Nové PC asi tak na vše

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod klaklinka 6. 5. 2008 18:53

Ahojte,
v počítačích se moc nevyznám. Mám starý počítač dohromady s mladším bráškou. Oba hrajeme hry i ty novější, ale pc už nestíhá. Kámoš kterej se v počítačích "prej" vyzná mi poradil nějaký nový pc. Asi bychom ho dostali od rodičů za vízo.
Obrázek
bude sloužit na hry, práci do školy, Photoshop, nahrávání filmů, rádio a jako kino atd., protože máme novej 22"LCD monitor. Jen si nejsem jistá tím procesorem, jestli není moc pomalej.

Budu ráda za všechny vaše odpovědi děkuji.
klaklinka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod s.t.e.p.a.n. 6. 5. 2008 18:58

JÁ bych tam dal možná Intel Core 2 Duo E8400....
s.t.e.p.a.n.
Junior

Odeslat příspěvekod Gruppe 6. 5. 2008 18:59

vyborny, jen ten tuner - bral bych interni. Jen pokud mas i notasek a vyuzijes ho na nem pak je USB dbra volba.
kecáním se ještě nikdy nic neudělalo :)
Gruppe
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod klaklinka 6. 5. 2008 19:01

jo, právě mam i noťas a tak by byl asi víc využit.
to e8400 už dost navyšuje rozpočet
klaklinka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod BlackII 6. 5. 2008 19:02

jo je to v pohodě, jen ten tuner se mi tam taky nelíbí
MB: Asus Rampage II Extreme, CPU: Core i7 920@4,2Ghz rev. D0 (+TR 120 Extreme BE + 2x Noctua), 3x2GB OCZ 1866Mhz CL8, GTX260 (ano, čekám na nové GF), Asus Xonar DX PCIe, SSD 64GB (system), WD Caviar Black 1TB, CoolerMaster HAF 922, Corsair 850W
BlackII
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod facility 6. 5. 2008 19:03

Vypada to az podozrivo dobre ;-] na tvoj prvy prispevok :hmm:
ten cpu E 7200 je idealna volba .... :love:
Abit IP35 pro,e2180@3Ghz,6GB Ram,8800GT 512 MB,Barracuda 11. 500GB,WD 640GB,
Noctua NH-U12F,Coollaboratory Liquid Pro,Corsair VX550W,CM690, LCD Samsung 24"
Win XP SP3 NASA2 & Win7Ultimate 64bit Microsoft World Domination Total Control Edition
facility
Junior

Odeslat příspěvekod klaklinka 6. 5. 2008 19:09

jak říkám skládal mi to z většiny kámoš, ale moc sem mu nevěřila. tak jsem si chtěla zjistit jestli je to dobré ;-) .
Co máte proti tomu tuneru?
klaklinka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tučňák 6. 5. 2008 22:04

Sestava je dobrá ;-) Já bych měnil pouze disk za WD6400AAKS - je prakticky za stejnou cenu, bude určitě tišší a výkonějšší
The choises we make, not the chances we take, determine our destiny
Tučňák
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Alphi 7. 5. 2008 06:37

Souhlas s tím ptákem ve fraku. :mrgreen: (tedy co se výkonu týče, to je WD6400AAKS jasná volba, co se ticha týče, tam spíš povede Samsung, ale ne o moc)
A pokud kámoš seskládal takovouhle sestavu, tak pro něj jistě nebude problém procesor nataktovat a bude to dělo. :love:
Přineste mi šekovou knížku a paní krtkovou.
Alphi
Junior

Odeslat příspěvekod pěnča 7. 5. 2008 09:19

Je to velmi dobře poskládané, jen by mě zajímalo, na co tam máš ten 8 cm větrák. Asi je do bočnice, tam bych ale nic nedával, zbytečně ti to naruší airflow. Stačí jeden 12 cm vepředu a vzadu.

Disk bych bral určitě 640GB, jak píšou Tučňák a Alphi.

Poslední připomínku mám k Office. Nebral bych OEM verzi, ale FPP verzi, kterou můžeš legálně nainstalovat na 3 počítače v domácnosti. Navíc je možné FPP Office po odinstalování z původního PC opětovně nainstalovat a aktivovat na úplně jiném PC. To u OEM nejde.
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=42748
pěnča
Junior

Odeslat příspěvekod Tučňák 7. 5. 2008 11:13

OT:
Alphi píše:Souhlas s tím ptákem ve fraku. :mrgreen:

:mrgreen: :mrgreen: - Nemohl jsem si pomoct
Tučňák
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod glider 7. 5. 2008 11:53

jj pekne poskladane.......uz iba kupit ;-)
.bad.decision.matters.

goes 24.5.2020 23:11
:D dnes jsi vitez
glider
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod klaklinka 7. 5. 2008 13:18

aha, díky těch office jsem si nevšimla, asi bych teda brala tu verzi pro 3pc.
ten 80mm větrák je prý opravdu do bočnice.

Půjde mi dát do toho počítače starý disk, z předchozího?
je to prý nějaké IDE

Montují v tom czc počítače kvalitně?
Jsou win vista složité na instalaci?
Je ten chladič na procesor výkoný? uchladí ten procesor přetaktovaný na 3GHz?

Poslední dotaz: Jak dlouho ten počítač bude herní stroj s co nejmenším obměňováním komponent? časem asi další 4GB RAM, později 4jádra a lepší grafika?

Budu moc ráda za veškeré odpovědi. Nechci s tím mít při nákupu problémy. :-)
klaklinka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Gruppe 7. 5. 2008 13:33

Urcite necht Samsung, ma nejvyssi hustotu, vykonem je vyborny, tichem ani nizkou teplotou nema konkurenci :)

U toho tunneru jde o to, ze interni maji lepsi ovladace a hlavne lepsi ovladani. Ten Volar HX je sice vyborny (mam ho taky) ovsem do PC by to chtelo neco plnohodnotneho. Nejsem si jisty jestli chces aby ti vpredu z PC couhal USB tunner s kabelem.
Asi bych do bezneho PC dal interni a ten USB si nech k notasku. ver mi, uzivatelsky komfort bude lepsi nez prepojovni a nastavovani. (kdyby to bylo jednou mesicne, dase to prezit, ale nevim jestli denne)

80mm vtrak do bocnice je blbost. bocnici zalepit s pruduchy a nechat jen zadni na odsavani vzduchu ktery bude hezk protahovat vzduch velou skrini.

Vista na instalaci slozita nejsou, ale instalace vsech ovladacu atd atd uz slozite bude. Jestli to neumis, nech to na nekom zkusenejsim.

jakdlouho to budeherni stroj? Tak dlouho jak ti budedostacovat vykonem na hry ktere chces hrat. Nekomu b nestacil uz ted, jinemu by vydrzel 5 let. Vyraznejsi upgrade bych ca 2 roky nedelal, pak je to na tobe, dnes uz se vic vyplati stary prodat a koupit komplet novy nez nejaka neustala obmena neceho.
Gruppe
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Alphi 7. 5. 2008 14:08

klaklinka píše:Montují v tom czc počítače kvalitně?
Jsou win vista složité na instalaci?

Nechával jsem tam zkušebně jeden PC seskládat asi před měsícem a celkem v pohodě (jen jsem o kousek posunul mechaniku, byla trochu nakřivo), i Wokýnka předinstalovali, zadarmo je to paráda. Jenom počítej s tím, že se ti čekání na PC o den, spíš dva, protáhne.

2 Frakopták: jsem rád, že jsem tě rozveselil. 8-) :mrgreen:
Alphi
Junior

Odeslat příspěvekod Tučňák 7. 5. 2008 14:36

klaklinka píše:ten 80mm větrák je prý opravdu do bočnice.

Půjde mi dát do toho počítače starý disk, z předchozího? je to prý nějaké IDE

Montují v tom czc počítače kvalitně?

Je ten chladič na procesor výkoný? uchladí ten procesor přetaktovaný na 3GHz?

Souhlas, ten větrák do bočnice nebrat - zbytečnost.

IDE disk by ti tam měl jít připojit i dnešní desky mají aspoň jeden IDE kontektor - popřemýšlel bych co je to za disk a jak je starý aby svým výkonem nebrzdil zbytek PC - max. jako nějaké úložiště záloh atd..

No pokud ti kamarád sestavil tuto sestavu, tak si myslím, že bude schopný do smontovat i dohromady :arrow: zaúkoluj jeho :-P

Chladič to uchladí jen nevím jak je potom hlučný, pokud by jsi chtěla něco tiššího tak potom až za dvoujnásobnou cenu a kousek je Ninja. Ještě se můžeš podívat na chladič od Primecooler s cenou mezi 500 - 600, tam prý je ten větrák taky dost slyšet, takže pokud by jsi chtěla ticho chtělo by ho to potom taky vyměnit za jiný, což jsou zase výdaje navíc a dostáváš se s cenou k Ninji..
Tučňák
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod klaklinka 7. 5. 2008 20:08

díky, ten IDE disk tam bude jen pro kopírování dat, potom pude ven. No asi si to nechám sestavit a nainstalovat v czc. bráchovi se strašně líbí ty krabice ve kterých to dodávaj samostatný. to mi asi v czc nedaj co?
no tak ten tuner asi nějaký vestavěný. poradíte mi prosím jaký?
co ta skříň a zdroj? bude dostačující? je skříň kvalitní?
je podstatný rozdíl mezi 8800GT a GTS? ta se prý má nějak přestat prodávat.
ty reproduktory mají kvalitní zvuk?

mám moc otázek, omlouvám se dík :-))
klaklinka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tučňák 7. 5. 2008 20:37

Krabice by ti měli dát, i když nevím jak to chodí, tak si nejsem jistý.

Zdroj je kvalitní a dostačující, v případě budoucího upgrade by jsi mohla uvažovat o HX520, ale v současném stavu je to ok. Skříň v dané cenové relaci je určitě dobrá se značkou Thermaltake chybu neuděláš.

Rozdíl mezi 8800GT a 8800GTS podle mě není nijak podstatný, v dnešní době když už se ty ceny 8800GTS celkem klesly tak je otázka, kterou zvolit. Ale pořád má 8800GT lepší poměr cena/výkon.
Tučňák
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Horst_ 7. 5. 2008 21:00

Tučňák píše:Krabice by ti měli dát, i když nevím jak to chodí, tak si nejsem jistý.

Zdroj je kvalitní a dostačující, v případě budoucího upgrade by jsi mohla uvažovat o HX520, ale v současném stavu je to ok. Skříň v dané cenové relaci je určitě dobrá se značkou Thermaltake chybu neuděláš.

Rozdíl mezi 8800GT a 8800GTS podle mě není nijak podstatný, v dnešní době když už se ty ceny 8800GTS celkem klesly tak je otázka, kterou zvolit. Ale pořád má 8800GT lepší poměr cena/výkon.

Dvouslotové chlazení GTS je tišší a nějaký ten stream procesor navíc přidá nějaký výkon.Rozdíl v ceně do 800Kč.Zde na fóru se ni nepodařilo na rozdíl od GT narazit na nějaký problém což ovšem může být dáno počtem zakoupených GT a GTS.
Horst_
Junior

Odeslat příspěvekod Lukassen 8. 5. 2008 08:12

No asi si to nechám sestavit a nainstalovat v czc. bráchovi se strašně líbí ty krabice ve kterých to dodávaj samostatný. to mi asi v czc nedaj co?
No mému známému krabice od komponent přišly společně s poskládaným PC, je to standardní postup ;-)
ASUS Rampage Formula X48, Core 2 Quad Q9300 3,46GHz, Gigabyte Ati Radeon 5850, Corsair 4x2GB DDR2 PC1066 Twinx Dominator,Fortron 700W EPSILON, chladic Zalman CNPS9700 NT,SSD OCZ Vertex2 90GB+Samsung F3 500GB,SB X-FI Fatal1ty,LogitechZ-2300
Lukassen
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod smazin 8. 5. 2008 10:35

kdo chce GK na delší dobu tak vezme určitě GTS
smazin
Junior

Odeslat příspěvekod Alphi 8. 5. 2008 13:43

GTS navíc míň topí než GT a jde dobře přetaktovat.
Alphi
Junior

Odeslat příspěvekod klaklinka 8. 5. 2008 15:00

thak jste mě přemluvili na GTS, jak dlouho bude ještě na trhu?
klaklinka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Gruppe 8. 5. 2008 16:19

kdyz se ja rozhodoval mezi GT a GTS tak rozdil byl 1000,-Kc coz ROZHODNE neodpovida vykonostnimu narustu.
Jestli topi/netopi - to nevim, referencni chladice jsou hlucne, doporucuji Accelero S1 ,)

Dobře taktovat jdou obě.

Ohledne teplo - je hodne zavadejici rikat ze ma takovou a takovou teplotu, vyrobci osazuji ruzne chladice s ruznym nastavenim otacek ventilatoru ci ucinkem chazeni. Cili i opak muze byt pravdou. ,)

Doporucuji nevytrhavat z kontextu, GTS ma sice o malicko vyssi vykon, ale taky vyssi spotrebu - nicmene kdo chce taktova, tak tak i tak spotreba poroste - po recteni CELE recenze zjistite, ze 8800GTS je oproti 8800GT s AA AF vykonejsi pouze o 8,3%. Cili podud bude 8800GTS dratsi o vice nez 8,3% jedna se o mene vyhodnou koupi.

Pro upresneni, napr a Alfe, stoji nejlevnejsi (dokonce OC edice) 8800GT od MSI 4008,-Kc, nejlevnejsi 8800GTS pak 5135,-Kc. Rozdil ceny 22% , u vykonu to dokonce nemusi byt ani tech 8% , ale klidne 0% pokud je ta 8800GT jeste taktovana. Usetreny peniz muze dat do opravdu ticheho chlaeni v podobe Accelera za par stovek. Vysledek si kazdy udela sam :)

Jde tak ci tak asi o nejlepsi koupi v jednojadrovych grafikach. Ma-li nekdo 5000,- at siklidne koupi iGTS, ja kupuji vzdy hlavou - cili cena/vykon (kvalita). Proto jsem vzal GT, nemusim uvalit litr nekde, kde to nepoznam :)
Gruppe
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Alphi 8. 5. 2008 17:28

Gruppe píše:...u vykonu to dokonce nemusi byt ani tech 8% , ale klidne 0% pokud je ta 8800GT jeste taktovana...

Ale no tak, GTS je snad netaktovatelná? To bys si sám odporoval.

K tomu teplu: porovnávány pochopitelně (pro někoho :roll: ) referenční chladiče, takže je to takhle obecně porovnatelné, jestli někdo bude chtít osadit grafiku Accelerem je už věc další.

btw. při porovnání poměru cena/výkon vychází sice lépe GT,ale pokud bys nakupoval jenom podle tohoto poměru, těžko někdy sestavíš opravdu výkonný počítač. To už bys jí rovnou mohl doporučovat HD3850 256MB, protože má lepší poměr cena/výkon.

klaklinka: jak dlouho bude GTS ještě na trhu ti těžko někdo řekne. A když řekne, tak to bude vycucané z prstu. ;-)
Naposledy upravil Alphi dne 8. 5. 2008 21:56, celkově upraveno 1
Alphi
Junior

Odeslat příspěvekod Gruppe 8. 5. 2008 19:58

,,Ale no tak, GTS je snad netaktovatelná? To bys si sám odporoval. ,,

Tak nevim kdo si zacal odporovat. To ty jsi sem napsal ze GTS se da taktovat, jakoby GT snad ne ,) Ja se nechtel vtahnout do debaty o OC, jen jsem napsal, ze za 4000 ma OC edici se stejnym vykonem ,) Proste je to shodou okolnosti nejlevnejsi GT.

