Zhodnotenie zostavy do 12.000 Sk pred kupou, AMD

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod tymian 3. 4. 2008 11:35

poprosil by som zhodnotit nasledujucu zostavu:

Obrázek

zostava bude urcena na kancelarsku pracu, surfovanie po nete, strih videa, tvorba webu, uprava fotiek vo photoshope( vsetko amaterske)
hry len obcas, preto integrovana grafika, ale casom urcite dokupim aj normalnu grafiku
taktovat zatial nebudem, mozno v buducnosti
MUSI BYT POMERNE TICHA
mam este 2 otazky:
1.- treba dat aj ventilator dozadu, alebo staci ventilacia zo zdroja?
2.-idem to sam skladat a nemam skusenosti zatial, tak neviem ci treba este nejake redukcie, predlzovacie kable, kedze je tam aj OEM zdroj?

Obrázek Mývalice: Upraven název.
tymian
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chito 3. 4. 2008 11:44

pěkná sestat nechal bych ji tak
1. raději bych tam ten ventilátor dal (není nutnost) a snížil jeho otáčky
2. všechno pro stavbu PC by mělo být přítomno (příslušenství základní desky)
chito
Pokročilý

Odeslat příspěvekod paul_b 3. 4. 2008 11:49

v ziadnom pripade asus dvd-rw .... ako nic v zlom ale kvalita nic moc.... radsej lg alebo momentalne naj asi samsung
paul_b
Junior

Odeslat příspěvekod pěnča 3. 4. 2008 11:52

paul_b píše:v ziadnom pripade asus dvd-rw .... ako nic v zlom ale kvalita nic moc.... radsej lg alebo momentalne naj asi samsung

Na základě jakých zkušeností soudíš, že Asus vyrábí horší mechaniky než LG? Já mám přesně opačnou zkušenost.
pěnča
Junior

Odeslat příspěvekod Jackal 3. 4. 2008 11:53

Já bych to nechal, jsou to dobré komponenty za rozumnou cenu a Asus palírny bych se nebál, ale LG, nebo Samsung je další na řadě. :wink:
NB: ACER Aspire 7741G, Intel® Core™ i5-430M 2.27GHz/2.53GHz, Radeon HD 5650, 4GB DDR3 RAM, 500GB HDD, Windows 7 64bit Home Premium, Avast! Internet Security 5
Telefon: HTC HD7, Dell Streak Mini, CoPilot Live 8.2.0.406 - Evropa 2010/03 (17.12.2010), Navigon 2.6.1 - Europe
Jackal
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Alphi 3. 4. 2008 12:03

tymian píše:MUSI BYT POMERNE TICHA
mam este 2 otazky:
1.- treba dat aj ventilator dozadu, alebo staci ventilacia zo zdroja?
2.-idem to sam skladat a nemam skusenosti zatial, tak neviem ci treba este nejake redukcie, predlzovacie kable, kedze je tam aj OEM zdroj?



Pokud tichá, nedávat střeva do CM Eltite - měkké plechy--->vibruje--->hlučí.

a k otázkám:
1. Ano, dobrý by byl třeba Nexus Real Silent Case Fan, dělají se v 1000otáčkových verzích, kdy už jsou celkem tiché, případně ho dál zregulovat.
2. U OEM zdroje nebude v balení síťový kabel. Redukce a prodlužky netřeba.

btw. s ASUS DRW mám taky dobré zkušenosti
Přineste mi šekovou knížku a paní krtkovou.
Alphi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tymian 3. 4. 2008 12:28

Pokud tichá, nedávat střeva do CM Eltite - měkké plechy--->vibruje--->hlučí. u/quote]


ale do akej potom, ked viac penazi ako za CM ELITE nechcem davat

a k tej napalovacke- v Alze maju SAMSUNGY stale oznacene ako nedostupne... a tu ASUSku tam maju skladom

trochu sa bojim aby sa neprehrievala ta integrovana grafika, najme ked bude pouzivana v suvislosti s hrami... Ake mate skusenosti s tymto?
tymian
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pěnča 3. 4. 2008 12:57

ad case:
Plechy jsou sice jen 0,6mm, v této cenové kategorii však nic lepšího nekoupíš. Komponenty tam máš tiché, tak by neměl být s hlukem problém.

