun (na lahke pretaktovanie staci)... mno ku HDD dokupit silencer (to sa v Elite velmi zide)

tot asi vsjo a hadam to aj bude do tych 25K :P
R.I.P. Baky *16.3.1984 - +25.12.2007

i5 2500K, Noctua NH-U9B SE2, Asus Maximus IV GENE-Z, Asus HD5770 1GB, 2x4GB Corsair Vengeance 1600MHz, Crucial M4 128GB, 850W Enermax Revolution 87+ , Fractal Core 1000
blino
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod nosiris 13. 1. 2008 11:40

no celkem to jde ale jestli bude OC tak by stačil CPU E8200 a nataktovat
MB bych viděl radši od ASUSu....ale to je spíš věc názoru
GK bych bral spíš HD3870...
RAm radši 2x2GB
nosiris
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod glider 13. 1. 2008 11:55

v podstate suhlasim s blinom, ale zdroj by som dal Seasonic SS-500ET http://www.alza.sk/zdroj-seasonic-ss-500ht-d68416.htm
.bad.decision.matters.

goes 24.5.2020 23:11
:D dnes jsi vitez
glider
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod chito 13. 1. 2008 14:37

grafiku bych bral spíše HD3870 (je ohodně tišší, levnější a s novými ovladači je už blízko 8800gt) navíc ta tvá 8800GT asi nemá regulaci otáček (není nejtišší)
chito
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Zoidberg37 13. 1. 2008 19:45

chito píše:grafiku bych bral spíše HD3870 (je ohodně tišší, levnější a s novými ovladači je už blízko 8800gt) navíc ta tvá 8800GT asi nemá regulaci otáček (není nejtišší)e/quote]

To sa dá snaď vyriešiť cez potenciometer nie?
Zoidberg37
Junior

Odeslat příspěvekod psizradlo 13. 1. 2008 21:03

chito:

Nebyl by odkaz na nějakej graf či srovnání HD3870 (s novými ovladači) vs. 8800GT?
psizradlo
Junior

Odeslat příspěvekod nosiris 13. 1. 2008 21:41

no myslim že neni ale budou dělat racenza na ovladače 7.32 a konečně by měli bejt recenze na celou kolekci Spider i se čtyřma grafikama :)
nosiris
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod psizradlo 13. 1. 2008 22:00

chito píše:... s novými ovladači je už blízko 8800gt...t/quote]

Jen jsem chtěl kouknout, z čeho vycházel.
psizradlo
Junior

Odeslat příspěvekod Frenky. 13. 1. 2008 22:07

Takze som vsetko precital a dik za rady.

Odpisem sa par otazok?

- bude OC? - Co je OC? :-)
- ATI ani zadarmo! Neznasam tu znacku.
- Mam rad Gigabyte, lebo je to fakt dobra kvalita za dobru cenu!
Iked aj Asus sa uz s cenou trosku umudril.
- No ja som vzdy kcel dobru ddosku a dopadlo to tak ze som ju nikdy nevyuzil! Teda nevyuzil som to ze mala njake veci do buducna.
- Zdroje co tu pisete su super, ale te ceny.
- 29900Sk je uz mimo moznosti. Uz aj tyk som pridaval. Malo to byt do 20000SK :-D
- 8800GT asi nemá regulaci otáček (není nejtišší) - Jo tak na toto som prisiel vcera ked som si precital tu an fore nazor ich majitelou. Nieje nic lepsie ako ked ju niekto ma a moze pvedat.
Takze asi zoberem ten model so standardnym chladicom. Bol test tu: http://www.ddworld.cz/graficke-karty/nv ... mu-34.html a pisal tam ze bez zataze ju nebolo pocut! Tiez to je Gigabyte.
- Takties si myslim ze E8200 mi plne staci, lalerozdiel je par stoviek. A je pravda ze ten 8200 dam z 2,66Giga na 3,0Giga urcite v pohode aj viac, ale zas ten 3,0Giga (E8400) sa da dat aj na 4,0Giga! ;-)
- RAM teda zoberem te A-Data, al epocul som nane dost rozporuplne bazory. Jeden chvali do neba druhy nadava. Teda beviem.
- Ten disk neviem teda ci WD alebo Samsung?
- Ja FAKT NEVIEEEEM ! Uz som stoho zufali! To je ale makacka vybrat si new comp.

Este njake rady?
PLOSIIM! ;-)

P.S. Som rad ze moj podpis ma taky velky uspech. :D :P
Naposledy upravil Frenky. dne 13. 1. 2008 23:03, celkově upraveno 1
Su aj ine vyhladavace ako google!
Frenky.
Junior

Další stránka