,,porovnávány pochopitelně (pro někoho ) referenčí chladiče,, 1. problem je ze i referencnich chladicu se dela nekolik (podle prumeru otvoru nad vetrakem) a dokonce i jejich nastaveni je ruzne. Kdyz k tomu pripoctu pocet vyrobcu karty pak je to vylozene otazka SERIE a nikoliv jen vyrobce. 2.problem je, ze GT se dela za zakladni ceny kolem 4000,- i se zalmannem ,)...kdyz uz jsi teda u porovavani tech chladicu. Nicmene ani GT ani GTS s referencnim chladicem opravdu nepovazuju za tichou. Netusim kdo prvni tohe do recenzí napsal :) Ovsemze, nekomu vysavac nevadí, chápu to, kdyz se pari nejaka gameska a rvou do toho bedny. Mne tyhle chladice nevyhovuji...resp snad maloktery referencni. S1 se 120mm vetrakem na 600ot odvede neslysnou praci a chlazeni je o DESITKY procent lepsi ,)

,,těžko někdy sestavíš opravdu výkonný počítač,, A to je ten problem, GT ani GTS nejsou dostatecne silne aby byly povazovany za silne herni grafiky. Je to bezny mainstream. Nicmene jestli nekdo nehraje na 1920x1200 na plny detaily (napr DIRT na tohle rozliseni uz 8800GT + Quad 3,2Ghz celkem prekvapive nedava) tak mu staci a v tomto porovnani je priplatek za GTS neadekvatni ,) Protoze co nerozhybe GT, nerozhybe o moc lepe ani GTS.

,,To už bys jí rovnou mohl doporučovat HD3850 256MB, protože má lepší poměr cena/výkon.,, a ja ze se bavime GT vs GTS :)

Je to jednoduche, GTS je vykonejsi, o moc? Vubec ne, sotva pozorovatelnych ar FPS za ktere si priplatis 1000,- Kc. Vyplati se to? Ne.
Gruppe
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Alphi 8. 5. 2008 22:07

Předem musím říct, že tahle debata se mi fakt líbí, klaklinka to vidí našima očima z různých pohledů, to je fajn. :tleskani

Pravda, tu větu o taktovatelnosti jsem seskládal dost neuměle a fakt to podle ní vypadá, že ta GT by měla být hůř taktovatelná, to jsem nechtěl aby tak vyznělo, dík za upozornění. :-[

Referenční je prostě referenční, takže žádných 50 různých chladičů. ;-]

A jo, bavíme se o GT a GTS, ale ty píšeš, že nakupuješ
Gruppe píše:vzdy hlavou - cili cena/vykon
, tak proto sem cpu tu HD3850. A určitě by se našly další s lepším poměrem cena/výkon. :-P

//ale dost už, ať se v tom klaklinka pohrabe a vybere si podle svého svědomí (jak chce zatěžovat rodičovskou kapsu :D )
Alphi
Junior

Odeslat příspěvekod Horst_ 9. 5. 2008 09:46

Vidím že debata pokračuje,tak snad něco k 8800 GTS.On totiž P35 docela dost topí a chladič na DS3 je umístěný mezi procesor a grafickou kartu.Dvouslotové chlazení vyfukuje teplý vzduch ven ze skříně a tak snižuje nároky na chlazení.Píšu z vlastní zkušenosti mám DS3 a 8800GTS /320MB. ;-)
Naposledy upravil Horst_ dne 9. 5. 2008 09:52, celkově upraveno 1
Horst_
Junior

Odeslat příspěvekod BlackII 9. 5. 2008 09:52

klidněte to OT..
MB: Asus Rampage II Extreme, CPU: Core i7 920@4,2Ghz rev. D0 (+TR 120 Extreme BE + 2x Noctua), 3x2GB OCZ 1866Mhz CL8, GTX260 (ano, čekám na nové GF), Asus Xonar DX PCIe, SSD 64GB (system), WD Caviar Black 1TB, CoolerMaster HAF 922, Corsair 850W
BlackII
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod smazin 9. 5. 2008 12:02

no myslím že třeba v crysis se těch pár FPS navíc hodí ;-) ,když tam nebode accelero tak určitě GTS páč má opravdu lepší chlazení než ten ***** GT(nebo vem GT od asusu-parádní chladič) ;-)
smazin
Junior