ad mechanika:
Řekl bych, že je úplně jedno, jakou koupíš, rozdíly jsou minimální. Stejně jsou všechny dělané tak, že vydrží sotva záruční dobu.

ad chlazení:
S tímto čipsetem tu asi moc lidí zkušenosti nemá, je to celkem novinka. Když tuto desku recenzovali v Computeru 04/08, tak při hraní her na integrované grafice naměřili na severním můstku 66 °C. Možná bys tedy mohl zvážit změnu procesorového chladiče na nějaký, který bude chladit i okolní komponenty, např. CoolerMaster GeminII (+ 2 tišší 120mm ventilátory) :
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=46600

Řekl bych, že jsi to poskládal hezky a kromě případné změny chladiče bych to tak nechal. Ty ceny nejsou úplně běžné, maloobchodní, že ne?
pěnča
Junior

Odeslat příspěvekod tymian 3. 4. 2008 13:20

penča- hej, ceny su maloobchodne bez DPH, v alze to tak ukazuje, z tade to idem aj objednat vsetko
viem ze ten cipset 780G je novinka ale myslel som to tak vseobecne pri int. grafikach, napr. 690G cipset, ze ako je to pri hrani hier, ci nenastavaju komplikacie s prehrievanim
vlastne ked tam dam do zadu 1 fan, tak kde sa prejavi najviac jeho ucinok?
pomoze to aj integrovanej grafike?
tymian
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pěnča 3. 4. 2008 13:49

Myslel jsem, že ty jednotlivé ceny jsou už s DPH. Na alze.sk nabízí pro studenty VŠ velkoobchodní ceny, tak jsem myslel, že je to ono :-)

Určitě bys měl mít ve skříni jeden větrák vzadu a jeden vepředu. Zadní by tam měl být už z výroby (já ho v CM Elite 330 měl a nebyl ani moc hlučný), ten druhý namontuješ dopředu před disk.

S tou skříní a dvěma větráky bys problém s přehříváním mít neměl, slíbit ti to však nemůžu. Integrované grafiky přece jen nejsou moc stavěné na hraní. Pokud chceš mít jistotu, tak jdi do Gemina. Pokud do toho víc investovat nechceš, tak to kup, jak to je a uvidíš. Kdyby byl problém s přehříváním grafiky, tak se to dá řešit třeba takto:
http://www.patro.cz/p/objects/1074772516.html
pěnča
Junior

Odeslat příspěvekod tymian 3. 4. 2008 14:03

prave preto som vybral elite 332, lebo nema vetrak pribaleny, a radsej si sam dokupim , aky budem chciet
ale dopredu si myslim, ze uz nie je potreba, ta moja zostava nieje zase az taka "vykonna"
tymian
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pěnča 3. 4. 2008 14:11

S CM Elite 330 spokojenost, ale mám v ní jen obyčejný kancelářský počítač (Athlon X2 4200+, Asus M2A-VM 690G, 160 GB disk a 2 GB RAM). Office + Mozilla to moc neprověří, hry se na tom nehrajou, takže všechny větráčky jedou na nejnižší otáčky a o tom počítači prostě nevím. Myslím, že je jedno, kterou z těch skříní vezmeš, vyber si ji klidně podle vzhledu :-)
pěnča
Junior

Odeslat příspěvekod Tonda-B 3. 4. 2008 14:30

Je to pěkné.
Vybral jsi dobře.
Tonda-B
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tymian 3. 4. 2008 14:31

este jedna vec- na istej stranke som nasiel toto pri popise vybranej zakl. dosky
manualna regulace ot. CPU ventilatoru- NE


to si akoze nebudem moct znizit otacky freezera?
tymian
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tonda-B 3. 4. 2008 14:36

Připojit do desky jdou jen 2 ventilátory - oba s PWM regulací - 4 piny - z BIOSu regulace jde - u obou.

Speedfan tu desku zatím neumí.
Naposledy upravil Tonda-B dne 3. 4. 2008 14:41, celkově upraveno 1
Tonda-B
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků