Nová sestava a memtest selhal

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod CrazyDog 15. 6. 2008 00:53

Zdravím, poskládal jsem si nový PC, ale v PC nejsem zrovna velký znalec.
Měl jsem nějaké problémy s instalaci OS a tak jsem spustil memtest86+ V1.70 a vyplivl na mě nějaké chyby, ale vůbec se v tom nevyznám, když jsem brouzdal na netu, tak jsem se akorát dočetl, že memtest testuje kompatibilitu sestavy a jestli není špatná RAM, L1, L2 a nebo MB a jelikož nevím co ty chyby znamenají, tak jsem to vyfotil a fotka je zde
http://img99.imageshack.us/img99/5646/img081yz8.jpg
Pokud by vám to nestačilo, tak dodám jakékoliv další info. Díky za každou radu.
Život je pes a nebo je pes život? Kdo ví co je na tom pravdy.
CrazyDog
Junior

Odeslat příspěvekod Paulxp 15. 6. 2008 01:13

No tak z toho jednoznacne vyplyva ze je RAM modul vadný alebo nekompatibilný s tvojou zostavou. Ale skor by som sa priklonil k tomu ze je vadny. Skus otestovat modul v inej zostave
Amatéri postavili LOĎKU , profesionáli postavili TITANIC
Amatéri urobili LINUX (tm) a profesionáli WINDOWS (tm)
Paulxp
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jirkarubino 15. 6. 2008 01:24

RAM běží na 884MHz, to nemusí zvládnout bez zvýšení napětí, kolik do nich dáváš?
Napiš jaké to jsou RAM a jakou máš desku.
Na jiné sestavě je můžeš zkusit, to bude moudré
jirkarubino
Junior

Odeslat příspěvekod CrazyDog 15. 6. 2008 08:17

Základní deska je: MB Asus M2N-E R/GL, AM2/2K, NF570U, DDR2, PCIe
Ram: RAM GEIL 2x512MB DDR2 PC800 (GX21GB6400UDC) *BK
---
V Biosu se mi nepodařilo najít, kde změnit napětí ani jak snížit to DDR884, ale ještě to zkusím pohledat...
---
Tak jsem to našel. To napětí sice ne, ale DDR jsem snížil na DDR736 a teď znovu testují, tak uvidím. V Biosu to bylo nastavené na AUTO, takže by to mělo rozpoznat samo, ne?
CrazyDog
Junior

Odeslat příspěvekod jirkarubino 15. 6. 2008 08:46

Hledej DRAM Voltage,Memory Voltage,DDR2 Voltage, je to tam.Ale obávám se že deska neumí víc než 1,95V.
Tvoje paměti zvládají časování 4-4-4-12,za to jsi zaplatil.Pokud ti teď test projde,nastav jim je taky.Ovšem už se zvýšeným napětím.Poté znova test
jirkarubino
Junior

Odeslat příspěvekod Ejcej 15. 6. 2008 09:09

V prvním kroku bych určitě vyzkoušel poslední verzi memtestu 3.4 a pokud by se to opakovalo tak bych začal laborovat.
Ejcej
Junior

Odeslat příspěvekod froggie 15. 6. 2008 09:38

niektore (ASUS) dosky maju v BIOSe polozky na automaticke pretaktovanie systemu, mozno je to tento pripad...
froggie
Pokročilý

Odeslat příspěvekod CrazyDog 15. 6. 2008 11:09

Tak test zase selhal, ale už se mi zda, že to naházelo méně chyb.
DRAM Voltage jsem stále nenašel. Našel jsem jen DRAM Configuration a ta, je jen:
Memory Clock Frequency [DDR2 667]
Tcl [Auto]
Trcd [Auto]
Trp [Auto]
Tras [Auto]
1T/2T Memory Timing [Auto]
> Advance Memory Timing
> DRAM Timing Control
> Output Driver Control
---
Novou verzi memtestu klidně můžu zkusit, ale určitě dopadnu stejně, protože mi to nechce sebrat ani žádný OS (zkoušel jsem Ubuntu 7.10, 8.04 a Windows XP SP1, SP2, SP3, Home i Profisional)
---
Mě se zda, že tenhle si to asi nějak taktuje, protože když jsem se díval do memtestu na mém PC, kde mám stejné ramky a taky je na desce [Auto] tak mi to dalo takt DDR806 nebo tak nějak a tady to nějak přemrštílo a to je zatím jediné co jsem našel v nastavení Biosu a nemůžu najít kde změnit ty volty a časovaní.
---
Tak už se mi podařilo snížit časovaní. To je to Tcl, Trcd, Trp a Tras, takže je teď časovaní na 4-4-4-12 a znovu testují, tak pak dam vědět.
---
Tak test byl neúspěšný, zase to hodilo chyby. :'(
CrazyDog
Junior

Odeslat příspěvekod jirkarubino 15. 6. 2008 11:35

Při tomhle časování ti to tuplem neprojde.Ty musíš změnit napětí RAM,jinak se nehneš z místa.
jirkarubino
Junior

Odeslat příspěvekod CrazyDog 15. 6. 2008 12:03

Jedinou konfiguraci s volty jsem našel v HardWare Monitor, ale nevím který. Viz Foto http://img113.imageshack.us/img113/7273/img084iz9.jpg a testoval jsem tedy i v memtestu 3.4a a ten mi napsal tohle: http://img71.imageshack.us/img71/4058/img083jk0.jpg
---
Tak už jsem to našel. Je tam DDR2 Voltage Control a bylo to na [Auto] Potom tam je na výběr [1.80V] [1.85V] [1.90V] [1.95V] takže jdu zkusit to [1.95V]. Potom dám vědět.
---
Tak mi to i tak hodilo error, ale jen dva a potom se to seklo. Zkoušel jsem to z časováním 4-4-4-12 i 5-5-5-18 VIZ foto http://img81.imageshack.us/img81/7404/img094gm5.jpg
CrazyDog
Junior

Odeslat příspěvekod Ejcej 15. 6. 2008 14:12

Tak to asi bude nějaký modul špatný, zkus tam nechat jeden a otestovat je zvlášť.
Ejcej
Junior

Odeslat příspěvekod wojta 15. 6. 2008 14:22

Nebo je zkus prohodit.
C:\>ver
MS-DOS Version 5.00
wojta
Pokročilý

Odeslat příspěvekod CrazyDog 15. 6. 2008 15:01

Tak to vypadá, že je jedna RAM vadná. Testoval jsem obě a jedna proběhla v pohodě a druhá hodila nějaké ty chyby... takže to vidím na reklamaci.
CrazyDog
Junior

Odeslat příspěvekod Tomasek1234 15. 6. 2008 16:25

Reklamace. To bych udelal hned.
Phenom™ X4 Quad-Core Black Edition 9950 2.6GHz 125W socket AM2+ ,BOX, 4GB RAM, ATi HD4850, Samsung SpinPoint F1 1TB, Samsung 2053BW, 20'', Seasonic :)
Tomasek1234
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ejcej 15. 6. 2008 21:51

Taky bych vyzkoušel maximum a pak reklamoval, alespoň vím co reklamuji a proč (všeobecně) a vím že kdyby se chtěl prodejce hádat tak mám argumenty. Jinak vadná ram je docela běžná praxe, teď jsem testoval 30 kusů a z toho byly 4 vadné, na značce nezáleželo. Každopádně pc od sebe nepustím dokud na něj mimo jiné neudělám testy na RAM.
Ejcej
Junior

Další stránka