Odeslat příspěvekod Tučňák 9. 5. 2008 13:50

Není dobré házet chlazení všech 8800GT do jednoho pytle..já myslím, že GS edice od Gainwardu má vcelku dobré a i tiché chlazení..(co jsem tak vyčetl) Možná někdo potvrdí i zde. ;-)
Tučňák
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Gruppe 9. 5. 2008 14:16

,,Není dobré házet chlazení všech 8800GT do jednoho pytle..já myslím, že GS edice od Gainwardu má vcelku dobré a i tiché chlazení.,, to jsem si o te sve precetl taky. Zel bohu do ticha to melo daleko.

Ticho je ovsem taktez individualni zalezitost, mam tichy PC se seasonicem a 120mm vetraky na 600ot cili 8800GT tu hlucnost ve 2D davala na jevo.

smazin: jak jsem psal, co nerozchodi slusne GT, tam to GTS nezachrani :) rozhodne ne priplatkem za litr :) Cili Crysis na 1920x1200 neda na max ani jedna z nich. Nicmene znovu opakuji, zalezi co a na cem hraje :) Mne 8800GT staci i na 1920x1200 protoze jsem na tom skoro nic jeste nehral od ty doby co ji mam (jen testik na Dirt a nejaky FPS, jinak se ten PC flaka doma netknuty) :D
Gruppe
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod klaklinka 9. 5. 2008 18:45

no díky, monitor má rozlišení 1680*1050. asi teda vemu to GTčko, je přece jen o něco levnější. gainward oc
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=51710
Case jsem se rozhodla pro Soprano, ale s průhlednou bočnicí + zelené světlo. Bude stačit 1*30cm trubice?
Je ta deska P35DS3 do budoucna výhodná? nebo je lepší počkat na P45?
Bude stačit i pro budoucí upg. 450W zdroj nebo radši 520?
Co říkáte na tento tuner: http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=51545

Díky za odpovědi a za tu diskusi GT vs. GTS :-))
klaklinka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Gruppe 9. 5. 2008 19:12

Zalezi jak silne svetlo chces, ja mam v case ,,jen,, 3 LED vetraky a staci tam bohate i bez trubice.

450W ti bude stacit pokud neplanujes tri grafiky 5 disku a OC Quad :). Nicmene ja mam na podobnou sestavu 550W. Mas.li oenez nazbyt... to same plati pro desku. Priplacet se da porad na vsem :D ale nechal bych to jak to je :)

Deska je dobra, klidne ji nech. Do budoucna? Za par let koupis zase novy PC, dneska uz to nejsou zadne silene investice :)

GT vs GTS je jen tvoje rozhodnuti, jen jsem se snazil shrnout poznatky. Z meho poheldu je priplatek za GTS neadekvatni.

S konkretnimi tunnery ti neporadiim, icmene Aver je umi ,) sam jeden Aver mam :) (aůternativou jsou Leadeky a Hauppage)
Gruppe
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tučňák 10. 5. 2008 09:44

ad ticho: Určitě subjektivní záležitost, někdo je hluchý a neslyší když mu místo PC pod stolem startuje letadlo :mrgreen: a někomu vadí i sebemenší zvuk. Takže asi si každý musí najít tu pro něho správnou míru..

ad tuner: Mám Happauge HVR1100 - hybridní tuner, mám ho cca 2.5 roku a za celou dobu jsem se nesetkal s žádnými obtížemi, takže můžu doporučit ;-)
Tučňák
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Alphi 11. 5. 2008 15:19

Gruppe píše:450W ti bude stacit pokud neplanujes tri grafiky 5 disku a OC Quad :)

Souhlas, tady se podívej co a jak tahal 400W OEM Seasonic. A Corsair je ve většině případů (HX série, VX450, z TX nevím) převlečený Seasonic, takže no problem.
Alphi
Junior

Odeslat příspěvekod klaklinka 11. 5. 2008 18:39

jj dík, tý karty jsem si všimla.
dík za ten článek. kolik tam tak zbyde kabelů. sme se rozhodli pro průhlednou bočnici + zelenou, tak aby tam nebyl moc bordel. :mrgreen:
klaklinka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Alphi 11. 5. 2008 20:37

I když má VX450 ty kabely tužší (jsou oflexované), dají se ve skříni pěkně seskládat.
U HX520 by pak byla situace jednodušší, má modulární kabeláž, tzn. že ty kabely, které nevyužiješ, ze zdroje vytáhneš, respektive nezapojíš (jsou jednoduše odpojitelné). 8-)
Alphi
Junior

Odeslat příspěvekod klaklinka 12. 5. 2008 11:48

jj dík, těch 520w je dost a je dražší, no snad to úůjde nějak uložit. Můžu je potom svázat takovejma těma svítícíma plastovejma hajzlama?(nevim jak se to menuje) :-) :shock:
kéž by šlo z rodičů vyždímat více money :oops:
klaklinka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Gruppe 12. 5. 2008 12:04

,,kéž by šlo z rodičů vyždímat více money ,, Mam lepsi napad - vydelej si.

Kdyz si s kabelazi vyhrajes, nemusi ti vubec zavazet :) ja osobne tomu venuju klidne i hodinku a odmenou mi je pak uklizena case s vybornym proudenim vzduchu.
Gruppe
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod smazin 12. 5. 2008 17:15

doufám že vezmeš tu GTS,když GT tak jedině levněkší,tak drahá nemá cenu oproti té GTS :D
smazin
Junior

Odeslat příspěvekod Gruppe 13. 5. 2008 08:56

presne tak, nevyplati se vrazet money do TOP modelu...proste bud vem GT za 4ku a nebo GTS za 5ku (nicmene ten priplatek je neadekvatni narustu vykonu).

Co ma jaky chladic bych neresil a narval na ni accelero S1
Gruppe
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod uberpr0 13. 5. 2008 09:00

co sa tyka zdroja, nova Wolfdale rada ma nizsiu spotrebu, spokojne to uzivis aj 400W kvalitnym zdrojom.. pripadne skus HD3870, ta je vykonnostne niekde medzi GT/GTS a podporuje DX10.1.. Inak Vista HP 64bit je podla mna zbytocne predlzovanie penisu, ale to uz vies ty co chces...
Fotim: Oly E-PL1, telefonujem: Xiaomi Mi2 32GB / Nokia Lumia 620, Surfujem: Apple iPad Mini, Hram sa: i5-4570, 8GB RAM, GTX770, 23" DELL U2312HM, pozeram filmy na Samsung LE37C650.
uberpr0
Junior

Odeslat příspěvekod Alphi 13. 5. 2008 09:20

uberpr0 píše:pripadne skus HD3870, ta je vykonnostne niekde medzi GT/GTS...

Mezi GT a starou GTS ano, my se bavíme o GTS G92, ne G80.

Jinak existují i výkonné a tiché chladiče vyfukující vzduch ze skříně, např. CoolerMaster CoolViva Pro, případně CoolViva Pro SE (tu to tedy chce regulovat třeba Fan Matem, jinak je v tichém PC slyšet).
Alphi
Junior

Odeslat příspěvekod adalx 13. 5. 2008 13:10

adalx
Junior

Odeslat příspěvekod klaklinka 13. 5. 2008 19:15

díky, HD3870 nechci, radši nVidii.
nevím jak by se chlápkům v czc líbilo kdybych chtěla složit u nich PC a přinesla si vlastní grafiku :nenapadne
klaklinka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod aikoN 13. 5. 2008 19:42

To nevím, ale můžeš si to dát složit bez grafiky a potom, až to přijde, tak ji tam jenom připojit ;-)
aikoN
VIP uživatel